Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok ideges, hogy a...

Jogosan vagyok ideges, hogy a ferjem elment egy franciaorszagi sielesre?

Figyelt kérdés
Kertem, hogy maradjon itthon a koronavirus miatt. Franciaorszagban is egyre veszelyesebb, es egyre tobb a fertozott. De o elment, azt mondta ott a kozelben a sihelyen egy fertozott sincs, utanajart. Nagyon idegesit, mivan ha hazahozza ram ès az 5 eves kisfiunka. Nem vagyok nyugodt es nem nyugodtam varom haza, mert felek, hogy megfertoz minket is. Ti mit tennetek?
2020. márc. 7. 14:50
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
88%

Mi a baj a karanténnel?

Plusz két hét pihenés és szabadság! ;)

2020. márc. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
65%
"Én nyugodt lennék a helyedben, kiírtad a kamu kérdést, elég rendesen durrant, idegességre semmi ok! :-)" Kamu bizony. Annyira szánalmas, hogy ilyenkor habzó szájjal kezdik el osztani a "kérdezőt", nagy megelégedéssel, miközben át lettek verve.
2020. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
95%

Időpont ma 16:55 vagyok


SARS vírusnál nem pánikoltak így az emberek, pedig az adatok szerint rosszabb volt mint a koronavírus.

Utána olvasgattam a koronavírusnak. Sokat még az orvosok, biológusok sem tudnak mondani, még fél sötétben tapogatóznak. Amit észrevettek az eddig fertőzések, és halálok miatt, hogy a gyerekek valamiért ritkán avgy nem kapják el. Volt akik azt mondták, hogy lehet azért mert nekik míg picik az anyatej védelmezi az immunrendszerüket, vagy ha nagyobbak már akkor még erős az immunrendszerük. Szerencsére a gyerekek szervezet ellenállóbb. Akik meg bajban vannak időskorúak és az alapvető egészségi állapotúak (pl. Magas vérnyomás, cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek, krónikus légzőszervi betegségek és rák) szenvedői inkább veszélyeztetik a súlyos tünetek kialakulását.

Mivel nincs gyógyszer rá, így a súlyosabb eseteket a kórházban is csak enyhíteni tudják. Láz csökkenés, segítik, hogy levegőhöz jusson stb. A fertőzöttek 80-85 %-nál enyhe lefolyású a betegség.

Védekezni meg csak őgy lehet ha figyelsz magadra és környezetedre.

- mindig moss kezet. Kézmosásnál is legyél alapos. Jól dörzyöld, mosd meg legalább 20 másodpercig. Úgy ahpgy a tévében látod ahogy a mátét előtt az orvosok mossák. ( mert a kis redőke,hajlatokban is ott maradhat a vírus) Ha nincs lehetőséged használj alkoholos gélt, vagy kendőt. Ha nem tiszta a kezed, vagy nem mostad meg akkor ne nyúlj a szádban, ne dörzsöld , piszkáld az orrod, szemedet. Ha lehet ne fogj meg olyan dolgokat amit sokan megfognak.

PL. mozgólépcső korlátja, sima lépcső korlát.

Nyilván nem lehet kikerülni, hogy bizonyos dolgokhoz ne érjünk hozzá, mint pl: bevásárlókocsi/ kosár. ajtók, kilincsek stb. De akkor figyelj arra, hogy utána kézmosás, vagy kérfertőtlenítés. Vagy ha erre épp nincs lehetőség akkor addig ne érj az arcodhoz. Amint hazaértél moss kezet.

Kerüld az ember tömeget. Ha tüsszenteni kell, vagy köhögni akkor zsebkendőbe vagy a könyökhajlatba köhögj, tüsszögj. Ne a tenyeredbe vagy mindenki másra.

Nagyjából ennyi. Csak figyelni kell egy kicsit magadra, és környezetedre. Mondjuk ezt vírus kitörése előtt és után sem árt betartani.

De pánikolni felesleges. Nyugodtan lehet utazni, bulizni menni, kirándulni, csak ne oda ahol már baj van.

MOndom ezt úgy, hogy súlyos asztmás vagyok, így sokkal veszélyeztetebb helyzetben vagyok az egészséges embereknél.

Az élet nem áll meg. Ezt is túl éljük, ahogy a SARS-t, a lépfenét, a HN1N vírusokat.

Néha nem árt megnézni a halálozási rátát, hogy kik halnak meg. Legtöbbjük 60-70 év felettiek akik amőgy is szenvedtek más súlyosabb betegségekben, csak a koronavírus súlyosbította.

Én szeretem az életemet, szeretnék legalább 90 évig élni. De ha asztmásként elkapom, akkor is remélem, hogy túlélem. Igaz 48 éves vagyok, de az asztma az egyetlen amiben szenvedek, alapjáratban egészséges nő vagyok.

Legyünk körültekintőek, óvatosabbak, de ne pánikoljunk.

2020. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
27%

17-ES ne terjessz hulyeseget! Van mar 16 honapos csecsemo is aki fertozott. Del Koreaban! Gyerekek ugyanugy elkaphatjak, csak ok valoban eddig meg nem haltak bele (vagy nem tudnak rola).

Nemzetkozi angolnyelvu virologiai szaklapban mar lehuztak cikket arrol, hogy az agytorzset is megtamadta a virus egy betegnel...feltetelezik masnal is igy van csak ugye nem szoktak vizsgalni. Es ez azert aggaszto, mert azt feltetelezik emiatt sulyos a tudogyuszi is, hogy osszejon egy idegrendszeri fertozessel ami a legzesre hat. Persze ezt is ides betegen tapasztaltak meg. De 40 eves is hat mar bele alapbetegseg nelkul (nyilvan angy szamok torvenye).


De a ferjed szerintem felelotlen, foleg ha repulovel ment. Remelhetoleg nem.

Szerintem ha ennyire tartasz a koronavirustol, akkor tenyleg jobb, ha te es a gyereked elmentek a nagyihoz 2 hetre amikor jon haza es nem talalkoztok vele. Ne o menjen idos szulokhoz, mert ha megis fertozott lenne, akkor a 60 felettiekre valoban nagyon gaz tud lenni. Ti meg kibirtok ket hetet.

Jobb felni, mint megijedni. Azzal ne foglalkozz itt ki nez huyenek. Februar 3-an meg a nagyokos professzorok is azt mondtak nem jut el Afrikaba meg Del amerikaba es valoszinu ide se a virus. Es jeeee megis eljutott.

Az influenzahoz ne hasonlitsa mar senki az human virus mar vagy 100 eve ez meg most pattant at allatrol emberre nem ismerjuk ezert veszelyes...

2020. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén kíváncsi vagyok, hogy mi történik most, amit ilyen kétségbeesetten próbálnak eltussolni, hogy egy nyamvadt influenza vírus miatt olyan pánikkeltés zajlik az egész világon, mintha a pestis terjedne.

Igen, ez egy új vírus, nincs ellene védőoltás, de egy egészséges ember immunrendszere gond nélkül legyűri.

2020. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
53%

# 35


Keress rá erre Defend Europe 20 ...


Egyből megérted...


Egyedül a népszavába találtam erről magyarul valamit...


Ezért a nagy víruscirkusz...

2020. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
64%
2020. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
69%
Ha olvasni akarsz és cikkezni WHO és CDC oldalán informálódj.
2020. márc. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
89%
Btw magyar tömegközlekedésben nagyobb esélyed van elkapni, mint a hegyen síelés közben.
2020. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
2020. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!