Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan jussak túl az unoka...

Hogyan jussak túl az unoka kérdésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget, tanácsot, véleményt kérnék.

Második férjemmel élünk együtt, az előző házasságomból van két nagyobb gyerek (8-10 év), a férjemnek az előző kapcsolatából egy kamasz lánya (15).

Mikor összeköltöztünk sokszor akartuk elhozni a lányát de az anyja nem engedte, nem akart jönni. Kerestük nem hívott vissza vagy csak eltüntek hónapokra, és megírták hogy élvezik a nyarat. A férjemet folyamatosan átvágták a lánya anyjával, nagyanyjával együtt. Pénzét elvették, számlákat nem fizették be, hazudoztak, loptak. Anyósomat (áldott jó lélek) az ajtón nem engedték be, egy pohár vízzel nem kínálták meg.

Szóval volt gond bőven, de ezek inkább később derültek ki, apránként.

Summa summárum nem tervezetten tavasszal terhes lettem és sok dilemma után megtartottuk a babát (korom miatt...elmúltam 40). Épp szülés másnapján mondta a férjem hogy a 15! Éves lánya 7 hónapos terhes a pasijától. Az anyja egy éve nem lakik otthon, elköltözött a pasijájoz. Állítólag nem vette észre senki. (???)

Egy hónapra rá megszületett a baba így egyszerre lettünk szülők és nagyszülők. Elég szomorú.

Jelenleg a nagymamával laknak aki csak pénzt költ a férjem lánya tök jól elvan, eszébe sincs leérettségizni, a pasija meg elment dolgozni. Mindhárman szívják a cigit persze.

A férjem nyilván örül hogy újra szóba áll vele a lánya, és most jönnek folyton látogatni illetve hozza Őket autóval oda vissza. Nálunk leülnek és nyomják a mobilt én meg felrobbanok.

Elfogadom a férjem lányát de amit csinál azt nem tudom lenyelni.

Ráadásul nem akarom hogy a lányom szorosabban tartsa velük a kapcsolatot, nem szeretném hogy ilyen közegben legyen ( bocsánat nem vagyok sznob csak nálunk ez soha nem volt divat).

Beszélgettünk a férjemmel, persze nem látja a problémát sajnos abban sem hogy szült a lánya mert" mit tudok csinálni" folyton ez a válasz.

Arra a kislányra rászólva nincs, nevelve sose volt.

Őszintén megmondom nem akarom hogy összejárjunk együtt babázzunk tiszta nevetséges az egész, nem szeretem ha jönnek. Meg nem is érdekel az egész, oldják meg ha összehozták a babát, nyilván jött a szöveg nem tudtuk hogy terhes (30 hetesen!!!)....

Kicsit tartok attól hogy rámegy a házasságom, de meg tudok állni a lábamon van lakásom és két autóm, jó keresetem. Sokszor eszembe jut egyedül jobb lenne...

Ti mit tennétek?


2020. febr. 22. 16:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
6%

Én a helyedben nem próbálnám meg uralni az egész világot a maga hibáival együtt, hanem csak a saját hatáskörödön belül levő dolgokat.

Nem válhatsz el, mert ezzel mások életét is tönkreteszed.

Tanuld meg kezelni azokat az embereket is az ő szintjükön, legyél emelkedettebb, hogy nekik legyen ciki a közeledben már a létezés is.


Én javaslok számodra egy személyiségfejlesztő tanfolyamot, vagy life - coach képzést!

2020. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
98%

20-as, akkor én is "hadd segítsek", jó?

Ilyen esetben pedig az "új nő" a kamasz(gyerek) apjának a felesége, akit teljesen önkéntes alapon, szabad akaratából választott. De róla ugye ki lehet nyilatkoztatni (apa új asszonyáról), hogy a gyereknek "a senkije".

Jó kis kettős mérce.

2020. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
96%

"Nem válhatsz el, mert ezzel mások életét is tönkreteszed."


Miért? Az ő csecsemőjének jó lenne ebben a bolondokházában felnőni, frusztrált anya mellett? Annál bármi jobb.

2020. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
81%
Én se tűrném, hogy a nyakamra járjon egy ilyen társaság, főleg baba mellett. Nem csak d ugni kell nagylánynak lenni. Persze, örül a férjed, hogy szóba áll vele a lánya, kicsit sem gyanús, hogy pénz kéne neki. Nálam az ilyen a küszöböt legfeljebb havi egyszer léphetné át, aztán vágjon hozzá jópofát az anyja meg az apja máshol. Aztán, ha valami nem tetszik apunak, akkor lehet menni velük, normális embernek az ilyenre nincs szüksége.
2020. febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
73%
Azt teszem,amit már megtanultam.Nem érdekel olyan férfi akinek van gyereke,elvált,stb.Lottó 5-ösért se szülnék ilyennek.(se senkinek)
2020. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
30%

Te fordított esetben mit tennél, ha a férjed mondaná azt, hogy ne jöjjenek hozzátok a gyerekeid? Bármilyen okból. Nyilván ki lennél akadva, meg elmondanád a világ minden szemetének. És igazad is lenne. Na most te vagy az.


Ha nem tetszik a viselkedésük, ahogy a házadban vannak, szólj rájuk. Ha végképp nem akarod, válj el. De a férjedet nem tilthatod el a lánytától, meg az unokájától.


Amúgy. Tudom, hogy furcsa ez neked. De az ember feltétel nélkül szereti a gyerekét. Mármint a normális emberek, akik nem olyanok mint te.

2020. febr. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Utolsó!

Gyönyörű példája vagy annak az agyatlan majomszeretetű szülői viselkedésnek, ami miatt kontroll nélküli zsarnok kis szörnyetegek szaladgálhatnak a világban. Légyszi, te ne adj inkább tanácsot!

Köszönettel,

A normális emberek.

2020. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
84%

"De az ember feltétel nélkül szereti a gyerekét. Mármint a normális emberek, akik nem olyanok mint te."


Neked mi bajod a kérdezővel??

a kérdező is feltétel nélkül szereti a gyerekét. De nem a faszi gyerekét. (akkor mi a gond?)

2020. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
2%
Az, hogy nem abból indul ki, hogy a férje is szereti a gyerekét.
2020. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
87%
Mert sok szervetnivaló van egy kis ku.rván aki tizennégy évesen már felcsináltatta magát, és megtartotta a kölyköt.. Mert a hülye apja meg nagyanyja majd eltartják kölykösül. Takarítanám el a háztól az ilyen söpredék kis ribit.
2020. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!