Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarunk hazaköltözni egy...

Nem akarunk hazaköltözni egy romos, félig leomlott házba, miért olyan felfoghatatlan ez?

Figyelt kérdés

A párommal kisbabánk lesz, mi Budapesten élünk. A családunk többi tagja vidéken, innen 210 km-re. A hétvégén bejelentettük a hírt, volt nagy boldogság, de utána jött a "hogyan tovább" kérdés. Mi itt képzeljük el az életünket, nem szeretnénk hazaköltözni vidékre. Hiába nem falu, hanem város, teljesen el van maradva. A vásárlási lehetőség kimerül egy Tescoban és három kisboltban, az utak minősége katasztrófa, egy gimi és egy szakközép van, stb. Itt már megvan a saját kis életünk, ráadásul én az egyetemet mindenképpen szeretném befejezni levelezőn, és nagyon nem mindegy, hogy több, mint 400 km-t autózok miatta, vagy csak "ide megyek a sarokra". Ráadásul az én családom olyan, hogy mindenbe beleszólnak, mindent meg kell beszélni. Anya a mai napig tájékoztatja mamáékat minden napjukról, mama beleszól abba is, hogy anya mikor jön hozzánk, vagy mit hoz, éppen mit főz. 18 évesen ha akartam venni egy új kabátot, előtte egy 7 fős "rögtönítélő bíróságnak" is okéznia kellett, mert különben kitört a háború otthon. Nem azt mondom, hogy meg kell szakítani a kapcsolatot a családdal, mert én beszélek a szüleimmel naponta/kétnaponta, de nem avatom be őket ilyen szinten az életünkbe, nem is engedek teret annak, hogy beleszóljanak. Ha hazamennénk, ráadásul otthon lennék egy kisbabával, tuti mindenki velünk foglalkozna.

Plusz most a nagyszüleim (vagyis tatám inkább) kitalálta, hogy költözzünk be a 92 éves dédnagyanyám házába, akit utoljára 9 éve láttam... Nagyon gonosz nő a mai napig, egész életében az volt. Tatán kívül senki nem nyitja rá az ajtót, ő megy hozzá heti kétszer, de mama mindig mondja, hogy nagyon terhes neki már, mert a dédi mindenen problémázik, plusz telebeszéli a fejét folyton. Sajnálom valahol, mert tényleg szörnyű lehet egyedül élni így, de valahol meg úgy érzem, ő tehet erről, hogy senki sem szereti, nincs senkije. Szóval ők azt szeretnék, hogy egy ezeréves, romos dohos házba költözzünk be, mondván "úgyis lehet azt alakítgatni", meg hogy kisgyerekkel milyen jó lesz majd az a hatalmas udvar. Én először azt hittem, viccelnek, de nem. Kiakadtam, hogy inkább engem rángatnának haza, minthogy maguk között ezt elintézzék, ráadásul szerintem a dédinek már otthonban lenne a helye évek óta (mindenkit beenged a házba, nem tud magára vigyázni, tavaly télen pl elesett kint és két órán át a hidegben feküdt, mert nem bírt felállni). Közben az anyám is lelki terrort alkalmaz, hogy az egyetlen gyerekük vagyok, hogy tehetem meg, hogy elveszem tőlük az unokát, meg mikor fogja így ő látni, majd havonta egyszer?!


Tanácstalan vagyok, hogy mit kéne csináljunk, hogy lenyugodjanak, ez a helyzet megoldódjon. Fura mód a párom családja is ott él, mégsem kaptuk ezt, apósom viccesen annyit jegyzett meg, hogy akkor mostmár a párom anyukájának is meg kell tanulnia Budapesten tájékozódni.


2019. nov. 19. 09:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%
8. Oda-vissza 400 km...
2019. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%
210 km-re élő rokonnál ez nem is probléma. Nem fog átugrani hozzátok csak úgy. Meg kell hallgatni a litániát telefonon, aztán csókolom!
2019. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
Egyes kérdésekre annyira konnyu a valasz. Nyilvan te magad is látod. Ha nemet mondtal, mégis nyomatják ezt a dumát, ahogy te írtad, tessek szepen megmondani nekik, hogy ha ennyire nem tudnak masrol beszélni, te bizony a telefont tényleg nem fogod felvenni. Es ne legyél gyenge hozza, ezt meg kell tenni, amig ra nem unnak a temara. Ha megszületik a gyerek, lásd meg majd menni fog a konyorges, hogy de azert had lassak mar. Az en anyam elfogadja hogy kimegyek külföldre nemsoka, azt nem fogadja el mikor azt mondom hogy nem is jovok haza tobbet csak latogatoba. Na akkor megy a nem tul szalonkepes duma, hogy milyen gyerek is vagyok en, plusz hogy ugy se fogom bírni, meg nem vagyok ra kepes. De bizony hogy az leszek. Csak el kell határoznod neked is, hol vannak a hatarok, es tartani oket. Mert azert megsem sikerult neked ezt annyira kordában tartani, ha nem csapod rajuk a telefont amint elkezdik ezt a témát.
2019. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%

Nem ertem a kérdést.

