Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam a pénzt, vagy ne?

Elfogadjam a pénzt, vagy ne?

Figyelt kérdés

Pénteken megyek a szüleimmel strandra. Azt mondta a párom, hogy majd ad egy kis költőpénzt. Lerakott az asztalra 5 ezret, de mire észrevettem, rég elment dolgozni.

Adjam neki vissza, vagy tegyem félre, hogy majd abból vegyek neki valami ajándékot?

A strandon max egy jégkrémet eszek, az is 5-600 ftból megvan. Viszont összeveszni sem akarok vele, mert ő biztosan jó szívvel adta, én meg nem akarom elfogadni.

De nem akarom, hogy azt érezze, hogy kihasználom.


2010. júl. 20. 10:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd el, vegyél a strandon egy fagyit, és a többit add neki vissza, hogy nagyon köszönöd és lám milyen ügyesen spóroltál, ilyen sok maradt belőle.

Az is lehet, hogy nem volt aprója, ezért adott 5 ezrest.

2010. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Még kedd van, ráért volna adni péntekig, sőt egyáltalán nem kellett volna adnia.
2010. júl. 20. 10:29
 23/29 A kérdező kommentje:
Én 20, ő 28.
2010. júl. 20. 10:35
 24/29 anonim ***** válasza:
akkor nyugodtan fogadd el.
2010. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Én magamból indulok ki, én kényelmetlenül érezném magam, szerintem vissza adnám neki, ha nem fogadja vissza vennék neki belőle valamit
2010. júl. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Szept.ben lesz a szülinapja, arra gondoltam hogy félreteszem és abból veszek neki ajcsit.
2010. júl. 20. 10:55
 27/29 anonim ***** válasza:
69%

most miért kell egyből neki esni szegénynek?

azért mert nem házasok, úristen és akkor mi van.


mi sem vagyunk házasok a párommal, külön kasszán vagyunk de mégis közös... ha épp ő kap fizut, megkérdezi nálam van-e pénz és szó nélkül a kezembe nyom x ezer ft-nyi összeget. van, hogy buliba , vacsorázni vagyunk hivatalosak, azt mondja nincs most nála pénz, akkor én fizetek. vagy nálam van a pénz, nála kevesebb van, akkor adok pár ezret hogy azért legyen nála.

még nem számoltuk ki, hogy ki mennyit ad a másiknak, nagyjából úgyis egálban van.


amíg nem volt munkám, ő fizetett, amikor ő állt szarul, én..nem kell ezt túllihegni.


szóval semmi gáz nincs abban, hogy adott, jó szívvel adott ajándékot jó szívvel kell elfogandi. ha anyagi csődbe taszítaná az az 5000ft, akkor nem adta volna oda, kevesebbet adott volna stb. örömet akart szerezni, és visszaadni bunkóság.


csak pénz, és nem a pénz a legfontosabb az életben.


a kérdező jól gondolja, szerintem is, és jó pár hozzászóló is írta, menjen strandra, a maradék pénzből meg pl vehet valamit a párja szülinapjára, vagy csak úgy meglepheti valamivel, vagy feltöltheti a hűtőt olyanokkal amit a férif szeret, vagy főzhet vacsorát stb stb.

2010. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2010. júl. 20. 16:49
 29/29 anonim ***** válasza:
Ami megmarad pénz azt vidd el magaddal a következő randira, ahova elmentek. Ott te is beleadsz, vagy te fizetsz, vagy meghívod valamire. Vagy akár vehetsz neki valamit akkor. Én biztos örülnék neki. 25/f
2010. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!