Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családotokban is vannak...

A családotokban is vannak akik már stresszelnek a koronavírus miatt, hogy előbb-utóbb ideér és elindultak bevásárolni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 25. 11:45
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 anonim ***** válasza:
80%

A maszkokra gondoltam elsősorban. 5 hete nem tudunk venni labormunkához. Fertőtlenítőkből is teljes hiány.


Nagyvárosok boltjai viszont kezdenek kiürülni, több helyen láttuk hogy teljesen kipakolták a konzerveket. Barátaim küldtek képet hogy a lisztet pl csutkára lerabolták.


Mi holnap fogunk bevásárolni, de lehet már késő lesz... vagy utána kell járni a kisebb boltokban. Persze az ellátólánc még működik maximálisan, szóvak tudják pótolni a készleteket egy ideig. Hogy mi lesz egy hét múlva azt senki nem tudja.


Mindenesetre akar a halál beszerezni árukat amikor tömegnyomorban egymást tapossák majd az emberek az utolsó hagymásbab konzervért 😃 ez balkán, nem kína.

2020. febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/102 anonim ***** válasza:
96%

#89 (62%-os)


Ahogy te tévedsz, a falusi vásárlókkal!

Én 20 éve falun élek és itt senki nem rohan vásárolni.

Eleve a sima hétköznapokban is tendencia a 1-2, van ahol 3 dugig pakolt fagyasztó, hússal, zöldségekkel.

Nem hallottam még senkitől falun az éhhaláltól rettegni, mindig a városokban volt ez a probléma.

Arról nem beszélve, hogy falun hozzá vannak szokva az emberek, már csak a távolság miatt is, hogy nem rohangálnak naponta a boltba, tehát tartalékolnak és a városokkal ellentétben, még helyük is van hozzá.

Az átlag normális falusi háztartásban minimum 5-10 kg liszt, cukor, só, zsiradék, krumpli, hagyma, pirospaprika mindig van otthon, ez az alap.

A mi településünkön is tele van a COOP, a mellette való városban a Lidl és a Penny is áruval, senki nem akar megőrülni.

Viszont nézd meg a korabeli híradásokat, hogy a II.Világháborúban, vagy akár csak 56'-ban, még a vonatok tetején is utaztak le vidékre az emberek, hogy az aranyaikon élelmiszert vegyenek vidéken.

2020. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/102 anonim válasza:
37%
#90-es , akkor létszi küldjél már nekem egy kis fertőtlenítőt, mert itt nincs sehol ... ha tényleg ott van minden. Kifizetem tényleg
2020. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/102 anonim ***** válasza:
100%

Szappan elég. 20 sec forróvizes kézmosással.


Sok mást nem lehet tenni. A kézfertőtlenítős orvosi szappanok 2 perces hatásidővel bírnak (laborban műtéteknél használjuk) szóval lényegében tök mindegy mit használsz.


70%-os ethanol jó még... eé azt nem tudom kapni-e.

2020. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/102 anonim válasza:
75%

- Tábornok Úr, jelentem, elkaptam a Covid19 koronavīrust!

- Kovács honvédot kitüntetni, Covid19 koronavírus fedőnevű Soros-ügynököt kivégezni!


Elnézést a morbid humorért! Kár pánikolni. Az még nem oldott meg problémát... Csak okozot.

2020. márc. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/102 anonim ***** válasza:
71%
Bevásárolni még csak a barátom szülei mentek, össze is néztünk... anyám csak a Seattle-ben élő bátyám miatt pánikol, ahol egy idősek otthonában adogatják körbe a koronavírust. Én a mezei influenza miatt nem szeretek mostanában patikába járni, ottani kilincseket megfogni. Elképesztő, hogy a valós veszélyeket mennyire leszarják, és a média keltette pánik mennyivel erősebb... :(
2020. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/102 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem az influenza miért jön még fel a COVIDal szemben. Tényleg ennyire nehéz elosztani két számot?


Egy influenzában azért halnak meg ennyien, mert kb 120 millió ember kapja el egy évben. Annak a 0.1%-a már jelentős szám.


Nem akarom kiszámolni, mi lesz ha 3.4%-al számolsz...

2020. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/102 anonim ***** válasza:
61%
A koronavírusnak messze nem 3,4% a mortalitási rátája, ha belevesszük azokat a tömegeket, akiket nem azonosítottunk pozitívként, és tünetmentesen átvészelik a betegséget.
2020. márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/102 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a számot nem tudjuk. Egyébként ez az influenzánál is ugyan úgy fennál.


Csak becslik a maximum betegszámot, rengeteg influenzás ugyancsak nincs azonosítva, sőt sokkal kevesebben fordulnak orvoshoz.


Jelenleg 1-2%-os populációval számoltam, ami reális a magyart nézve. Ennél valóban több lehet az influenzánál, akár nagyságrendekkel a tünetmentesek aránya.


Mégis a 150 millió fertőzöttből kerül ki 0.1% halott.


Jelen adatok szerint legalább 30x több áldozatot szed a COVID mint az influenza EGYSÉGNYI betegből.


Ha valaki nem érti az arányosság fogalmát, az járja ki az általánost, mert ijesztően sötét.

2020. márc. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 anonim ***** válasza:
33%

Tisztelt Barátai!

Ne aggódjunk és ne pánikoljunk!

Vezérünk megtette az intézkedéseket.

Mind működő mind pedig még nem működő intézetekben felkiszülten várják a pácienseket!

Ha a Szent László kórház megtelik sincs pánik.

Vezérünknek a nép a legfontosabb!


Tegnap ezt hallottam a Führer-től az m1-en.

2020. márc. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!