Határozottan kijelentitek, hogy koszonitek, de nem, maradtok Budapesten.

Több munkahely van, több oktatási intézmény, több szórakozási és vásárlási lehetőség. Nektek jó ott és a gyereketeknek is az lesz.

200km nem a világ vége, láthatják az unokat akár hetente is.

Akkor sem szolhatnanak be, ha Ausztráliában élnél sem. Felnőtt vagy, saját életed van, jogod van eldönteni, hogy hol szeretnél élni. Örüljenek neki, hogy legalább országon belül vagy. Kb minden hatodik nagyszülőnek külföldön születik az unokája. Ők ehhez képest szerencsések.

2019. nov. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Bubuka508 ***** válasza:
90%
Én személy szerint ugyan nem vagyok oda Pestért, de ettől függetlenül az természetes, hogy ha ott már kialakult a saját életed, akkor jogod van azt élni és nem a másét. Felnőtt ember dolgába nem szólhatnak bele még a saját szülei sem, legfeljebb aggódhatnak érte, de csak magukban, csendben. Ne hagyd szétrágni az életedet, ne foglalkozz ezzel a dologgal.
2019. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
91%
Mások más kontinensen éltek, ennyit akár hetente is utazhat anyud, ha annyira unokázni akar.
2019. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
31%
Ócsára sem költöznék Budapestről, nem hogy Hajdúsattararattára. Igazi fojtogató mucsaiság, amit szüleid művelnek, ha rajtam múlna, addig nem látnák a kölköt, amíg el nem döcögnek a helyi parasztelosztóba, teszik fel a kis popójukat valami falujáratra és jönnek el az ország még utolsó élhető településére.
2019. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, itt nincs kérdés. Ne magyarázkodj nekik, ne menj bele parttalan vitákba (mert csak a Te energiádat szívja a dolog). NEM, és kész.

Amúgy ha Londonban élnétek, akkor nem látná Anyud az unokát még havi egyszer sem.

Ez van, nagyon helyes, hogy még csak fontolóra sem vettétek a dolgot (mennyivel normálisabbak azért apósjelölték:)

2019. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%

Ha ők érzelmileg zsarolnak téged, te is tedd ezt:


" az egyik barátnőm 2000 kmre lakik a szüleitől, és ők csak évente 1x látják az unokájukat. Örülhetnél annak, hogy mi csak 200 kmre lakunk, és havi 1x láthatod az unokát,csak mert ha tovább folytatod ezt a lelki terrort, akkor megoldhatjuk a 2000 kmert is..."

2019. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
98%

“ szerintem egy 90+os nénivel majdnem több a gond, mint egy újszülöttel...”


Én nagymamámhoz költöztem 18 évesen vissza (korábban nála laktunk), mert nekem is nagyobb szabadság mint otthon, meg ő is épp egyedül maradt.


Igaz gyerekként is fura volt kicsit de kedveltem, visszaköltözve viszont az évek alatt egy olyan oldalát ismertem meg amit sosem kellett volna.

Nagyon fokozatosan és apránként jöttek a dolgok, hogy aztán a végére a legelképesztőbb dolgok is normálissá váltak.

Mostanra már régen orvosi eset, de a szüleim ezt nem látták be, így nagyi szava most is szent, akármennyire is leépült és akkor finoman fogalmaztam.

Szüleim közben tolták a lelki terrort, ahogy romlott fizikailag is az állapota, hogy ugyan ne hagyjam egyedül, nem tehetem meg vele.

Idő közben eltellt 7 év, én pedig fokozatosan belebetegedtem a helyzetbe. Alvászavarok, elhízás, pánikbetegség, sorolhatnám.

Az utóbbi években többet jártam orvoshoz a bajaimmal mint ő.

Előtte sose volt bajom, azóta nem tudok rendbe jönni.

Ne legyèl hülye, a testi lelki egészséged többet ér.

2019. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!