Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan azt...

Miért kell állandóan azt kérdezgetni, hogy "Mikor jön már a gyerek? "

Figyelt kérdés

Nem rég házasodtunk és úton-útfélen ebbe a kérdésbe ütközünk, hogy mikor jön már a gyerek. Ismerősök, kollégák, rokonok, barátok stb.

Én egyszerűen nem értem miért egyértelmű, hogyha két ember összeházasodik, akkor azt csak is azzal a feltett szándékkal teszik, hogy szaporodjanak. Ez szerintem totálisan magánügy, a méhem tartalma senkire nem tartozik, meg kb mintha azt kérdeznék mikor szexelünk végre gumi nélkül. Ráadásul gyereket sem akarunk. Ha azt válaszoltam, hogy semmikor nem jön, akkor kikerekedett szemmel jött a kérdés, hogy "De miééééért??".

Nem érezzük úgy, hogy magyarázkodnunk kéne, de hazudni, titkozlózni se fogunk meg "rettegni", hogy majd megszólnak, hogy de mi az, hogy nem akarunk.

Hogy lehet végre leépíteni ezeket a kérdéseket? Ráadásul simán lehetne az is, hogy pl az illető meddő és szerencsétlent kérdezgetik, hogy na és mikor szül (egy barátnőmmel ez előfordult)

És ez szerintem elég nagy pofátlanság. Volt már akinek megmondtam (már v 3x kérdezte néhány hónapon belül), hogy akadjon le a témáról, mert ez a mi dolgunk, még nekiállt feljebb..

Na de mindenkivel nem veszhetek össze.

Tippek?


2020. jan. 16. 21:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
67%
Volt egy lány nálunk a melóhelyen, aki szimplán annyit mondott ilyenkor: "majd ha piros hó esik, kedvesem, mert vagy 10 éve nincs méhem". Érdekes módon ettől mindenki bekussol egy életre.
2020. jan. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%

Velem is ez van.

Rossz hírem van, nem állnak le, bármit mondasz.


Én ezeket mind próbáltam, hátha (egyébként nem igazak, de az adott közönség, aki hallotta nem tudhatta):

- rendeltem ebayről, amint átengedik a vámon, itt lesz (ne bolondozz, a gyerek egy csoda)

- meddő vagyok (csodák mindig vannak, meg örökbefogadni is lehet, lombik program stb)

- paranoid skizofrén vagyok, szerintem nem lenne jó ötlet (nem feltétlenül öröklődik!)

- garzonban lakok, 90 ezer forintot keresek (sosem lesz mindig minden tökéletes)

- nincs férjem és szexkapcsolatom se (egy kisbaba megoldaná ezt - HOGY b+?????)

- van már 3 (akkor egy 4. már simán elférne, és nem kéne szja-t fizetni)

- van 8 kutyám, 6 macskám, és 4 tengerimalacom, az elég ( az nem ugyanaz!)

- nem akarok gyereket (ultimate érv: akarsz, csak még nem tudod, és megbánnád)

- majd (de mikor? nem érsz rá sokáig)


Most a "transznemű vagyok, és még nem került kialakításra a méhem" dumát tartogatom a legközelebbi delikvensnek, hátha ez végre működik.

2020. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

#20 Tévedés, te egyből úgy indítottál, hogy Jajj a te ismerőseid is ideig-darabig milyen jól megvoltak, aztán mégis csak jól megbánták, hogy nem szültek.

Ezzel nem is túl burkoltan célozva arra, hogy most azt hiszem jó ez nekem, aztán majd úgyis megbánom. A törölt kommentedben ismét csak ezt pedzgetted tovább és ismét jobban akartad tudni nálam, hogy ÉN milyen vagyok, mert hát a te ismerőseid is elvileg hazudtak és kiderült, hogy mégis csak megbánták. 😅

Nem bírtál lepattanni a témáról, holott a kérdés véletlen sem erre vonatkozott. Az, hogy én nem fogom megbánni a gyerekmentes életet, az szimpla tény, és bőven elég ha én tisztában vagyok vele, nem kell idegenek segítsége benne.

