Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan próbáljam rávenni a...

Hogyan próbáljam rávenni a szüleimet arra, hogy maradjanak egyben és ne váljanak el?

Figyelt kérdés

Elég komoly dologról van szó, nem akarok nagyon a részletekbe belemenni, de a lényeg hogy az elmúlt évtized alatt a szüleim között erősen megromlott a házassági kapcsolat, olyannyira hogy Anyum még tavaly ősszel be is adta a válópert, melynek folyamata minden bizonnyal hamarosan elkezdődik. Ugyan Apum sajnos elég rendesen tett azért hogy ez megtörténhessen, viszont látom rajta, hogy amint megkapta erről az értesítőt, azóta szemmel láthatóan próbálja menteni a dolgokat és bármit megtesz/tenne a feleségéért, de Anyum már (jelen pillanatban) nem akarja helyrehozni vele a dolgokat és mindenképpen amint lehet, elakar itthonról távozni.


Mondhatnám nyugodtan hogy ez az ő dolguk, meg nem is vagyok már kisgyerek, de azért mégis "erősen foglalkoztat" ez az egészet, mert már hosszú ideje egy szép családi házban- és azt körbevevő környezetben élünk ahova rengeteg közös emlék és élmény fűz minket (meg amúgy az egész családi életünket). És én mindkét szülőmet nagyon szeretem és nehezemre esne dönteni arról hogy egy esetleges válás esetén továbbra is itt maradjak e apummal, vagy pedig én is anyummal tartsak e, oda ahova költözne. Meg a jövőnkért is valamennyire aggódom, mert a testvéremmel jogilag ugyan nagykorúak vagyunk már (20, 22 év), de még a szülői otthonban élünk és egy esetleges válás a mi további sorsunkra is erősen hatással lehet, mert a nekünk eredetileg lakásra/autóra/egyéb másra szánt pénzösszeg nagy részét a válóperek emésztenék fel, így tanulmányaink után nem tudnánk egyből önálló életet kezdeni, mert még egy jól megfizetett kezdő állással sem lenne annyi anyagink hogy rövid idő alatt a saját talpunkra álljunk.


Én elhiszem hogy elég sok szomorú dolog történt a szüleim között az elmúlt évek során, melyek sajnos már megváltozhatatlanok. De azt is vallom, hogy közös erővel igenis helyre lehetne rakni a dolgokat, és ha ezt mindkét fél akarná, akkor ezzel időről-időre fokozatosan enyhülne a fájdalom köztük, és ismét lehetne teljes családi életet élni. Még egyik sem olyan "öreg" (mindketten 51 évesek), simán rendbe lehetne hozni a dolgokat- de Anyum sajnos hajthatatlan...



2020. jan. 25. 10:56
1 2 3
 21/30 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#19: Nagyon sok minden megmenthető, csak minek? Miből gondolid, hogy a feleség nem adott már 100 esélyt eddig? Hogy a férj eddig nem vette komolyan? Így járt!
2020. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
mindig megmentheto egy hazasag ,ha mindket fel akarja,majdnem mindenki a ferjet okolja,holott lehet a felesegnek ,is van benne resze ,hogy idaig fajultak a dolgok,kerdezo is azt irja meglehet menteni a kapcsolatot,csak anyu nem akarja,es a mostani vilagban nem mindegy mire koltjuk a nehezen keresett penzunket,valoperes ugyvedre es birosagra
2020. jan. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 qkker1 ***** válasza:
86%

"Utolsó: ilyen idióta ötletet ritkán lehet hallani."


Hagyd, ez valami valláskárosult!

2020. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
89%
Még a gyerek is azt mondja, hogy a férj volt a fsz! Meddig tűrje az a szerencsétlen asszony? Nem akarja, nehogy már még ő legyen a rossz! Okkal nem akarja, egy 51 éves nő, az nem hülyeségből akar válásosdit játszani. Elég nagy már a két gyerek is. A nőnek is csak egy élete van.
2020. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"qkker1


Hagyd, ez valami valláskárosult!


Ebben igazad van!

2020. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
#23 #25 lehet rohogni nem vagyok vallaskarosult! en eletbol meritettem amit leirtam nem tudom hazasok vagytok,elettarsi kapcsolatban,en kozel 40 evet lehuztam,hazasagban ,ha jo a hazasag ,szeretet van,kolcsonos bizalom,jo komunikacio a felek kozott,akkor kevesbe van ilyen amit a kerdezo leirt,10 ev alatt semmit nem tettek a kapcsolatukert,mert azt konyu kimondani azt hogy valunk,de kizarni az eletunkbol valakit az nem egyszeru dolog,az anyagiakrol meg anyit,miert fizesek a birosagnak meg a valoperes ugyvedeknek,akik ugy is a maguk hasznat hajtjak,higyetek el mindent meglehet beszelni,ha nem mukodik akkor johet a kulon eles ,a jo komunikacio es a szeretet, a lenyeg az eletben
2020. jan. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

#26: Nem mindenáron szabad egy házasságot megpróbálni menteni.

Van egy ismerősöm, folyton alázza a férje. Rosszabb napjain meg is üti. A nő már többször akart válni, de mindig megbeszélték. A férj mindig megígéri, hogy soha többet. Ami tart három hónapig.

De belenevelték, hogy mindent meg kell beszélni, meg a nőnek tűrni kell.

Miért is?

2020. jan. 28. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Eltelt közben egy hónap és én is alaposan átgondoltam a dolgokat. És arra a következtetésre jutottam, hogy nekem mostmár teljesen mindegy ez az egész és nem fogok többet küzdeni azért, hogy egybemaradjanak és akármilyen döntést is fognak hozni a szüleim, azt tiszteletben fogom tartani.


Persze a legnagyobb öröm az lenne ha a család egybe maradna és a válásukért se fogok lelkesedni, de tiszteletben tartom Anyum szándékát, hisz neki is valóban csak egy élete van meg ugyanolyan szabad "döntéshozatali" jogokkal rendelkezik, mint én vagy bárki más, emellett már valóban nagyok vagyunk a testvéremmel, akivel együtt hamarosan a saját labunkra kell majd állnunk.


Summa sumarum, nekem a legfontosabb most az lenne, hogy a szüleim olyan végleges döntést hozzanak meg, amelyek mindkettejük számára a legkevésbé rossz és boldogan élhetik le maradék idejüket, aztán meg majd a többit úgyis hozza saját magától a jövő.


Akármi is lesz, elfogadom és tiszteletben tartom azt - és én is ahhoz fogok viszonyulni.

2020. febr. 20. 16:09
 29/30 anonim ***** válasza:
22%
Önző dög vagy.
2020. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 81István válasza:
Az idő mindent eldönt. Ha két embernek màr nincs dolga egymàssal azon sajnos màr nem tudsz segíteni.Apukàdnak előbb kellett volna ezért a kapcsolatért tennie,hogy ne legyen belőle vàlàs. Sajnos az emberek többsége erre későn jön rà.Megértem egyébként az aggodalmadat,aggódsz a jövődet illetően.De fiatalok vagytok még nagyon,előttetek az élet,még bàrmit elérhettek.
2021. márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!