Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez válóok lehet?...

Szerintetek ez válóok lehet? Miért nem számíthatok senkire a bajban?

Figyelt kérdés
35 éves nő vagyok és 2 hónapja munkanélküli. Sajnos egy hónap múlva már a munkaügyitől sem kapok ellátást és félek, hogy utána sem fogok állást találni. A férjem és a családja úgy érzem elég nehezen viseli ezt az időszakot, nagyon türelmetlenek és szinte félelmet látok a szemükben már a legeleje óta. Úgy érzem neheztelnek rám és ez az idő múlásával csak egyre erősödni fog. Félek, hogy nem fogja ezt kibírni a házasságunk, ha nem lesz munkám pár héten belül és már azon gondolkodom, hogy visszaköltözöm a szüleimhez, mert nem bírom elviselni, ahogy rám néz a férjem, mintha egy teher lennék számára. Ti mit tennétek a helyemben?
2019. nov. 19. 11:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, a legrosszabb időszakot fogtad ki az álláskeresésre. Év vége van, ilyenkor sehol nem akarnak új embert. Túl sok macera. Nincs annyi szabid időarányosan erre az egy hónapra, hogy egy esetleges téli leállást megoldjanak nálad is. A próbaidődből jelentős részt vennének el az ünnepek, ha mégis megoldható lenne. Senki sem akar a betanításoddal is nyűglődni még ilyenkor. Ha valahol interjúztatnak, oda is csak januártól vesznek fel.


Ez mind nem a te hibád! Az év vége ilyen. Persze még most is bárhol találsz rabszolga munkát, főleg gyors éttermekben, gyárakban, de kérdezd meg magadtól a következőt: fordított esetben te elküldenéd a párod egy lélekgyilkos munkára, ha meg tudnál finanszírozni egy hosszabb álláskeresést? Ha erre azt válaszolod, hogy nem hagynád egy szerettedet sínylődni, akkor tudod, téged ott nem szeretnek ahol most vagy.

2019. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a férjeddel gondok vannak. Ha igazán szeret Téged, akkor fel sem merülne benne, hogy ez probléma. Főleg, ha eddig dolgoztál és tudja, hogy nem munkakerülő vagy. Azt meg, hogy az anyja mondja meg neki, hogy mi hogy legyen, - na nálam ezek miatt lenne ez válóok. Nem tudott leszakadni az anyja szoknyájáról. Akkor menjen és bújjon bele. Ilyennek nem való feleség. Ha jól veszem ki közös gyerek sincs. Jobb is. Menekülj!
2019. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
86%

Az a válaszoló vagyok, aki váltott ápolóból körmösre. Ha viszont ez a helyzet, hogy nem az a probléma, hogy nincsenek terveid, hanem csak akkor kellesz neki, amikor dolgozol, akkor én nagyon gyorsan hátát fordítanék neki, addig amíg nincs gyerek.


Ez a csávó a házasságkötésnél, csak a jóban részre vágta rá az igent. A gyereket is 18 éves korában kirakja az utcára, mert neki addig volt kötelessége eltartani?


Az, hogy most éppen munkanélküli vagy nem válóok.


Az, hogy a férjed nem támogat semmiben, az már nálam válóok. Úgyhogy addig válj el, amíg nincs gyerek. Aztán állj a talpadra egyedül és mutasd meg neki mit veszített.

2019. nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Ezek alapján sajnos beigazolódott az, amivel én is tisztában voltam, hogy a férjem csak is a "jóban" akar együtt élni velem, a bajban már nem számíthatok rá. Ő már 3 hét után azt mondta nekem, hogy nézni kéne valami más jellegű munkát(előtte irodai munkát végeztem), akár hipermarketekben árufeltöltőnek jelentkezni vagy valami hasonlót keresni. Ezzel nekem az a problémám, hogy akkor esélyem sem lesz arra, hogy részt vegyek valamilyen átképzésen, mert több műszakban kell dolgozni, ráadásul hétvégén is, amikor a képzés lenne.


Az biztos, hogy ő nem várna egy évet, hogy elvégezzek valami szakmát, már azon is problémázott, amikor felvetettem, hogy a munkaügyi által elvégezhetnék valamit. De akkor viszont csak minimális ellátásban részesülnék havonta, amit a férjem kevesellt. Ő úgy gondolja, hogy inkább vállaljak el akármit és utána majd csak találok jobbat. Én ettől sem zárkózom el, eddig igaz a szakmámban próbáltam keresni állást. Ha kell elvállalok bármit, csak az a gond, hogy nem látok kiutat ebből. Félek, hogy más munkát nem fogok találni, és kitörni sem tudok majd abból a helyzetből, hiszen még terveim sem lehetnek, abban nem támogat senki.


Talán az lesz a legjobb, ha a saját lábamra állok és férjem nélkül fogom ezt végig csinálni. Nincs értelme erőltetni azt, ami nem megy, külön utakon talán én is könnyebben boldogulok az életben...

2019. nov. 20. 11:57
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi igazolódott be kérdező? Néhány ember mondd itt valamit és te egyből válsz a férjedtől? Ahelyett hogy lenne képed megkérdezni hogy elválik e tőled ha nem dolgozol néhány hónapig? Te jó nagy mamlasz vagy. De még mekkora... A félelmeid egyszerűen alaptalanok. Mert hogy te látod hogy csúnyán néz, haha. És akkr egyből költözöl haza. 35 vagy, és ennyire függsz másoktól. Eleve a közös házatokból ki se tehet. Vagy nem közös, mondta hogy kirak, mondta hogy elválik? Hát ti aztán megérdemlitek egymást.
2019. nov. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se az itteni válaszok alapján dönts. És ülj le vele megbeszelni, hogy hajlandó e bármiben segíteni? Mondd meg neki, hogy szeretnéd, ha támogatná, mert azért vagytok házastársak. Ha nem hajlandó, akkor döntse.
2019. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
47%
Miért lett volna baj ha elmész árufeltöltönek ahogy javasolta ? Vagy valami fizikai munkára, Tesco,Aldi,Lidl,vagy beadhatad volna jelentkezésedet ezekre helyekre .Elmentél azóta átképzésre gondolom nem .
2019. nov. 22. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!