Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya betegen is beküld az...

Anya betegen is beküld az iskolába, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban hánytam és hőemelkedésem volt, így itthonmaradtam, de anyám délután nagyon leszidott, hogy ilyen miatt nem kell otthon maradni, ő annó 39 fokos lázzal írt dolgozatot. A hasam már viszonylag oké, de most meg a lázam ment fel, de félek ha holnap is itthon maradok, akkor anyukám mérges lesz rám. Orvoshoz akarok menni holnap reggel, hogy adjon igazolást, de anyám szerint felelseges itthon maradnom és "lusta dög" vagyok szerinte. 16 éves vagyok amúgy ha ez számít.
2020. jan. 23. 21:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

Lehet tényleg másképp állna hozzá anyukád ha egyből orvoshoz mentél volna. Eléggé álomvilágban élhetsz, ha neked teljesen okés volt várni a sült galambot. És ha a doki nem adja meg visszamenőlegesen az igazolást? Akkor anyádnak kell igazolni abból a 3 napból, amit igazolhat egy évben. Lehet másra szánta volna, vagy csak meg akarta tartani váratlan esetekre.


Lehet, hogy így nem veszi komolyan a betegséget, hiába valós. Meg is értem. Tudod, én is elzavarnálak az iskolába, ha a nyűgöd nem volt elég súlyos ahhoz, hogy kidugd az orrod a lakásból és elvonszold a segged a dokihoz.

2020. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

11-eske, képzeld el, nekem is volt már, hogy a "nyűgöm nem volt annyira súlyos", hogy rögtön, az első nap orvoshoz menjek :D Ugyanis egyszer pl. összeszedtem valami hányás-hasmenéses vírust és szó szerint 10 percenként járkáltam a WC-re, volt, hogy miközben a budin ültem, egy, az ölemben tartott lavórba jött belőlem felülről is az áldás. Még szerencse, hogy normális orvosom van, aki 2 nappal később megértette, hogy az elmúlt 2 napban nem mertem meg kockáztatni, hogy a rendelőben vagy az oda vezető úton hányjam/fossam össze magam.

Ja és arra is volt már példa, hogy nem azért nem mentem a betegség első napján orvoshoz, mert gyomorproblémáim lettek volna, "csak" fel se tudtam kelni egész nap az ágyból, mert lázas voltam, végtelenül fáradt voltam, mindenem fájt és valahányszor kikeltem az ágyból, majdnem' elájultam, annyira szédültem.

Könnyű lehet úgy pofázni, ha még sose voltál igazán beteg 😉

2020. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is igazi szuperhős volt az én koromban.

Szerintem maradj otthon, úgyis beszól az ilyen mindenért.

2020. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%
Ó igen, sejtettem hogy valaki majd jön kötöszködni. Odáig olvastam el, hogy 11-eske. Ha értelmesen akarsz vitatkozni akkor normálisan szólítsd meg az embereket. A többit feleslegesen írtad le.
2020. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Voltam ma dokinál és a mi orvosunk visszamenőleg is igazolja, de köszi, hogy csak így belémállsz. Még mindig lázas vagyok és hasmenésem is van, de biztos, hogy te teljes örömmel járnál így iskolába/vagy dolgozni, kedves 11.-es.
2020. jan. 24. 20:27
 16/18 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon nem vagyok lógós fajta, idén 1 napot hiányoztam bölcsességfog műtét miatt, de másnap már dagadt pofával bementem. Köhögve, náthásan, fejfájósan is bemegyek. Viszont nem szeretném összehányni/fosni magam az iskolapadban.
2020. jan. 24. 20:32
 17/18 anonim ***** válasza:
38%

11es sem azt mondta, hogy betegen suliba menj, hanem hogy betegen orvoshoz menj. Nem mentél, nem volt leigazolva a napod, ergo lógtál. Ezért volt kiakadva az anyád, nem olyan bonyolult ezt megérteni.

Az meg, hogy az orvos éppen jó fej és igazol visszamenőleg, nem tartozik a tárgyhoz. Nem lenne köteles. Az a minimum lett volna, hogy felhívod az orvost még aznap, hogy vegyen állományba, ha tényleg olyan rosszul vagy, hogy nem tudsz elindulni. De te magad írtad, hogy a hasad gyorsan rendbejött, szóval ez se nagy kifogás...

2020. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Maradj otthon és pihenj

Rz kb olyan, mint a volt tesi tanárom. Eltört a kezem és ameddig gipszben volt nyilván kaptam torna felmentést. A tanár persze értetlenkedett, hogy minek az meg, hogy ő mikor eltört a keze tanult meg másik kézzel kosarazni. Ki nem szarja le? Az egészséged az mindennél fontosabb!

2020. jan. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!