Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség? Undorítóan igénytele...

Segítség? Undorítóan igénytelen a családom :s

Figyelt kérdés
Ezalól kivétel vagyok én és az anyukám. De apám és főleg a bátyám szörnyű. Apukám nem dolgozik, csak itthon van, de nem takarít soha, (max elmosogat). Viszont a bátyám undorító a szobáját múltkor már én takarítottam ki 2 hónap után, marokszámra jöttek a porcicák ki belőle. Anyukám dolgozik egyedül (ja mert a bátyám itthon döglik, se nem tanul, se nem dlgozik) én tanulok. Szóval anyukámnak nincs mindig energiája takarítani, max hétvégente és nekem sincs mindig, de amikor lehet (heti 1-2x) szoktam takarítani. Az én szobám mindig csillog-villog, de ami máshol megy az szörnyű :( a fürdő úszik a pókhálóban, vízkőben, retekben. Most már fekete kosz rakódott az egyik szekrényre, úgy sikáltam le gumikesztyűben. És az a legszörnyebb, hogy ez a többieket nem érdekli (leginkább apámat, bátyámat). Most is takarítotam a fürdőt és a tesóm ordított velem, hogy minek. Egyszerűen undorító ahogy kinéz a házunk, mindenhol kosz van...szégyellek már idehívni bárkit is. Ráadásul hatalmas ház, mire kitakarítja az ember, arra kezdheti előről. Olyan jó lenne, ha nem egyedül én (és néha) anyukám tennénk ez ellen, mert ebben az undorító koszfészekben alig tudok már megmaradni. Alig várom, hogy önállósodjak és elköltözzek innen :(((
2020. márc. 5. 14:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem túlzom el, mivel azt h a fogkrémet ráköpködik a tükörre, bemásznak sáros lábbal stb az szerintem már koszban úszás. És igen, képzeld van vízkő, pedig én szoktam takarítani (nem minden nap)
2020. márc. 5. 15:39
 12/25 anonim ***** válasza:
18%
Hisztisen ne irkálj.
2020. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%
Azt kérdezted, mit tehetnél. Megkaptad a választ. Vagy takarítasz, vagy nem.
2020. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Vagy felvesztek egy takkernőt, aki hetenként mindent rendbe rak a családban. Csak az minimum 1500.- Ft/óra. Vagy te takarítasz anyáddal. Szerinted mi lehet plusz még megoldás, ha a családodban a pasik ilyen szutykok? Mégis?
2020. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%

2 hónap után még nem gyűlnek össze "porcicák".


Az több hónapnyi nem takarítás után gyűlik össze marok számra.


A fürdőben sem lehet látható vízkő ennyi idő után,ha csak nem egész nap zuhanyoztok.


Mondjuk az alap lenne,hogy akik nem dolgoznak,ők takarítsák ki a házat.

Legalább 2 hetente fürdőt,porszívózás.

2-3 havonta pedig nagytakarítás.

2020. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Magukat is elhanyagolják,vagy csak a környezetüket?
2020. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Pedig voltak porcicák, bár inkább lehet, hogy porelefántok voltak már azok:D :s


Háááát....eléggé...a tesóm tiszta pattanás (de azért, mert nem kezeli őket) nekem is zsíros a bőröm, de teszek ellene. Nem vágatja a haját és el is van hízva.

Apámnak pedig 2 foga van elől és hiába kapott műfogsort nem rakja be :s

2020. márc. 5. 17:09
 18/25 anonim ***** válasza:
38%

Valószínűleg depressziósak.


Ha valaki magát is elhanyagolja,az annak az elsődleges jele,a környezet már másodlagos.

2020. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Tovább akarsz tanulni, de ahhoz nem muszáj otthon élned. Elmész egy messzi egyetemre, kolis leszel, lesz diák munkad és max a szobatársadra kell takarítanod ha peches vagy. Addig is van 2 éved nyári melózni-pénzt gyűjteni, gyakorolni az önállóságot. Sok sikert.

Am ha annyira nagy az a ház jelölj ki magadnak egy fürdőt (nálam a nagy ház a több fürdőszobával kezdődik de ha neked nem hát mind1) meg a szobád, ezeket tartsd rendben a többit meg sz@rd le. Tesódhoz is minek mászkálsz ha ilyen undorító? Ne menj át hozzá...nem hogy még takaríts is nála.

2020. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Na utolsó, te mondasz valamit:D


2 fürdő van, de az alsó nincs felújítva, az azért csúnya (így oda nem jár senki)

De azt hiába tartom rendbe, akkor is lepattpogott lesz a fal, meg régi abútor.

A fentit modern, de azt meg hiába takarítom fél nap után bekoszolják :s

2020. márc. 5. 18:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!