Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól, hogy valaki a családtag...

Attól, hogy valaki a családtagod lehet még rossz ember?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy ki hogyan látja ezt a kényes dolgot. Több ember is van a környezetemben aki foggal-körömmel ragaszkodik egy olyan szülőhöz, testvérhez aki mérgező hatással van rá. Ezektől az emberektől azt a választ kapom mindig, hogy: dehát a tesóm/anyám/apám, mit csináljak? Illetve, hogy a család az család és a vér kötelez. Kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.

2020. febr. 1. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet... Ha valaki lehúz az így járt, nézhet rám, hogy dehát a rokonom vagy, eltakarodhat a pokolba is felőlem...
2020. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha léteznek rossz emberek, akkor rokonaik is vannak. Anyjuk, apjuk biztosan, de valószínűleg más rokonaik is.

Ők vagy látják a rokon hibáit, vagy nem.

"Megtagadni" nem fogom gyerekemet akkor se, ha rablógyilkos lesz belőle, de ez nem jelenti azt, hogy helyeselni is fogom, ahogy él, vagy támogatni fogom benne. Legalábbis remélem.

2020. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A rokonaidat nem válogathatod meg. Legfeljebb hanyagolod a kapcsolatot.
2020. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Én nekem az egyik testvérem az aki nagyon rossz hatással van a környezetére. régebben én is foggal körömmel ragaszkodtam hozzá, segítettem is rajta számtalanszor de soha nem lett jó vége, semmi változás sem volt hosszútávon, és állandóan csalódást okozott szinte mindenkinek.

Én a sokadik rossz után mindenféle kapcsolatot megszakítottam vele, már évek óta nem beszélek vele, látni is csak egyszer láttam akkor köszöntem neki és ennyi. Nem egy jó dolog ez, de sokkal nyugodtabb vagyok. A családban sokan ugyan ezt tették még a szüleink is hogy megszakítottak vele mindenféle kapcsolatot, azt tudjuk hogy életben van, elvan valahol de ennyi, több nem is érdekel minket. Persze alapos okai vannak, több éves viták, kisebb nagyobb balhék is vannak a háttérben, rendőrségi ügyek is, szóval nem egyszerű dolgok vannak.

2020. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te arról beszélsz hogy valakivel gyakran van konfliktus, mégis kitárt mellette. Ez nagyon helyzetfüggő, és két embertől függ.

Én ha valakit nagyon szeretek akkor adok neki (sok) esélyt ha valami elromlott. De van egy határ amikor már csak engem emészt fel a dolog, akkor már nem látom értelmét ennek a dehát az apám/anyám/testvérem dolognak. Nem tudom érthető volt-e amit írtam ezért leírok egy példát. Apám alkesz volt, nagyon sok esélyt kapott a családtól mert szerettük. Utána a sokadik húzás a után ez átalakult a "dehát az apám" kategóriába. Végül elhidegedtünk egymástól. Nem hagynám hogy hajléktalan legyen, de ennyi. Minden lehetőséget és bizalmat eljátszott. Ha nem így teszek akkor csak én őrülök bele a hülyeségeibe. Sokan ezt nem ismerik fel, és az egész életükben mindent elnéznek az ilyen családtagnak.

Egyik testvérem el is vannak problémáim, de nagyon szeretem ezért megbocsátottam neki. Hozzá kell tenni hogy ő viszont szeret, csak mindent jobban tud🙂.

Nagybátyám al és feleségével nem látom értelmét tartani a kapcsolatot, mert az érdeklődés felém csak addig tartott amíg kifizettem a részüket egy örökség miatt, már engem se érdekel mi van velük. Ez van, nem kell erőltetni.

Az is baj sokszor hogy az emberek nem tudnak nemet mondani. Sokszor látom hogy hagyják hogy egy másik ember irányítsa az életüket.

2020. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. A kérdésed szerint akinek van valamilyen rokona, arról eleve nem lehetséges, hogy rossz ember? Minden rossz ember valakinek a családtagja is.
2020. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán finomabban kell fogalmazni. Nem rossz emberek, csak nagyon erős az érdekérvényesítő képességük és nem kellően empatikusak, talán némi pszichopata jellemvonásuk is van. Nem véletlenül mondják, hogy kettőn áll a vásár. A gyengébb személyiség, a tűrőképesebb, az empatikusabb egy idő után azért tisztán látja a helyzetet, csak nem kellően merész ahhoz, hogy meglépje, amit meg kell lépnie. Pedig a lépés egy idő után elkerülhetetlen.
2020. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A rokonokkal türelmesebb az ember. De azokat is meg lehet unni. Ilyenkor jön a vér kötelez duma.

Nálunk is hasonló volt. "Vegülis a rokonom..." És sajnos ő is így gondolta, hogy mindent megtehet "Vegülis rokonok vagyunk...."

Na az ilyet kell hamar elfelejteni, aki a rokoni kapcsolatot rosszra fordítja.

2020. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én lefosom, ha nagynéni, ha unokatestvér, ha testvér, ha szülő. Ha szar ember, mehet a búsba.
2020. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Apai ágon a drága nagyikám egy igazi gonosz csorosznya. Egész életében áskálódott ellenünk csak azért, hogy a nem túl szép de legalább nem is intelligens unokanővéremet az ő "kis szíve szerelmét" jobb képben tudja feltüntetni. Mikor egy bárban dolgoztam mint pultos akkor kitalálta, hogy mindennap a kocsmában vedelek. Ezzel csak az a baj volt ,hogy ahol dolgoztam ott tényleg Zero tolerancia volt. Mikor egyszerre csináltam 2 egyetemet(levelezőset és nappalit) akkor azért ugatott mert unokanővérem egy fodrász iskolát alig bírt befejezni.
2020. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!