Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan azt...

Miért kell állandóan azt kérdezgetni, hogy "Mikor jön már a gyerek? "

Figyelt kérdés

Nem rég házasodtunk és úton-útfélen ebbe a kérdésbe ütközünk, hogy mikor jön már a gyerek. Ismerősök, kollégák, rokonok, barátok stb.

Én egyszerűen nem értem miért egyértelmű, hogyha két ember összeházasodik, akkor azt csak is azzal a feltett szándékkal teszik, hogy szaporodjanak. Ez szerintem totálisan magánügy, a méhem tartalma senkire nem tartozik, meg kb mintha azt kérdeznék mikor szexelünk végre gumi nélkül. Ráadásul gyereket sem akarunk. Ha azt válaszoltam, hogy semmikor nem jön, akkor kikerekedett szemmel jött a kérdés, hogy "De miééééért??".

Nem érezzük úgy, hogy magyarázkodnunk kéne, de hazudni, titkozlózni se fogunk meg "rettegni", hogy majd megszólnak, hogy de mi az, hogy nem akarunk.

Hogy lehet végre leépíteni ezeket a kérdéseket? Ráadásul simán lehetne az is, hogy pl az illető meddő és szerencsétlent kérdezgetik, hogy na és mikor szül (egy barátnőmmel ez előfordult)

És ez szerintem elég nagy pofátlanság. Volt már akinek megmondtam (már v 3x kérdezte néhány hónapon belül), hogy akadjon le a témáról, mert ez a mi dolgunk, még nekiállt feljebb..

Na de mindenkivel nem veszhetek össze.

Tippek?


2020. jan. 16. 21:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%
Engem azzal zaklattak, amikor még az első nagyban bennem volt, h mikor jön a második? B*szki, még ezt az egyet sem szültem meg. Nem tudom, hol élnek egyesek. Én kerek perec megmondtam, h nem jön semmikor, nem akarunk másodikat, mert egyet tudunk tisztességgel, biztonságban felnevelni, plusz nekem nagyon ráment az egészségem a terhességre és nem kockáztatok. Ahogy figyeltem, ettől kicsit lefagynak, ha azt mondod, nincs pénz a rendes felnevelésére és többé nem is hozzák szóba. Valahogy a pénztárcájukat jobban át tudják érezni, mint egyéb érveket...
2020. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
2%

Én csak azt nem értem, hogy ki kérdezgeti és mi az, hogy állandóan?

Értelmes embereknek általában a családjuk is értelmes.

Nekik egyszer elmondod és értik.

Barátok? Akkor miért ilyen barátokat választottatok?

Munkatársak? Ők is veletek egy színvonalon vannak, úgyhogy megértik, ha egyszer elmondod, hogy még nem tervezitek.

Akkor akit az aki úton-útfélen ez érdekel?

Nehogy már a hentesnél a mögötted álló 80 éves nénit is ez érdekelje!

Kicsit túl van lihegve!

A hidd el a szűk családon kívül a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy lesz e gyereked vagy nem!

2020. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
vajon ki? hát a rokonok. ezzel az "értelmes embernek a családja is értelmes szöveggel" vitatkoznék..
2020. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%
Na mert neked csak értelmes kollégáid vannak.
2020. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
74%
Én mindig visszakérdeztem ilyenkor, hogy mennyi pénzt adsz bele? Mert én nem akarok gyerekre költeni. Pár alkalommal ezt eljátszottam, aztán békén hagytak. :)
2020. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, frappáns visszaválaszokat, be fogok vetni ezekből néhányat, hátha észre veszik magukat. :D

Azért egy két megjegyzés: nem fogok hazudni, főleg nem arról, hogy meddő vagyok. Azért az egy komoly dolog, én pedig egyáltalán nem szeretek hazudozni.


#9esnek: Az, hogy a te ismerőseid megbánták, abból még nem következik egyenesen, hogy én is megfogom, főleg hogy én ismerem magam és tudom hogy soha nem fogom megbánni. :) Amúgy nekem sok gyerek nélküli ismerősöm van, egyik sem bánta meg, sőt... De ez szerintem lényegtelen.


#12: Elmondom neked, hogy de, baromi sok embert érdekel a családon kívül is, hogy nekünk mikor lesz gyerekünk. Nem véletlen a kérdés. A kollégák között is vannak kotnyeles 40es nők, akik a kölkeiken kívül másról sem tudnak beszélni, gondolod ők nem kérdezik meg?? De bizony. Ahogy a távolabbi ismerősök is, ha összefutunk és a barátok is, mert hát ők csak "érdeklődnek". Ha nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor minek írsz?

