Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól, hogy valaki a családtag...

Attól, hogy valaki a családtagod lehet még rossz ember?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy ki hogyan látja ezt a kényes dolgot. Több ember is van a környezetemben aki foggal-körömmel ragaszkodik egy olyan szülőhöz, testvérhez aki mérgező hatással van rá. Ezektől az emberektől azt a választ kapom mindig, hogy: dehát a tesóm/anyám/apám, mit csináljak? Illetve, hogy a család az család és a vér kötelez. Kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.

2020. febr. 1. 11:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Még mennyire, hogy lehet!

Sajnos sok emberben benne van, hogy "jaj, hát az anyám, biztos szeretetből teszi!", iszonyatosan rosszul és naívan rögzülve. Alapvetően az ember ragaszkodik a szülőjéhez és van, aki élete végéig küzd a szeretetéért, hátha, csak van, aki ennél józanabb gondolkodású és belátja, hogy időpocsékolás a javából.

2020. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy fájó dolog nyilván, ha tudja hogy egyik családtagja nem éppen jó ember. De ettől függetlenül el kéne fogadni a tényt, ha megváltoztatni nem tudja és az nem is akar...


Férjemnek pont ilyen családja van. A testvére minősíthetetlenül önző és nyíltan olyan! Utál minket.

Az anyja szint úgy olyan ember, akit sajnos az érdek vezérel legtöbbször. Lelki terrorba tartotta a férjem. Én nyilván láttam ezt kívülről, de a férjem ezt másképp értékelte. Ő sajnálta az anyját, mert szegény... de az nem volt más mint erős érzelmi zsarolás, ami pedig nem szeretet. S amikor kezdett kikerülni ebből a férjem, 100%-ban az egekig lett magasztalva a "kistesó". Most az a minden. Igaz aki sosem tett semmit senkiért. Konkrétan volt, hogy nem hívtak be minket házon belülre mert az ott volt... Teljesen hozzá van minden igazítva. Kettős a mérce a 2 gyereke közt.

Sajnálom, hogy a családja nem egy szerető család, mert nem az. De nem lehet mindig felmenteni őket a vérségre hivatkozva szerintem! De talán pont azért mentegeti őket, mert tudatosulna, hogy minden egy szinjáték volt és nem igazi szeretet. S az bizony fáj ha nem szeretnek.

2020. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, mert pont ugyanilyen kérdésre kerestem a választ és szerencsére voltak nagyon jó válaszok.


Az én családom is azt érzem, hogy visszahúz, irányítás mániásak és már lenéznek, ha valamit máshogyan gondolok.


Én csak azt nem tudom, hogy hogyan engedjem el őket? Próbálom tartani, hogy minél kevesebbet beszéljünk, de mindig meglágyul a szívem.


Azzal egyetértek, hogy ha azt érzed, hogy nem tudsz velük normális kapcsolatot létesíteni, akkor beszélj kevesebbet azokkal az emberekkel.


Én is érzem magamon, hogy tönkreteszik az önbecsülésemet, ami nem jó.



Elengedni szerintem sose fogod tudni, de változtatni tudsz a kommunikáció gyakoriságán és annál kevésbé lesznek hatással rád.


Ha meg teljesen megszakítod velük a kapcsolatot, az se jó, mert mindig benned lesz egy tüske.


Találd ki, hogy számodra mi lenne az ideális időintervallum, amikor nem beszélsz a mérgező emberekkel.


Remélem tudtam segíteni!

2020. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!