Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? A többi lent.

Mi tévő legyek? A többi lent.

Figyelt kérdés
Először is szeretném és megköszönném, ha nem hurrognátok le, nagyon nem hiányzik a mostani lelkiállapotomhoz..Van egy 2 éves kislányom, jelenleg albérletben lakunk. Sajnos a párom elveszítette a munkahelyét,szerencsére tálalt másikat de sajnos csak következő hónapban kezdhet. Így elvagyunk maradva pár számlával, de jár maszekolni, így abból megvan az ennivaló ára. Viszont a lakbért nem tudjuk kifizetni. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, januárba ki kell költöznünk a lakásból. Anyukám elhagyott, apukám pedig elhunyt, tehát szüleimhez nem tudunk menni. Esetleg családsegítő, ilyesmi intézmények tudnának segíteni? Nem pénzre gondolok... Előre is nagyon szépen köszönöm azoknak, akik kulturált választ írnak.
2019. dec. 12. 20:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

2 éve dolgozott ott, ahol nem jelentették be...?! Hát ne is haragudj, de ez nettó hülyeség volt a részéről.

Te mit dolgoztál szülés előtt? Félretett pénzzel mi lett? Gyes, gyed, mittudomén mi jár ilyenkor...? Vagy te is feketén dolgoztál?

2019. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%
Kauciót kellett fizetnetek beköltözéskor? Ha igen, akkor próbálj meg még egyszer beszélni a főbérlővel, hogy egy hónapot lelakhatnátok a kaucióból. Amúgy ez úgy tudom bevett szokás, ha a bérlő nem fizet. Nem csak rongálásra biztosíték a kaució.
2019. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek, aki ennyire "kedvesen" írt nekem...Még ti is lehettek hasonló cipőben,hogy egyszer csak kicsúzik alólatok a talaj. Több kommentet inkább nem is kérek :') Ezekből látszik, mennyi segítő kedves ember él ezen a szerény világon....
2019. dec. 12. 22:25
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

A kauciós javaslat nagyon jó ötlet!

Viszont nem kötekedés, de nem válaszoltál, hogy mi van a párod családjával, pedig kérdezték.

2019. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

Ők nem lesznek valószínűleg hasonló cipőben, mert ők bejelentett munkahelyen dolgoznak és tesznek félre pénzt, mielőtt gyereket vállalnának.

Nem lesztek jobb helyzetben a jövőben sem, hogyha nem látod be, hogy mit csináltatok rosszul... egy gyereket nem lehet csak szeretetben felnevelni, ahhoz bizony pénz is kell.

Egyébként szokták itt írogatni a gyakorin, hogy kiskorú gyereket nem lehet kitenni semmilyen lakásból, nem tudom, ezt milyen törvény szabályozza, utána kéne nézni. Persze nem lenne fair a főbérlővel/tulajjal szemben, hiszen teljesen jogos a kérése, de a gyerek érdekei ugye mást diktálnak.

Családsegítőben érdeklődj, utcára nem fognak tenni titeket, de ha nem lesz hol laknotok, se rokon, se barát, csodát még ők sem tudnak tenni, főleg nem ebben az országban.

Téged elhelyeznek a gyerekkel egy anyaotthonban, a párodat meg egy munkásszállón vagy hajléktalanszállón, amíg nem találtok albérletet. Kb. ezek a kilátások.

2019. dec. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Sajtostallér ***** válasza:
65%
Jajjj hát már nem azért a két fillérért, de illene tudni, hogy ma nem az a cukorhabosbabos világ van. Sosem volt az. Ha gyereket vállaltál úgy, hogy nincs saját lakás, akkor legalább illett volna vésztartalékot félre tenni. A tulaj háta mögött akartatok bejelentkezni a lakásba? Mert ahogy írtad nekem úgy tűnik. Feleltek a gyerekért, mégis hónapokon keresztül dolgozott a párod bejelentés nélkül úgy, hogy munkaerő hiány van, bármikor elmehetett volna máshová dolgozni. És nem válaszolsz egyéb kérdésekre sem. Így hogy segítsenek? Én is az anyaotthont mondanám, jobb ötletem nem nagyon van. Max annyi hogy moratórium van, viszont a tulaj perelhet benneteket. Miért nem pályáztatok önkormányzati lakásra?
2019. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%

A kauciós válaszoló volnék:


Kaptál jó pár tárgyilagos választ a szemétkedők között. Egyetlen jó ötletet sem találtál? Miért csak azokra figyelsz, akik beléd rúgnak?

2019. dec. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
Azt én sem értem, hogy miért azokra reagált, akik belerúgtak. Kapott pár használható tanácsot, amin ellehetne indulni. Remélem valamelyikkel élni is fog, aztán egyenesbe jönnek.
2019. dec. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
86%
Azért reagált azokra, mert igazat írtak/írtunk, és mint tudjuk az igazság fáj.
2019. dec. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!