Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan próbáljam rávenni a...

Hogyan próbáljam rávenni a szüleimet arra, hogy maradjanak egyben és ne váljanak el?

Figyelt kérdés

Elég komoly dologról van szó, nem akarok nagyon a részletekbe belemenni, de a lényeg hogy az elmúlt évtized alatt a szüleim között erősen megromlott a házassági kapcsolat, olyannyira hogy Anyum még tavaly ősszel be is adta a válópert, melynek folyamata minden bizonnyal hamarosan elkezdődik. Ugyan Apum sajnos elég rendesen tett azért hogy ez megtörténhessen, viszont látom rajta, hogy amint megkapta erről az értesítőt, azóta szemmel láthatóan próbálja menteni a dolgokat és bármit megtesz/tenne a feleségéért, de Anyum már (jelen pillanatban) nem akarja helyrehozni vele a dolgokat és mindenképpen amint lehet, elakar itthonról távozni.


Mondhatnám nyugodtan hogy ez az ő dolguk, meg nem is vagyok már kisgyerek, de azért mégis "erősen foglalkoztat" ez az egészet, mert már hosszú ideje egy szép családi házban- és azt körbevevő környezetben élünk ahova rengeteg közös emlék és élmény fűz minket (meg amúgy az egész családi életünket). És én mindkét szülőmet nagyon szeretem és nehezemre esne dönteni arról hogy egy esetleges válás esetén továbbra is itt maradjak e apummal, vagy pedig én is anyummal tartsak e, oda ahova költözne. Meg a jövőnkért is valamennyire aggódom, mert a testvéremmel jogilag ugyan nagykorúak vagyunk már (20, 22 év), de még a szülői otthonban élünk és egy esetleges válás a mi további sorsunkra is erősen hatással lehet, mert a nekünk eredetileg lakásra/autóra/egyéb másra szánt pénzösszeg nagy részét a válóperek emésztenék fel, így tanulmányaink után nem tudnánk egyből önálló életet kezdeni, mert még egy jól megfizetett kezdő állással sem lenne annyi anyagink hogy rövid idő alatt a saját talpunkra álljunk.


Én elhiszem hogy elég sok szomorú dolog történt a szüleim között az elmúlt évek során, melyek sajnos már megváltozhatatlanok. De azt is vallom, hogy közös erővel igenis helyre lehetne rakni a dolgokat, és ha ezt mindkét fél akarná, akkor ezzel időről-időre fokozatosan enyhülne a fájdalom köztük, és ismét lehetne teljes családi életet élni. Még egyik sem olyan "öreg" (mindketten 51 évesek), simán rendbe lehetne hozni a dolgokat- de Anyum sajnos hajthatatlan...



2020. jan. 25. 10:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%
Szóval a te önzésed miatt maradjanak a szüleid együtt és szenvedjenek tovább.
2020. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmi másról nem szól számodra, csak arról, hogy sok pénzbe kerülne a válás, és te nem tudnál autót, lakást venni. Ezek után meg se érdemelnéd...Tudod te hányan építették fel az életüket anyagi támogatás nélkül?:)


51 éves, még siman van esélye anyukádnak egy boldog kapcsolatra, nem tudom milyen gyerek vagy, hogy ezt el akarod venni tőle. Te leélnéd az életed hátralévő részét valaki olyannal, akivel nem vagy boldog?

2020. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
96%
Te most komolyan azt a pénzt félted, ami még csak nem is a tiéd? Anyud kibírta, amíg felnőttetek egy olyan ember mellett, akit valószínűleg már nagyon rég a háta közepére sem kíván, és ez a hála. Egy önző kis majom. Köpj fel, és állj alá!
2020. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus mai gyerek. Szenvedjen mindenki, de az ő seg.ge alá toljanak oda mindent, mert az neki jár.
2020. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

szóval maradjanak egy olyan kapcsolatban, ahol már mindketten boldogtalanok, pedig valóban, még nem "öregek", még simán benne van, hoyg mással akár újra is kezdhetik (ha akarják), vagy elérhetik a boldogságot bármilyen módon, ahogy szeretnék, de inkább ne, mert akkor NEKED nem tudnak elég pénzt adni, mert elmegy a perre.

gusztustalan teremtmény vagy.

2020. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Sajnálom a szüleid válását, de ez rájuk tartozik. Ti már jogilag nagykorúak vagytok, el sem kéne, hogy tartsanak titeket (én is 20 vagyok, mint te/tesód). Ha időtök engedi, vagy akár nyáron kezdjetek el diákmunkázni, hogy valami alapotok legyen diploma után. Ha válnak is szerintem valahogyan tuti tudnak titeket támogatni, de hagyd rájuk.
2020. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe nem szólhatsz bele, elvileg felnőtt vagy, viselkedj is úgy. Mellesleg, ha közös megegyezéssel válnának, akkor nem vinné el a pereskedés az általad annyira féltett vagyont. Talán javasold apádnak, mert úgy mindenki jobban járna.
2020. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Hogy micsoda önző dög vagy. Te nem is a családot sajnálod, hogy szétesik, csak a kényelmedet félted. Hagyd rájuk, anyád legalább nem esik abba a hibába, hogy családi ház, autó, stb miatt tűrjön. Ők dolguk, ne avatkozz bele.
2020. jan. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
10%
minden hazasagot meglehet menteni,csak eross akarat kell hozza,mindenkinek kell adni meg egy esejt mert valas utan mindenki atgondolja mitt kellet volna jobban csinalni,nem csak kimondani valunk,ez a legegyszerubb dolog,de megoldani a problemakat,ez mar nehezebb,de minden megoldhato
2020. jan. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ilyen idióta ötletet ritkán lehet hallani.

A kérdezö anyja menjen bele megint a számára megalázó helyzetbe, amiben eddig is élt, hoyg a kérdezönek meg az apjának jó dolga legyen???

Mert hogy az apa nem fog jó irányba megváltozni, az garantált, föleg, ha visszalép egy válóperböl az anya!

Meg teljesen fölösleges "megmenteni" ezt a házasságot, ami már régen nem párkapcsolat, csak egymás mellett élés, ahol az anya addig tört meg szenvedett, a másik fél meg élte világát és kihasználta az anyát.

2020. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!