Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legnagyobb/legrosszabb...

Mi a legnagyobb/legrosszabb családi probléma amivel tinédzser küszködhet?

Figyelt kérdés
Amire azt mondanátok hogy igen ez valós probléma

2020. febr. 19. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kis probléma is valós. Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb.
2020. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Akármi lehet az, hosszú távon apró kis baxakodások is kikészíthetik az embert.
2020. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

ha pl. homokos a gyerek a szülők meg nem fogadják el


de lehet sok minden más is

2020. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Ha nem törődnek vele a szülei, ha lelkileg terrorizálják meg csesztetik, ha verik otthon.
2020. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmebeteg szülő, személyiségzavaros nagyszülő. Egyszerre.
2020. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

A legrosszabb mondjuk nyilván az lenne ha egyszerre halna meg mindenkije mondjuk egy balesetben.

Egy kamasznak a kis probléma is probléma hiszen még máshogy érzékel dolgokat mint a felnőttek.

2020. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
"Döntőbíráskodásra" kényszeríthetik a szülők - mialatt egymás ellen harcolnak. (De ez nemcsak tinédzserkorban, hanem akár hamarabb is bekövetkezhet...)
2020. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek voltak


-terrorizált az iskolában egy banda, apám közölte, hogy biztosan őket is irritálom---->apám lelki terrorja, mielőtt az jönne, hogy biztosan okkal..nem, a másik két testvéremből is lelki nyomorékot csinált

-megtámadtak az utcán, majdnem megerőszakoltak, amikor 16 voltam. Iskolából tartottam haza télen, korán sötétedett. Nem érdekelte a szüleimet. Szerintük biztosan csak viccelt a férfi, félreértettem. Ez strucc politika lehetett, mert amúgy néhány más dologban meg figyeltek rám. Ezt máig nem értem.


Jó ezek nem nagy dolgok, másoknak sokkal rosszabb.


Volt olyan osztálytársam, akiről kiderült, hogy a bátyja molesztálta és a szülők félrenéztek. Na az durva.

2020. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Családon belüli erőszak/lelki terror, iskolai szekálás, droghasználat stb.
2020. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a porszivohasznalat volt. Hahaha.


Szerintem viszont ezek (az en kamaszkorombol latottak es kesobbi tapasztalatok alapjan):

- csalaeon beluli eroszak

- vedekezes nelkuli szex kovetkezmenye (legdruvabb esetben abortusz, de mar annak lehetosege is sokakat megvisel,hogy teherbe eshettek es esemeny utani utan kell rohangalni)

Y

- nemi eroszak

- alkoholmergezes

- droghasznalat


Kevesbe durvak, de nagyon megviseloek:

- szulok egymast megcsalasa (azaz felismeri hazudnak, gerinctelenek)

- szulok valnak

- szulok alkoholizmusa, drogozasa, kezeletlen pszichiatriai betegsegei

- iskolai bantalmazas, kikozosites

- szerelmi csalodas

- anyagi gondok (ami miatt nem oltozhet ugy, ahogy a korosztalya, nem lehet olyan mobilja, nem jarhat olyan helyekre)


De ha egy kamasz valaszolna akkor lehet ilyeneket irna:

Legnagyobb valos problemam: okoskodo szulok, nem hagynak elni, nem adnak eleg penzt,nem suwxelhezek otthon barkivel, nem mehetek el egyedul 16 evesen fesztivalra, nem engednek 17 evesen a tengerhez a baratnommel, nem engednek nem tanulni, nem engednek azt tanulni amit akarok, hazimunkara koteleznek, nem akarjak, hogy leszbi/homokos legyek, nem akarjak, hogy 30 evvel idosebb baratom legyen, leszidnak mert felcsinaltam a baratnomet, benyitnak a szobamba kopogas nelkul, Misike (oxsi)ferden nez ram, Katanak (noveremnek) markasabb a ruhaja, a tanar igazsagtalanul adott egyest pedig en annyira nem.keszultem es megis tudtam a valaszt 1 kerdesre a 10-bol, a tanar beszolt es otthon nem.ertik meg.

Nekik ezek is hatalmas nagy csaladi problemak, mert meg keptelenek kulonvalasztani mi hova tartozik es keptelenek fontossagi sorrendet allitani. Alapbol barmi eri oket ha anyu apu nem az o partjukat fogja, akkor az csaladi problem lesz.

2020. febr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!