Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Páromhoz költöztem, de nem csak ketten lakunk, hanem a szülőkkel, testvérekkel. Én mióta itt lakok az egyetlen “barátnőm”, aki volt ő is elhanyagolt és már nem tartom vele a kapcsolatot. A szüleimmel jóban vagyok, de viszont egyáltalán nem szoros a kapcsolatunk. A többi családtagommal meg végképp nincs semmiféle kapcsolatom. Anyósommal, sógoraimmal semleges a kapcsolatom. Ellenszenv van köztünk, csak a családi béke miatt ez nincs kimondva főleg most, hogy 4 hónapos terhes vagyok. A párom is látja mostanra, hogy nem kitalálom ezeket, hanem sajnos tényleg nem tudnak engem családtagként kezelni. Inkább azt mondanám, hogy azért toleránsak velem, mert a párommal nem akarnak rossz viszonyba lenni. A párom ugyan ez miatt nem szól semmit, hanem hallgat. Pár hónap múlva elfogunk költözni. Tudom, hogyha el is megyünk innen, csak a párom és majd a gyerekem miatt fognak hozzánk jönni. Keresztszülőnek is pont azt a két embert akarja a párom, akik engem végképp nem bírnak... mondhatnám azt is, hogy rühellnek (öccse és felesége). Én próbáltam legfőképpen a párom öccsének a feleségéhez közeledni, de mindig elutasító volt, érdektelen. Anyósommal meg végképp nem voltam ellenséges. És nem tudom, hogy tudnám elérni azt, hogy ez a két ember ne legyen az első szülött gyerekemnek a keresztszülei. Olyan embert szeretnék, akikkel én is jóban vagyok és nem kell feszülten éreznem magamat a közelébe, mert ezt váltsák ki belőlem a zárkózottságot, a feszültséget. Már megfelelni nem akarok egyiknek se, mert akár mit csináltam mindig volt valami bajuk amibe beletudtak kötni. Terhesen meg rosszabb a helyzet nem szeretném ezt érezni, nyugodtságot szeretnék, hogy a babám ne érezze ezt a hasamban, de sajnos erre itt nincs lehetőségem hiába próbálok velük nem foglalkozni. Elég kellemetlen, mert itt élek lényegében ingyen és tűrnöm kell.
2020. márc. 2. 17:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kezelném,hogy otthagynám az egész pereputtyot,a drágalátos párommal egyetemben.
2020. márc. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
fogod magad ki mėsz a bejårati ajton ės haza mėsz szüleidhez.senki nem tarthat vissza ha felnőtt vagy.
2020. márc. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
30%

Biztos oka van, hogy nem kedvelnek. Házi munkàba besegítesz, vagy csak fetrengsz egész nap mert terhes vagy? Dolgozol vagy tanulsz? Ha egyik se, az szintén lehet ok, amiért nem rajonganak érted.

Felénk vagy velük vagy nyitott? A felénk, magának való embert nem szeretik általában olyan helyen, ahol többen laknak együtt.


Ott ronottad el a dolgot, hogy terhesen oda költöztèl. Minek? Ha nincs lehetőség saját lakásra, albèrletre, akkor ezt a gyereket se kellett volna megtartani, nem?

Mi az hogy nem enged a párod? Kényszerít rá, erőszakos? Mert akkor még most lépjél le anyàdèkhoz tőle.

2020. márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem voltam terhes, mikor össze költöztem a párommal. Segítettem mindenben, ameddig nem volt problémájuk azzal, amit csinálok. Utána mondta a párom, hogy nem kell, akkor csinálnom semmit. Azóta ezzel nincs probléma legalább. Én próbáltam nyitni. Amelyik rokona nem lakik itt, de sűrűn találkozunk velük, azokkal teljesen jó a kapcsolatom, pedig velük sem viselkedek másképp, mint akikkel együtt élek. Ez egy hosszú folyamat, ami idáig vezetett. Én is hibás vagyok, de erőltetni nem fogok semmit. Páromat szeretem, majd elköltözünk, ha kész lett a ház. Köszönöm az eddig válaszokat/tanácsokat! :))
2020. márc. 3. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!