Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam a pénzt, vagy ne?

Elfogadjam a pénzt, vagy ne?

Figyelt kérdés

Pénteken megyek a szüleimmel strandra. Azt mondta a párom, hogy majd ad egy kis költőpénzt. Lerakott az asztalra 5 ezret, de mire észrevettem, rég elment dolgozni.

Adjam neki vissza, vagy tegyem félre, hogy majd abból vegyek neki valami ajándékot?

A strandon max egy jégkrémet eszek, az is 5-600 ftból megvan. Viszont összeveszni sem akarok vele, mert ő biztosan jó szívvel adta, én meg nem akarom elfogadni.

De nem akarom, hogy azt érezze, hogy kihasználom.


2010. júl. 20. 10:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
78%
Atól függ, milyen viszonyban vagytok. Bizonyos esetekben elfogadható a pénz. Nem kell túllihegni. Nem volt közelező adnia, magától tette. Én megköszönném szépen és elmennék a szüleimmel. Persze semmi esetre sem csinálnék ebből rendszert és nem várnám el a jövőben.
2010. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Az elmúlt másfél év alatt most adott negyedszer.

Plusz ballagásra kaptam 20 E-t, ajándék helyett.

2010. júl. 20. 10:08
 13/29 anonim ***** válasza:
79%

2. válaszoló vagyok


Biztos, hogy szeret és jót akar. Ha ketten nem tudtok elmenni, akkor fogadd el, és ahogy a többiek is írták, vegyél belőle valami apróságot neki azon felül hogy kifizetted a belépődet és vettél magadnak amit szerettél volna. A kedvenc csokija is nagy örömet fog neki szerezni, hisz látja, hogy gondoltál rá.

Nem lesz baj, ha elfogadod!

2010. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Én most sem vártam el tőle, és eddig sem.

Csak megemlítettem, hogy pénteken nem leszünk itthon, mert strandra megyünk. (Idén először)

2010. júl. 20. 10:09
 15/29 anonim ***** válasza:
79%
Ha ennyi idő alatt, ennyit kaptál, akkor semmiképp nem nevezném kihasználásnak. Tök rendes, hogy ad. És ő sem viszi túlzásba, nyilván azért, hogy ne érezd rosszul magad miatta. Úgyhogy még mindig azt mondom, nyugodt lelkiismerettel elfogadhatod :-)
2010. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ha venni akar nekem egy szelet csokit, már attól is rosszul érzem magam, hogy én nem tudom neki viszonozni.

Na jó, csokira még telik, meg vacsit szoktam neki főzni, de nagyobb ajándékot nem tudok neki csak úgy adni. :(

2010. júl. 20. 10:17
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,de nem lehetett levenni a kérdésedből,hogy milyen viszonyban vagy a pároddal,meg hogy hány éves vagy.
2010. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%
szerintem úgy van vele hogy már azzal hatalomsas ajándékot adsz neki azzal hogy vagy neki és úgy érzi hogy érted.. minél többet szeretne adni neked,
2010. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

huh de elírtam mert a legelső helyesírási javaslatra mentem :D

Hatalmas akart lenni :D

2010. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
73%

Fogaddal el:)Max ami megmarad vissza adod neki.De nem hiszem hogy vissza venné:)Tuti nagyon szeret téged:)

Hány éves vagy,és ő?

2010. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!