Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A "Napsugár" nevet hogy lehet...

A "Napsugár" nevet hogy lehet becézni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik, ezt szeretném adni majd a lányomnak, csak nem tudom hogy mi a becézése?
2010. júl. 20. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
78%
Ja, és akkor adj neki egy másik keresztnevet is, ő majd választ. Amúgy meg ha nem tetszik neki, megtudja változtatni. Ennyi!
2010. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom..."Napsugaram" ennyi erővel már lehetne Kincs, Szív, Bogár vagy Élet is a neve...Egy név akkor igazi név szerintem, ha semmilyen más jelentése nincsen, hanem csak az illető személyt jelenti másoknak. A gesztus szép lenne, de az emberek többsége ezt nem értékeli! A Sugi iszonyat gáz, én elsüllyednék, ha így becéznének. Akkor már inkább Napocska, de az is hosszú.
2010. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
100%

Napsi:)szerintem aranyos nev.

De tenyleg gondolg meg,sokan piszkaljak majd lehet a neve miatt.Egy ismerosomet UV-nak csufoltak:p

2010. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
87%

Sánsájn.


Amúgy ne adj ilyen nevet a lányodnak. Nekem is ezt akarták adni, de szerencsére nem tették... Megőrülnék tőle.

2010. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
100%
UV
2010. júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
47%
Van Napsugár nevű ismerősöm. 30 éves. A vezetékneve olyan gyakori családnév, s direkt kiemeli a tucatból a különleges keresztnév. Napsugi, Sugica, Sugi, Sugár a beceneve, és jól megvan vele.
2010. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
100%

Sugi, Napsi, Napcsi, Napocska - ezeket hallottam már.

DE:

Ismerek egy 8 éves kislányt, Napsugár a neve és mindenki - a családi szokást követve - Napsinak becézi. Szegény már most utálja! Anyukája mesélte, hogy egyszer már zokogva kérdezte tőle, hogy ő miért Napsi és miért nem Gabi, mint a legkedvesebb barátnője. A tanárok nem becézik, csak Napsugárnak szólítják. Eddig remek választásnak hitte a család, mostanában kezdenek rajta elgondolkozni. És hol van még a felnőttkora, amikor majd a gyerekek odaköszönnek: Csókolom, Napsi néni! De ha Napsugár néninek szólítják, az sem lesz sokkal kellemesebb.


Megértem a szándékodat, de Napsugaramnak akkor is becézheted majd a kislányt - sőt, a már felnőtt lányodat is - ha más nevet adsz neki.

2010. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
2010. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az emberek 80%-ka fog rá nézni, hogy szerencsétlennek hogy adhattak ilyen nevet..

És Napcsika??? Hogy hangzik már ez? :S


Azt mondom, szíved joga, de érzel egy kis könyörületet a kislány iránt, akkor ezt csak 3. névként adod neki.. És akkor tudod Napcsikának és Sugcsikának beccsizni, de mégis ott van neki a választás.

2010. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
81%

Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha emiatt utasítják el az állásinterjúit, hogy ők nem akarnak ilyen "hülye nevű" alkalmazottakat?

Szép név, aranyos név egy gyereknek, de én óczkodnék ezt adni neki.

2010. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!