Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy energiavámpírt hogy tudom...

Egy energiavámpírt hogy tudom kizárni az életemből?

Figyelt kérdés
Igazából egy "családtagról" van szó. A férjem tesójának a barátnője. Már közel 6 éve vagyok együtt a párommal. Kb a sógorék is. Amióta ebbe a családba vagyok érzem hogy a lánykát mintha zavarná hogy itt vagyok. Eleinte kezdte a bunkó megjegyzésekkel, a sértegetésekkel. Amiért inkább nem is foglalkoztam, beszéltem vele. De anyósnak szúrja a szemét hogy nem vagyunk jóba. Ezért nyitottam felé. De szintén a bunkózás a lekezelőség a nagyképűség és társai. Nem lehet egyszerűen beszélni. Bármi témába belekezdünk azt kell hallgatni hogy ő mennyivel jobb. Szó szerinti versenyzés. Ami szerintem kissé szánalmas. És érthető a részemről hogy erre nem vagyok kíváncsi. De anyós nem bírja megérteni és engem hibáztat amiért nem vagyunk jóba. Most kérdem én?! Nyeljem le a dolgokat? A bunkózást? A lenézőséget? Pedig nem hiszem hogy sokkal több mindent tett le az asztalra mint én. Sajnks itt lakunk egy házba. Az év végén remélhetőleg elköltözünk. De az még sok idő. Egyszerűen kezelhetetlennek tartom ezt a viselkedést. Persze ha megkérdem mi problémája van nem szól semmit. Köszönni nem köszön. Néha bántó, bár most már inkább bosszantó. Hogy felnőtt fejjel nem képes arra hkgy elszólja magát. Nem tudom mit kellene tennem ebben a helyzetben. Kezd megőriteni. Nem foglalkoztatna annyira a dolog ha nem én lennék hibáztatva. 28/L

2020. febr. 24. 16:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%
Ne légy olyan mint Ő! Igenis, köszönj neki,hogy lássa rajtad, hogy nem vagy olyan mint Ő. Közeledj felé szeretettel, tudod amit adsz, azt kapod, még ha el is utasítja. És úgy élj ahogy neked jó.
2020. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem sokan ide jönnek kiélni magukat mert otthon biztos kus van nekik. Hanem tudtok tanácsot adni, miért kell okoskodni?

Bele kötni, hogy mikor van kész a lakás, meg hamarabb vásárolni??? Hat menj oda vegyel egyet nekik ha ennyire okos vagy ezen a terén, látszik, hogy egy darab lakást nem vetettek meg de nem is építkeztetek.

2020. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

11-es. Valóban igazad van!!

12-es. Így igaz, aki nem épített lakást, nem újított az nem is tudhatja mivel jár. Nálunk a családba több lakás épült, újult és tudom hogy mi az az idő amire mi számolhatunk, de az is lehet keveset mondtam. Sokmindentől függ.

2020. febr. 24. 19:16
 14/21 anonim ***** válasza:
23%

Nekem pont egy ilyen "családtaggal" van problémám :D Én úgy oldom meg ezt a dolgot, hogy évek óta nem találkoztam vele. Van egy ugyanolyan anyósom (bár még csak leendő anyós, mert még nem házasodtunk össze) mint a tiéd, aki folyton erőltetné, hogy legyünk jóba. A páromat is zavarja a helyzet, rossz neki, hogy semmilyen családi eseményen nem veszek részt, ha ott van az a némber, de nem tudok mit tenni, ha elviselhetetlen.

Nálatok az a baj, hogy ott éltek egy házban. :/ Persze én megértem, hogy mivel jár egy építkezés, egy ház lakhatóvá tétele, egy költözés stb., és mennyire jól jön az, hogy tudtok spórolni így, de ha ennyire szar a helyzet, lehet jobban járnátok ha elmennétek albérletbe. Ha végre sikerül elköltözni, utána meg tarts távolságot a menytársadtól. Én már megtanultam, hogy túl rövid az élet ahhoz, hogy rosszindulatú, szemét és kétszínű emberek megkeserítsék számunkra (pedig csak 1 évvel vagyok idősebb nálad).

2020. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igazat adok, csak akkor is bántó és sértő és már nem tudok a helyzettel mit kezdeni.
2020. febr. 24. 20:21
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudod, én azt tanultam meg, hogy nem érdemes mindent megtenni a jó viszonyért! S mindennap kiderül számomra ez a munkában is már...


