Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ezt hogy értelmeznétek én...

Ti ezt hogy értelmeznétek én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom röviden felvázolni a helyzetet: párommal több mint 3 éve vagyunk együtt én vidéki vagyok, ő fent él városon. Mióta egyetemre járok én is ott tanulok. Mivel teljesen komolyan vesszük a kapcsolatunkat, együtt is tervezünk maradni, fontolgatjuk az összeköltözést. Szüleim nagyon támogatnák az ötletet,dolgozunk mindketten, de akár ők segítenének is szívesen. Szülei erről olyan szinten nem akarnak hallani, hogy én jelenleg is inkább 2 idegennel lakom együtt - nincs vele különösebb gondom nagyon könnyen kijövök másokkal, de azért a tudat hogy mégis inkább a párommal lehetnék.. - szóval tabu a téma. Mivel a család egy nagyon vallásos, keresztény család. 23 évesen szerintem ez nem lenne annyira szokatlan. Furán érzem magam, hogy át kell járjak aludni/"lábatlankodni" ha vele akarok lenni, mintha kis tinédzserek lennénk, zavarni sem szeretnék de nincs más módom.. Azt hogy átjöjjön hozzám néha ottaludni(!) lakásba egy kész harc elérni (és én vagyok a lány).


Nem akarok és nem merek beleszólni ebbe az egészbe, de nem tudom mit lehetne tenni. És én meg a világért nem akarok zavarni. Látszólag szeretnek engem, de ma reggel kaptam egy kérdést hogy hova megyek ma munka után (ugye hogy lakásba vagy hozzájuk) meg hogy megyek-e haza hétvégére.. Nos lehet csak én látok bele ebbe valamit, de én szüleim alig várják hogy jöjjön barátom,imádják, hiányolják. A távolság miatt van hogy 4-5 napig nálunk van. És ha már együtt nem élhetünk, ne lehessek vele? Vagy nem értem. Akkor nem zavarnánk vagy nem is tudom.. Picit olyan ez mint egy zsák utca.


Valaki járt hasonló cipőben? Mit tennétek?


Köszi hogy időt szánsz rá és boldog új évet!(:



2020. jan. 3. 12:46
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

De lehet inkább fel sem kellett volna tennem a kérdést, nem tudom már mire mit válaszoljak hogy ne tűnjek rossznak.. Illetve így leírva nagyon nehéz ilyen helyzetet vázolnom.


Lehet nekem nem ér el eddig a kezem,nem tudok mi csinálni és kész bele kell törődni

2020. jan. 3. 15:14
 22/25 anonim ***** válasza:
69%

Azt mondod közösen döntötök mindenben. Az összeköltözés is elvileg a kettőtök döntése. És még nem költöztetek el.

Ebből az következik, hogy vagy nem csak a kettőtök döntése a dolog, vagy a párod nem akarja. És szerintem az utóbbi az igaz, bár te nagyon próbálod védeni. Aki valamit akar, az tesz érte, nekem ez a véleményem.

2020. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha ossze költözök, házasság, gyerek.. Abban is hagyod, hogy irányítsák majd az életed? Nem ismerlek, de kívülről is a vallásos szülők, akik felé hajlik az ág. Hogy mi van köztetek csak te tudod, de én azt látom, hogy van egy család, gyerek. A gyerek már nagykorú, önálló lehetne, hiszen 23 éves!! Felnőtt (elvileg). Mégis az van, amit anya és apa mond? Nem lehet, mert nem engedik? Mint a tiniknek? Ne haragudj, de ha én ismernem ezt a srácot kirohognem... Felnőtt módjára. Én jobban félnek a majdani házasságról, mert a végén még a gyereket se csinálhatja meg engedély nélkül.. Sőt, cirfaznam is, de nem akarom.. Erre gondolj. Szép dolog a család, a hagyomány, a vallás. ÉPESZŰ KERETEKEN BELÜL. és ez nem az, legalábbis számomra elfogadhatatlan lenne.
2020. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Én is szép dolognak tartom, de így ahogy te is mondod.. Nem egy ismerősöm van akik szinten vallásos keresztény családból valók, de ilyesmiről még nem nagyon hallottak. Mármint náluk nincsenek ilyesmi "elvárások". Számomra világi családból meg közel elképzelhetetlen lenne. Nem akarok ezzel senkit megbántani! Csak ebben osztom a véleményed. Gyerekbe és egyebekbe nekem is már 100%-is beleszólásom lenne,hiszen az én gyermekemről lenne szó, így nem lenne olyesmi amibe én bele nem egyezek az biztos.
2020. jan. 3. 21:57
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Me

Ne

Külj


Vallásos családdal nem közösködünk, mert ilyen bolondok.

2020. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!