Egyébként pedig nem arról van szó, hogy még nem tervezzük, hanem arról, hogy egyáltalán semmikor nem lesz. Hazudni meg állandóan magyarázkodni a "De miééért" kérdésekre pedig érthetően nincs sok kedvünk.

2020. jan. 17. 20:15
 17/26 A kérdező kommentje:

Feltűnt már, hogy a kérdés nem az volt, hogy hazudjak-e vagy sem? Mert hogy elmondtam már párszor, hogy NEM fogok! Nem fogok berezelni, hogy jujj Úristen mit fog szólni X vagy Y, hogy nem szülök.. Szimplán nem értem miért kell ezen ennyit pörögni.


Bár érdekes logika, hogy aki nem meri felvállalni azt, aki és nem meri megmondani a "Mikor lesz gyerek" kérdésre hogy nem lesz, az úri hölgy, ellenben aki nem hazudozik, az micsoda mártír, hiszti gép..😒. Hát ööö oké, egészségedre. Az "úri hölgy" nem itt kezdődik.


Az oldal pedig továbbra is arra való, hogy kérdezzünk. Válaszolni viszont nem kötelező, csak szólok.

De mindegy, eldöntöttem hogy ezentúl én sem leszek kedves azzal, aki megállás nélkül a méhemben kotorászna. 1x elmondom, hogy nem, másodjára pedig azonnal leállítom, talán majd ebből értenek. Ha ők nem tisztelnek se minket, se a döntésünket, akkor igazából nekünk sincs rá okunk, hogy tiszteljük őket.

2020. jan. 17. 23:12
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

#17 Most csak viccelsz ugye?? Az az Úrinő és értelmes hölgy, aki nem meri felvállalni a döntését, ha már ennyire taplón rendszeresen rákérdeznek?! Miért ne lehetne megmondani, hogy nem akarnak gyereket?? Miért kellene hazudni és hitegetni, hogy "Majd". Barátnőm is ezt válaszolta, hogy majd-majd, aztán jött a kérdés hogy jó na de mikor vagy eltelt néhány hónap és megint előhozakodtak a témával. Nehogy már az ember ne vállalhassa fel önmagát, mert néhány tapitatlan egyed megszólja és/vagy zaklatja.

Kérdező az ilyet egyből le kell építeni a *csába és visszakerdezni, hogy ők pl mikor szexeltek utoljára? Milyen pózban? Elélvezett az asszony/férje? Ugyanis ezek pont ugyanilyen tapitatlan kérdések és pont annyira magánügy, mint a gyerek téma!

2020. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
72%
Erre kitaláltuk, hogy "akkor ha majd nem nyelem neki le".
2020. jan. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
40%

Ide figyelj kérdező feltettél egy kérdést és én válaszoltam rá. Nem volt provokáló (óóó ez még nagyon messze van tőle, csak túl érzékeny vagy), nemn szídtalak csak elmondtam az én észrevételemet. Ha ez nem tetszik akkor max nem tartod be:P

Mennyivel kulturáltabb emberek vesznek itt körül akik azt tanácsolják, hogy mondd azt " nincs közöd hozzá b..zd meg" vagy " Erre kitaláltuk, hogy "akkor ha majd nem nyelem neki le"."

Te ezt kérdezted:

"Na de mindenkivel nem veszhetek össze.


Tippek?"


Szomorú hírem van, hazugság nélkül NEM TUDOD sértődés nélkül megúszni, ez van.

és ha nem tetszik a véleményem csak mert nem egyezik a tiéddel max ne fogadd el, ehhez nem kell hisztis sárkány módjára köpködni:P

Én is tettem már fel kérdést és sok embernek nem egyezett a véleménye az enyémmel, csakhogy én ezt elfogadtam, mert a gyakori nem egy barátnők klubja, ahol azt hazudják neked amit te hallani akarsz. Ha nem tetszik akkor töröltesd ki nyugodtan a válaszom. Ez lesz életem legszomorúbb napja XDXD

Ja és in folyton ebbe ütköztem a házasságom elején és túléltem és nem mondtam el az igazat és ééééérdekes amint nem hisztisen, görcsösen válaszolsz, akkor az ilyenek már nem zaklatnak. Ennyi és kész.

2020. jan. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!