Nem kell jópofáskodni. Én legalábbis őszintén kedves voltam sok sértés ellenére, semmit sem használt! Nem éri meg! Mutass tükröt! Ne akarj megfelelni senki kedvéért! Még a párod miatt sem!


Ha tudod ültesd le őket vagy teremts olyan helyzetet, amikor lehullhat róla az álarc.


Én a sógornőmmel jártam így, hogy "családtagot" említsek. A sóginővel (a férjem huga) én mindig kedves voltam, barátságos, szerettem volna barátnő lenni vele, de közben én felnőttként szerettem volna kezelni - másokkal ellentétbe. Illetve ő maga is így viselkedik. Így hát emiatt én nem elégítettem ki az elvárt csodálatot az irányában a semmiért is, nem ajnároztam, nem szolgáltam ki az igényeit, sőt arra buzdítottam anyósomat, hogy ennyi éves embert nem kellene 100%-ban kiszolgálni (mivel anyósom feszt nekem panaszkodott, hogy mindent neki kell csinálni, de a lányától semmit sem várt el). Szóval én felnőttként akartam kezelni, ez viszont annyira beütött nála, hogy feltűnt hogy egyátalán nem is nézett már rám egy idő után! Sőt akkor volt a csúcspont ennek, amikor tudatosult benne, hogy a bátyja elvesz, ott vége lett teljesen... A szó szoros értelmében levegőnek néz azóta is (lassan 4 éve masszívan) és a család ebben támogatja! Vagyis abban, hogy engem utál - ebben együttesen benne van az egész család!


Egy nagy hazug rosszindulatú nárcisztikus lány, mert nem nő 25 évesen. Anyuka kedvence, ki van szolgálva, otthon lakik, felújítják a "gyerekszobáját"... tehát anyósom őt favorizálja csak és kizárólag már és minden baj okozója én vagyok... Vagyis rám kenték, hogy én nem akarok jóban lenni, holott a seggüket kinyaltam azért, hogy szeressenek.

Természetesen én maradtam alul és azóta még a család is kirekesztett minket a férjemmel együtt, mert a sógornő "irányít". Vagyis anyósom egy gyenge jellem és azt hiszi a lánya szereti őt vagy nem tudom mit hisz, de a lánya ugyan úgy kihasználja őt, mint ő mondjuk a saját fiát... A fiától elvett majd a lányának adta.

2020. febr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Át érzem a helyzeted, viszont nem értem hogy ez miért jó. Hasonló a helyzetem, úgyhogy tudom miről beszélsz. Nálunk is rossz a helyzet. És szó szerint még a munkámat is semmibe nézi. Gondolok én arra hogy ki takarítok szépen, alaposan. És ő rá egy napra szintén elkezd takarítani. Össze hajtom a ruhákat, szét szedi, felmosok össze járja. Más esetben ha anyós mos fel akkor ül a popsiján míg felnem szárad. Ha főzök valami már csak azért is kenyeret eszik. Véletlenül megsem kóstolná a főztöm. Állandóan megjegyzést tesz mindenre. Kérdeztem a párom hogy ennyire pocsék amit csinálok?! Takarítás, főzés.. Bááármi.. Mondta hogy tuti direkt csinálja és engedjem el. Mert nem ér ennyi ez a nő. Szerintem se. A szemembe ő már egy nulla. Emberileg megbukott. És sose voltam hozzá rossz, mégis ezt kapom.Már első perctől kezdve utál, gyűlöl. Nem tudok mit tenni vele. Van mikor rendes de ritka pillanatok egyike.
2020. febr. 25. 08:12
 18/21 1Léna ***** válasza:

Még ha nehéz is, ne sülyedj le az ő szintjére!

Semmilyen provokációjára ne reagálj. Sajnálatra méltó személy aki így viselkedik. Valószínűleg a dicséret a szeretet nyelve, azt szomjazza. Ha van olyan amit elismerésre méltónak találsz benne, tégy egy próbát, dicsérd meg!

2020. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Eleinte próbáltam "jóban lenni vele" de nem lehet hatásos. Többször nyitottam felé, nsm érdekli. Hát nincs mit tenni. Csak azért bántó, sértő. Párom szerint szándékos az egész és igazat kell hogy adjak neki
2020. febr. 25. 12:24
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben jó sokszor bevállalnám a főzést, hogy az a buta liba csak kenyeret tudjon enni :D
2020. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!