Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családjában is kritizáljak...

Más családjában is kritizáljak a meny/vő jelölt kinézetét/stílusát?

Figyelt kérdés

Biztos nem csak az én családom ilyen, de kíváncsi vagyok kinél mit mondogatnak/mondtak állandóan.

Nálam főleg a barátom külsejét szólják meg, miért növeszti meg a szakállát, miért nem vágja le a haját, miért nem csinálja ezt, azt, miért ezzel foglalkozik, miért nem ezzel. Eleinte mondtam szüleimnek, hogy mit érdekli őket, hagyják rá, aztán már neki is elkezdték mondogatni, mint ha igénytelen lenne és már én érzem magam rosszul miattuk.


2020. febr. 23. 09:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Nem, csak nálatok.
2020. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Igen, nálunk is mindenki elmondja, amit gondol másról. CSak nem kritikának, hanem szabad vélemény-nyilvánításnak hívjuk, és nem megsértődünk és visszaszólunk, hanem tudomásul vesszük, hogy más mást gondol, mint mi.
2020. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk ez nem szokás, mindenkit elfogadunk olyannak, amilyen, sok probléma és feszültség elkerülhető így.
2020. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha még egyszer/kétszer elmondanák csak a véleményüket, hogy "nekem nem igazán tetszenek az ilyen, olyan férfiak" azt megérteném, de nálunk folyamatosan az megy, hogy mennyire ronda a szakáll, eltorzítja a férfiak arcát, idegesítő lehet stb. Már nem szólok erre semmit, de zavarni mégis zavar.
2020. febr. 23. 10:55
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk nem. Volt, akire mondták, hogy szerintük nem illünk össze, de nem külső alapján. Sose cikizték egy barátom külsejét sem. Ez szerintem bunkóság.
2020. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk az a természetes, hogy próbáljuk a jót látni a rokonságba bekerülő emberen.

A külsején nemigen volt soha senkinél fennakadás. Az egyéb körülményein már inkább: korkülönbség, volt már házas, adósságai vannak, idegileg instabil stb.

Ezek 80%-ban nőrokonok megjegyzései voltak. A férfiak a mi családunkban (de szerintem másutt is) toleránsabbak.

2020. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Édesanyámék csak a szakítás után közölték, hogy az exem szerintük nagyon nem illett hozzám és hogy csodálkoztak a választásomon, de rám bízták. És soha nem bántották a fiút.


Mostani barátom édesanyja mindenkire tesz megjegyzést, sokat csámcsog mások kinézetén, mivel nehezen emészti meg, hogy idősödik.

Rám is tett megjegyzéseket, de valami nagyon primitív módon. Ez nem szabad véleménynyilvánítás, hanem tuskóság. Az alakomra, a családomra is tett megjegyzést. Már többen kibuktak rá, szóval ez nem ilyen (leendő) anyós-meny dolog. Barátom többször rászólt már, mert vállalhatatlan volt, amiket mondott. Pl. betegség után ekézte az egyik rokon kinézetét és hasonlóak.

2020. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem szabad vélemény-nyilvánítás, hanem szimpla bunkóság.


Attól, hogy neked véleményed van, nem kell úton-útfélen hangoztatni.

2020. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Tudom nem tanácsot kértél,csak nem bírom magamban tartani. Sokkal hamarabb abbahagyják a párosról szóló beszólogatásokat,ha kicsit erélyesebben állnál ki mellette. Ez a hagyják rá,nekem úgy jön le,mintha valahol téged is zavarna a szakáll. Még inkább már nem szólsz,szóval elnézést a családodnak,hogy ilyen piti dolgokkal bacogassák a párodat. Neki ez hogy eshet szerinted?
2020. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek az előzővel. Meg kell védened a párodat, ha meg akarod tartani.
2020. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!