Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszélhet igy egy férj a...

Beszélhet igy egy férj a feleségével? Vagy egyáltalán egyik ember a másikkal?

Figyelt kérdés

Tegnap estig még minden rendben volt közöttünk. Aztán hazajött a férjem és nem volt megfelelő a vacsora számára. Sültcsirke volt ugyanis és nem izlett neki. De meg sem kóstolta, csak odébbtolta és látványosan elkezdett duzzogni. Minden nap megkérdezem, mit enne, mi legyen a vacsora. A válasz mindig az, hogy nekem mindegy. De mivel vasárnap is csirke volt, igy kedden nem akart megint csirkét enni hanem valami mást. Mivel nem mondta, igy nem is tudhattam.

Én behúztam fülem-farkam. Bocsánatot kértem. Még én kértem bocsánatot, miután meleg vacsorával vártam! De erre csak az volt a válasz, hogy \'Fogd be a pofád, b..meg, mert megpofozlak.\'

Ekkor akadtam ki. Soha nem beszélt még igy velem. És nem is értem, hogy hogy lehet idáig süllyedni egy elrontott vacsora miatt.

Azóta nem szóll hozzám egy szót sem. Észre sem vesz. Gondoltam, reggelre jobb lesz és kialussza magát. De nem lett jobb. Megcsináltam a reggelijét, ahogy szoktam. Hozzá sem nyúlt. Én próbáltam kommunikálni vele, de nem szóll egy szót sem. Egész éjjel sirtam. A szemem bedagadva, piros. A fejem fáj és hányingerem van.

Legszivesebben összecuccolnék és itthagynám. Akkor majd értékelhetné, hogy mit is dolgozok otthon, hogy mindig rend legyen, meleg ebéd legyen, stb. Erre úgy beszél velem, mintha egy utolsó senki lennék és nem a felesége. 2 éve vagyunk házasok és soha ilyen nem volt még.

Viszont hazamenni sem tudok, mert külföldön élünk. Én még nem dolgozom, mert nincsenek meg a papirjaim. Igy sajnos pénzem sem lenne repülőjegyet venni.

Lehet, nem nagy a problémám, mert meg nem vert, de mégis nagyon megbántott. Én próbáltam kiengeszteni, de úgy érzem, nem nekem kellene bocsánatot kérni. Nagyon el vagyok keseredve.


2008. nov. 19. 12:15
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
44%

NE alázd meg magad, nekünk is van méltóságunk és női becsületünk! még az h becsületünk meg ilyenek de amúgy is neked volt igazad tudom h valakinek engedni kell de jelen esetben ne te legyél az!! tudja meg h hol a határ!! nem az övéké a világ! gondolkozzon ő is, szálljon magába!

sok sikert és kitartást!

2008. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy túl idealista lennék, amirt azt mondom, hogy ha két ember külföldön egymásra van utalva, azaz jelen esetben az egyik a másikra, ha szereti a jobb helyzetben levő fél a másikat, nem él visssza a helyzetével, hanem szépen együtt küzdenek és próbálnak előrejutni.

Te magad írtad le a megoldást - kérj segítséget az apósodtól. A pénzt mindenképpen kérd el, hogy az a bankszámládon legyen, akkor is, ha ideig-óráig sikerül a problémát megbeszélni... De szerintem ha egy férfi így beszól egy nőnek, rádásul nem is egyszer, és nem ijed meg a köv. pillanatban saját magától, és nem kér bocsánatot -a kkor az nem szereti, nem tiszteli a feleségét. (és lehet, a nőket általában sem tiszteli)

2008. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
58%
Részben egyet értek az elöttem szólokkal, DE szerintem ne ugy kérd számon, hogy az eleve felidegesitse. Nem tudni mi áll a hátérben lehet hogy nagyon rossz napja volt és egyes férfiak ha hibáztak csak egy idő után tudják ki mutatni, hogy megbánták vagy nem szavakkal hanem majd tettekel teszik meg. Amin elgondolkoztam az az hogy te ugy érzed-e nem vagy egyáltalán okolható? Most nem a sült csirke vagy a meleg vacsora elkészitésére gondolok, hanem bármilyen egyéb tettedre amit esetleg ezt kiválthata.Mindennnek 2oldala van ha soha nem tett igy nem kell egyből elitélni és bétot tenni a feje fölé mindenki hibázik.Lehet többet nem fordul elő. lehet, hogy igen.Mindezt azért gondolom mert utaltál rá hogy rendben volt minden ez eset elött.Persze megértelek amugy hogy rosszul eset de mindig meg kell vizsgálni nézni a másik oldalt is és nem scak kifejezeten saját magunkkal törödni.Mindenesetre én azt kivánom, hogy rendezödjön a dolgotok és ne kelljen haza utaznod ha már kimentél hanem találd meg a boldogságod amiért ott vagy:)
2008. nov. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyelemreméltó és egyben szomorú, hogy valaki/k lepontozta/ták az összes olyan választ, melyek e verbálisan bántalmazott nő emberi méltóságát hangsúlyozták, és arra bíztatták, hogy ne tűrje ezt a bánásmódot.
2008. nov. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem ha egy férfi így beszól egy nőnek, rádásul nem is egyszer, és nem ijed meg a köv. pillanatban saját magától, és nem kér bocsánatot - akkor az nem szereti, nem tiszteli a feleségét. (és lehet, a nőket általában sem tiszteli)" - EBBEN PÉLDÁUL MI A NEM HASZNOS?!