Utána jöttél azzal, hogy Úrinő így, értelmes hölgy amúgy csinál, ők hazudnak, nem pedig olyan idióták, hogy őszinték legyenek.... Ha meg vagyok olyan barom, hogy fel merem vállalni h nem szülök, akkor meg viseljem el a beszólogatást és ne picsogjak, hisz ha valaki akar gyereket, az nyugodtan felvállalhatja, ellenben aki nem akar, az jobb ha meghúzza magát. Logikus.

Itt nem arról volt szó, hogy nem egyezik a véleményünk, ne keverd a szezont a fazonnal. Itt arról volt szó, hogy te egyből kioktattál saját magamról ismeretlenül persze, hogy úgyis meg fogom majd bánni és vagy hazudok vagy ne picsogjak. Igen is provokatív volt a stílusod, ha belatod, ha nem.

És mint néhány kommentből is láthatod, a hazugság sem mindig jön ám be, a másik méhében kényszeresen turkáloknak ez sem akadály. Semmire nem megyek, ha kamuzom "Majd jön", hisz tudom pontosan hogy semmikor nem fog jönni, nekik viszont nyitva hagyom a kérdést, mert utána majd azzal zakkatnak, hogy na de mikor....


Eddig mindig igyekeztem normálisan válaszolni és rövidre zárni a témát, de néhány embernek ez sem elég és nem ért a szóból, míg helyre nem rakod. Hát mi is ezt fogjuk tenni ezentúl, talán majd abból értenek.

2020. jan. 18. 12:55
 24/26 anonim ***** válasza:
87%

Bocsánat, hogy offolok, viszont meg kell említenem, hogy rengetegen megbánják a gyerekvállalást, csak ezt ugye nem illik kimondani.

Saját példa édesanyám, akinek ez sosem volt való. Csak akkortájt a gyermektelenség elképzelhetetlen volt.

Szóval szült. Négyet.

Ellátott minket, de muszájból. Inkább a nagyi volt érzelmileg az anyánk, illetve a húgomnak én.

2020. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Jól van #25, látom te jól elbeszélgetsz magaddal, örülök hogy jól szórakozol..😊

A gond csak annyi, hogy nem is láttam az előző válaszodat, ergo én semmit nem töröltettem. Ez az egyik.

A másik: Már a fő kérdésemben leírtam, hogy NEM fogunk hazudni! Erre jössz te és megállás nélkül szajkózod, hogy hazudjunk-hazudjunk és hazudjunk. Ja és persze próbáltál arról kioktatni, hogy mivel a te ismerőseid meglepő módon pont mind megbánták a gyereknélküliséget, ezért nyilván mi is megfogjuk, majd mikor megjegyeztem, hogy köszi az aggódást, de nem fogjuk, akkor okoskodtál tovább, hogy de bizony.

Ehhez már nem tudok mit hozzáfűzni, de igazából nem is akarok.

Köszönöm, aki a kérdésemet figyelmesen (!!) elolvasta és ahhoz mérten válaszolt.

2020. jan. 19. 14:38
 26/26 anonim ***** válasza:
69%

Ismerős helyzet. Tőlem is mindig kérdezik.

Eleinte szépen válaszoltam, de már nagyon unom. Ha valaki megkérdezi, teljesen mindegy hogy rokon, munkatárs, őszintén elmondom neki a véleményem/kiosztom.

Ott fog felettünk állni, tartja a gyertyát és várja mikor élvez belém a párom vagy mi? Na, akkor kicsit rádöbbennek hogy talán bunkóság volt megkérdezniük, semmi közük a nemi életünkhöz.


Vagy elmondom hogy soha, mert utálom a gyerekeket. Ezt nem szeretem válaszolni, mert jó hosszan meg kell a sok fogyatékosnak indokolnom miért is.

A legtöbb embernek nincs személyisége, és azt hiszi hogy egy gyerek lefialása ezt pótolja. "Egy gyerektől nincs jobb dolog a világon. A gyerek az élet értelme".

2020. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!