Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan jussak túl az unoka...

Hogyan jussak túl az unoka kérdésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget, tanácsot, véleményt kérnék.

Második férjemmel élünk együtt, az előző házasságomból van két nagyobb gyerek (8-10 év), a férjemnek az előző kapcsolatából egy kamasz lánya (15).

Mikor összeköltöztünk sokszor akartuk elhozni a lányát de az anyja nem engedte, nem akart jönni. Kerestük nem hívott vissza vagy csak eltüntek hónapokra, és megírták hogy élvezik a nyarat. A férjemet folyamatosan átvágták a lánya anyjával, nagyanyjával együtt. Pénzét elvették, számlákat nem fizették be, hazudoztak, loptak. Anyósomat (áldott jó lélek) az ajtón nem engedték be, egy pohár vízzel nem kínálták meg.

Szóval volt gond bőven, de ezek inkább később derültek ki, apránként.

Summa summárum nem tervezetten tavasszal terhes lettem és sok dilemma után megtartottuk a babát (korom miatt...elmúltam 40). Épp szülés másnapján mondta a férjem hogy a 15! Éves lánya 7 hónapos terhes a pasijától. Az anyja egy éve nem lakik otthon, elköltözött a pasijájoz. Állítólag nem vette észre senki. (???)

Egy hónapra rá megszületett a baba így egyszerre lettünk szülők és nagyszülők. Elég szomorú.

Jelenleg a nagymamával laknak aki csak pénzt költ a férjem lánya tök jól elvan, eszébe sincs leérettségizni, a pasija meg elment dolgozni. Mindhárman szívják a cigit persze.

A férjem nyilván örül hogy újra szóba áll vele a lánya, és most jönnek folyton látogatni illetve hozza Őket autóval oda vissza. Nálunk leülnek és nyomják a mobilt én meg felrobbanok.

Elfogadom a férjem lányát de amit csinál azt nem tudom lenyelni.

Ráadásul nem akarom hogy a lányom szorosabban tartsa velük a kapcsolatot, nem szeretném hogy ilyen közegben legyen ( bocsánat nem vagyok sznob csak nálunk ez soha nem volt divat).

Beszélgettünk a férjemmel, persze nem látja a problémát sajnos abban sem hogy szült a lánya mert" mit tudok csinálni" folyton ez a válasz.

Arra a kislányra rászólva nincs, nevelve sose volt.

Őszintén megmondom nem akarom hogy összejárjunk együtt babázzunk tiszta nevetséges az egész, nem szeretem ha jönnek. Meg nem is érdekel az egész, oldják meg ha összehozták a babát, nyilván jött a szöveg nem tudtuk hogy terhes (30 hetesen!!!)....

Kicsit tartok attól hogy rámegy a házasságom, de meg tudok állni a lábamon van lakásom és két autóm, jó keresetem. Sokszor eszembe jut egyedül jobb lenne...

Ti mit tennétek?


2020. febr. 22. 16:05
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
79%
Eddig azt hittem, csak cigányoknál szokás úgy fialni hogy a csaj seggén van a tojáshéj....
2020. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
97%

Na meg még várj egy kicsit , és mindenből vehetsz kettőt amit a gyerekednek szántál, meg nevelheted az övét is amíg az anyja bulizik meg suliba jár. Ez úgy nagyjából borítékolható. Amúgy nem is értem ki vigyáz a babára , amíg az anyja suliban van? Még iskolaköteles nem?

Valahogy meg kellene beszélned a férjeddel , és kialakítani egy közös álláspontot, mert ez egyre rosszabb lesz ha nem juttok dűlőre. Részedről érthető ha nem akarsz 2 babát meg egy 15 éves gyereket nevelni egyszerre, de a férjed részéről is érthető ha a saját lánya és unokája életében részt kíván venni.

2020. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy milyen idős faszi is kúrogatja a kis rüfkét, ha munkahelye van?
2020. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
83%
Egy pasi sem ér ennyit. Szerintem tedd lapátra, aztán terelgesse a lányát, ahogy akarja. Te nem erre szerződtél, és kész.
2020. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

A lány 16 éves lesz már abbahagyta az iskolát. Nemigen akarja majd folytatni levelezőn sem ezért írtam hogy érettségije sem lesz gondolom. Otthon marad a babával. A tankötelezettségröl nem tudom ilyenkor mi van. Az apa most lesz 18 estin fejezi be az iskolát, a testvére segített neki munkát találni.

Én elfogadom a kislányt csak mindent nem tudok és nem is akarok lenyelni.

Kínkeserves 5 évembe került válás után talpraállni, megteremteni ami van és ebből nem engedek.

2020. febr. 23. 19:02
 36/36 A kérdező kommentje:
A férjem egyébként egy egy áldott jó ember nagy szíve van és jóhiszemű, lelkiismeretes. A családja is. Nagyon szeretem.
2020. febr. 23. 19:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!