Mit csináljon a Kérdező, fogja be a száját, és tűrjön, mert valamivel biztos rászolgált (hahhh, a nő úgyis szolga, nem?) erre a hangnemre?! Eszem megáll, hogy itt ennyien gondolkodnak így. Más azt mondani, hogy "elegem van belőled", "hagyjál békén" netán "menj a pitsába" (bár ez se szép) - mint azt, hogy fogd be, baxd meg, mert megpofozlak - azért az erőszakos szavaknak is vannak fokozatai!

Tudom, hogy szép a férfiszolidaritás - vagy nők voltak a lepontozók? - de nem kéne védeni azt, aki a felsége lelkébe és méltóságába törli a lábát...

2008. nov. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
Állj a sarkadra és hagyd el! Ne csinálj magadból mártírt! Nem nyavajogni kell, hanem cselekdni! Olyan meg nincs, hogy nem tudod elhagyni...akkor csak kifogásokat keresel és sajnáltatod magad.
2008. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
A hatodik hozzá szoló vagyok...részben egyetértek...kezdtem igy. Én is nő vagyok és amit irtam nem azt akartam kifejezni, hogy alázkodjon meg hanme maradjon civilizált és normális.egy kapcsolatba belátni, ugy hogy csak az egyik fél részét ismered PARÁNY részben azt is lehetetlen tehát itélkezni sem szabad (szerintem) egyik fél felet, ráadásul a hölgy leirta, hogy amugy minden rendben van-volt köztük.Én ugy gondolom, hogy ha menthető egy kapcsolat amiben egyszer előfordult egy nagyon durva beszólás azt azért meglehet beszélni és semmi esetre se biztatnám arra hogy fejeze be mig ezt meg nem teszi. nem tudhatjuk mi áll a háttérbe.Persze ha ugy áll a helyzet hogy ő ártatlan és a férje oknélkül s tán ha okkal is bántalmazza elkell hagynia mert egy párkapcsolatnak nem erről kell szólnia.Hát ez az én szerény véleményem és én se le se fel nem pontozok senkit mert minnek is? Segiteni akartam, mert az ember képes eltulozni az őt ért bántalmakat néha és ha ez igy van semmi estre se bogarat tenni a fülében ha meg jogos a panasz igy is megteszi azokat a lépéseket amik neki jó.
2008. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Igazatok is van, meg nem is. Mellesleg nem én pontoztam senkit se le, se föl.

Azóta kicsit jobb lett a helyzet, de nem tökélletes. Beszélünk, de inkább csak olyan, mintha egymás mellett élnénk, nem együtt. Én szeretem őt most is, csak most egy kicsit csalódtam benne.

Annyit mondott, hogy aznap reggel megbüntette a rendőr tilosban parokolásért 160 dollárra és a fogorvosa is megváratta egy órát, amikor időpontja volt. Emiatt idegesebb volt a kelleténél.

Ez mondjuk nem mentség arra, amilyen hangnemben velem beszélt.

Úgy gondolom, ha szeretek valakit, akkor tisztelem is. És ha épp rossz napom van, akkor is szeretem, hiszen ő a társam, a párom.

Én most megbocsátottam neki. Mondjuk először az volt a reakicóm, hogy csomagolok és elmegyek. Akárhová. A szomszédhoz is akár.

De gondolkoztam. Olyan egyszerű megoldás a hagyjuk el, váljunk el. Inkább beszéljük meg. Valamiért három éve bele szerettem és ő is belém. Két éve együtt élünk. Ezt csak úgy dobjuk ki egy haragos nap miatt?

Nem akartam ezt irni, de mégis megteszem, hogy Jézus a keresztfán a gyilkosainak is megbocsátott. Jó. Most nem hasonlitom magam Jézushoz és a mártirt sem akarom játszani. Ha majd túlleszünk ezen a dolgon és megnyugszunk, akkor szépen elbeszélgetek a férjecskémmel, hogy mit is gondol akkor most a jövőnkről, szerinte bizhatok-e még benne vagy most már mindig az miatt kell aggódnom, hogy mikor förmed rám igy? És hogy hogyan milyen hangnemben kell is beszélni egy nővel. Én is voltam haragos rá, de soha nem használtam ilyen szavakat. A legdurvább az volt, hogy tök dilis vagy. Ezt felfoghatjuk úgy is, hogy újabb esély. És ez rádöbbentett arra, hogy nem szabad ennyire függenem tőle. Sem anyagilag, sem érzelmileg. Kellenek ismerősök, barátok, akik az én barátaim és nem az övé, hogy ha ilyesmi történik ismét tudjak kihez fordulni. Ez az eset tett igazán felnőtté, felelősségteljessé és lehet, hogy még hasznom is lesz belőle.

2008. nov. 21. 14:31
 19/23 anonim válasza:
47%
Nagyon örülük, hogy most már higadtan igy láttod a dolgotokat a feletted lévő hozzászoló vagyok.Szerintem jól döntöttél!Sok boldogságot kivánok neKTEK
2008. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%

Elàrulom,én voltam aki olyan helyzetben van mint te,és mondtam hogy jobb lesz minden!

Làm mégis én lettem ugy le pontozva...

Tudom hogy nem a kérdés iroja,de akkor is.

Ittosztogatjàtok a véleményt ,persze ha ilyen helyzetben lennétek,ti se tudnàtok mit csinàlni.

Nem hiszem hogy minden nö azonnal pakol,mert a férje begurult,és megbàntott...

De most komolyan!

Mi a baj abban hogy azt irtam.ne pakoljon,oldja meg a problémàt,meg hogy pàr nap és minden a régi.

Ti ezek szerint ha a pàrotok megbànt,azonnal pakoljàtok a koffert,és utaztok?

Akkor jo sokan vagytok.

A kérdezönek!

Örülök neked!

2008. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!