Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan jussak túl az unoka...

Hogyan jussak túl az unoka kérdésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget, tanácsot, véleményt kérnék.

Második férjemmel élünk együtt, az előző házasságomból van két nagyobb gyerek (8-10 év), a férjemnek az előző kapcsolatából egy kamasz lánya (15).

Mikor összeköltöztünk sokszor akartuk elhozni a lányát de az anyja nem engedte, nem akart jönni. Kerestük nem hívott vissza vagy csak eltüntek hónapokra, és megírták hogy élvezik a nyarat. A férjemet folyamatosan átvágták a lánya anyjával, nagyanyjával együtt. Pénzét elvették, számlákat nem fizették be, hazudoztak, loptak. Anyósomat (áldott jó lélek) az ajtón nem engedték be, egy pohár vízzel nem kínálták meg.

Szóval volt gond bőven, de ezek inkább később derültek ki, apránként.

Summa summárum nem tervezetten tavasszal terhes lettem és sok dilemma után megtartottuk a babát (korom miatt...elmúltam 40). Épp szülés másnapján mondta a férjem hogy a 15! Éves lánya 7 hónapos terhes a pasijától. Az anyja egy éve nem lakik otthon, elköltözött a pasijájoz. Állítólag nem vette észre senki. (???)

Egy hónapra rá megszületett a baba így egyszerre lettünk szülők és nagyszülők. Elég szomorú.

Jelenleg a nagymamával laknak aki csak pénzt költ a férjem lánya tök jól elvan, eszébe sincs leérettségizni, a pasija meg elment dolgozni. Mindhárman szívják a cigit persze.

A férjem nyilván örül hogy újra szóba áll vele a lánya, és most jönnek folyton látogatni illetve hozza Őket autóval oda vissza. Nálunk leülnek és nyomják a mobilt én meg felrobbanok.

Elfogadom a férjem lányát de amit csinál azt nem tudom lenyelni.

Ráadásul nem akarom hogy a lányom szorosabban tartsa velük a kapcsolatot, nem szeretném hogy ilyen közegben legyen ( bocsánat nem vagyok sznob csak nálunk ez soha nem volt divat).

Beszélgettünk a férjemmel, persze nem látja a problémát sajnos abban sem hogy szült a lánya mert" mit tudok csinálni" folyton ez a válasz.

Arra a kislányra rászólva nincs, nevelve sose volt.

Őszintén megmondom nem akarom hogy összejárjunk együtt babázzunk tiszta nevetséges az egész, nem szeretem ha jönnek. Meg nem is érdekel az egész, oldják meg ha összehozták a babát, nyilván jött a szöveg nem tudtuk hogy terhes (30 hetesen!!!)....

Kicsit tartok attól hogy rámegy a házasságom, de meg tudok állni a lábamon van lakásom és két autóm, jó keresetem. Sokszor eszembe jut egyedül jobb lenne...

Ti mit tennétek?


2020. febr. 22. 16:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy érzed, jobb lenne egyedül, akkor tedd azt! Pöcköld ki, aztán légy boldog!
2020. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
93%

Ki az, aki mindenkit lepontoz?

Ebben az esetben még azt sem lehet írni, hogy előre lehetett sejteni, mi fog történni a férj oldaláról. Ki az a feleség, aki a seggét verné örömében a földhöz, hogy a férje eddig alig látott lánya és unokája ezután sűrűn náluk fognak táborozni? Mindamellett, hogy a feleségnek is éppen elég dolga lehet a saját kicsijével?! Ez minden, csak nem előre sejthető állapot, engem is kiverne tőle a víz.

És ne mondja senki, hogy ezekben a látogatásokban nincs a lány részéről semmilyen anyagi érdek, amit akárhogy nézünk, az egész családra hatással lesz.

És hol van mindeközben a lány "édes drága" anyukája?? Tőle senki nem vár el semmit, csak az apától?

2020. febr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
94%
háát szépen közöld a férjeddel, hogy ő akkor megy amikor akar,de te nyugalomban akarsz élni és pont. Ha ez nem tetszik még párszor megkéred és ha mindent megpróbáltál plusz eldurvul a helyzet, akkor felveted, hogy jobb lenne akkor egyedül, döntse el mi a fontosabb, hogy ő OTT unokázik a lánynál, vagy hazahozza,de akkor te lelépsz a babával együtt.
2020. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
52%
Elég gáz a helyzet.. A helyedben lelépnék!
2020. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy meg, kérdezőnek a lány a "senkije", és a lány gyereke is a "senkije."

Már csak hogy idézzem a gyk közönségét, amikor buzgón hangoztatja mindenki ilyen esetben az apa feleségének, hogy "senkije vagy a gyereknek".

Most akkor kötelezettségei lennének a kérdezőnek? Mondjuk eltűrni a rumlit, az odajárkálást úgy, hogy valljuk be, a saját újszülöttjével is bőven elég feladata van? (De mindegy is, ő úgyis csak a gonosz mostoha lehet a sztoriban.)

2020. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:
75%
Én úgy gondolom, hogy egy házasságban mindkét félnek alkalmazkodni kell. Tehát ha a két gyerekemet aki az előző házasságomból született neveli,gondozza a férjem, akkor megpróbálnék összebarátkozni a lányával. Igen terhes lett 15 évesen de már nem tudja visszacsinálni, és nem lehet tudni milyen okok vezették ide.
2020. febr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
78%
Ugyan, pont ugyanaz írta ki ezt is, aki pár kérdéssel lejjebb azon agyal, váljon-e, mert a férje nem akar otthon maradni a hat hónapossal. CSak egy privi kell nekik és hopp, máris kiderült.
2020. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
87%
Milyen érettségiről beszélsz? Most 15, tavaly tavasszal lett terhes, jó eséllyel el se kezdte a középiskolát szeptemberben (mert tavaly még tuti általánosban járt). Úgy panaszkodsz itt, mintha ki tudja, mióta oda járkálna a gyerekkel, pedig az övé max egy hónapos lehet, ha te tavaly tavasszal estél teherbe, ő meg egy hónappal később szült, mint te.
2020. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok más kérdező én én vagyok. Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 22. 18:12
 20/36 anonim ***** válasza:
55%

15. "Amúgy meg, kérdezőnek a lány a "senkije", és a lány gyereke is a "senkije.""


Hadd segítsek kicsit. A kérdezőnek a lány:


- A férje gyereke

- A gyerekének a (fél)testvére (!)

- A lány gyereke meg a gyerekének az unokaöccse vagy -húga


Bírom ezt a rengeteg 15 éves "házassági tanácsadót" itt a gyakorin. Mindenre a megoldás egyből: válni, kirúgni, elhagyni stb. Szánalmas tényleg.

2020. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!