Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok ideges, hogy a...

Jogosan vagyok ideges, hogy a ferjem elment egy franciaorszagi sielesre?

Figyelt kérdés
Kertem, hogy maradjon itthon a koronavirus miatt. Franciaorszagban is egyre veszelyesebb, es egyre tobb a fertozott. De o elment, azt mondta ott a kozelben a sihelyen egy fertozott sincs, utanajart. Nagyon idegesit, mivan ha hazahozza ram ès az 5 eves kisfiunka. Nem vagyok nyugodt es nem nyugodtam varom haza, mert felek, hogy megfertoz minket is. Ti mit tennetek?
2020. márc. 7. 14:50
1 2 3 4 5
 41/50 anonim válasza:
6%
A mi cégünknél lemondták a síelést. Gondolom a kérdező férje is céges síelésre megy, ezért nem megy vele. Mi is 2 havonta megyünk, síelés, wellness, városnézés, stb. Persze most az külföldi utaknak egy időre lőttek.
2020. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
29%
legutóbb az 56-os villamoson ültem munkába menet és mellettem két kamasz lány röhögcsélt az OSZTÁLYTÁRSÁN amiért karaténba került a vírus miatt (a híradóban lévő 2 tanulóról van szó). Szóval itthon sincs az ember nagyobb biztonságban, mint kint. Nem is aggódom, mert ha beteg leszek azt úgysem tudom elkerülni, csak akkor ha ki se lépek a házból :P
2020. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
16%
Én általában megértem, ha a párok egymás nélkül is járnak utazgatni, de ha már gyerek van, akkor nekem furcsa, hogy az egyik csak így elmegy, mikor tudja, hogy a másik nem szeretné. Te is el szoktál így mászkálni a párod nélkül napokra?
2020. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem ez miért furcsa. Mi is elmegyünk akárhova a másik nélkül, mert nem vagyunk összenőve. Gondolom barátokkal ment. En is szoktam és nem ķúrok félre ha ettől féltek. ;) Mi legalábbis oda haza megbízunk egymásban. Oké, értem hogy félsz. Bár elenyésző hogy ha el is kapjatok bele halnátok. Asztmás a gyereked esetleg? Durva allergiás? Szívbeteg? Vagy miért félsz? Menjen a gyerek akkor nagyihoz esetleg. Bár tokmindegy, mert tárgyakról is elkaphatod néhány napig az újabb kutatások szerint, sőt a párod az összes munkatársát is lefertozheti, tehát mindenképp elterjed. De már így is van Mo.-n korona vírusos, akkor mar ne menj ki az utcára sem, gyereket vedd ki az oviból. :D Ettol nem állhat meg az élet, évekig is tombolhat, az egész ország elkaphatja. Akkor mit csinálsz? Öngyilkos leszel?
2020. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező!

Ha menni akar, hadd menjen. Bármi történhet bárkivel Koronavírus és társai nélkül is. Veled is otthon. Háztartási balesetekben pl.többen halnak meg, mint bármilyen fertőzésben.

Én is veszélyeztetett kategória vagyok, ahogy az egyik válaszoló, asztmám van és 47 éves vagyok, de nem pánikolok.

Engem igazából egyetlen dolog zavar nagyon ezzel az egésszel kapcsolatban. Mégpedig az, hogy olyan könnyelműen tudjuk kijelenteni, hogy csak az idősekre, a krónikus betegekre jelent komoly veszélyt (ami egyébként igaz), de ha jobban belegondolunk, az az idős lehet a mi édesanyánk, édesapánk, nagyszülőnk, aki épp belehal a kora miatt, vigasztalni fog minket, hogy idős volt, és nem közvetlenül a vírus miatt halt meg? Igaz, de nélküle még pár évet élhetett volna.

(Ne haragudjatok az offért, de ezt most jó volt megosztani, mégha le is pontoztok érte).

2020. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim válasza:
14%

#43

Őszintén, nem szívesen. Elviekben a csapatépítés a cél, szóval ha soha nem mész kinéznek. Viszont párt nem lehet vinni, mivel a cég költségén "nyaralunk". Az esetek felében kihúzom magam.

2020. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
62%
szerintem egy pár ne legyen összenőve. Nem kell MINDIG együtt lenni. Különben komoly függőség fog alakulni, ahol a egyik fél sem tud boldog lenni ha egyedül van és semmilyen program nem tölti el boldogsággal, ha nincs mellette a párja. Tudom mert voltam én is "pár függő"
2020. márc. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
16%
Itthon is vannak fertőzöttek,egyre többen ,szóval teljesen mindegy hol vagy te meg a férjed .
2020. márc. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
26%
Ha tudod mi történt Schumival, jogos.
2020. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
82%

A kerdezo a virus hazahozatala miatt aggodik nem azeet mert egyedul megy a parja vagy ti masik kerdesre valasuoltatok?


Aki azzal jon az itthoniaktol is elkaphatja mit aggodik annak azert kuldenek egy beteget a lakasabahad oruljon. Utazol a villamoson dejo esellyel pl a 2 millio budapesti lakosbol nem eppen egy koronavirus fertozott utazik veled egyutt es kohint rad vagy a kapaszkodora. Es jo esellyel ha bele is tenyerelszkezetmosol mielott az arcod piszkalnad blbla. De ha a parod elmegy egy pl most franciaknal 1800 ismert fertozott kontra 13 magyar helyreraadasul sielni, ki tudja honnan jott egywb turistakkal egy szallason, egy szaunaban, egy etteremben...akkor nagyobb eswllyel kapja el es hozzahaza mint itthon raadasul a velw wgy legterben elo csldtagjait wgy esetleges fertozesswl biztosan lefertozi. Koreaban a hazi karanten olyan hogy nem johet ki a szobajabol a fertozott es kulon mosdot hasznal (igaz ott ket furdosa legtobb lakas). A kerdezo ferjefelelotlen. Az ukranok 3 hetes katantent rendwlzek el a teljes orszagukra holott 1 fertozottjuk van. De sebaj tegnap dwlutanig mi magyarok is ugy gondoltuk mit nekunk vilagjarvany.

1600 lelegeztetogepe van az orszagunknakmikozben tobb tizezer felelotlen gondolkodasu majma, en is feltem az idos szuleim, rokonaim...eloregedo es beteg tarsadlom vagyunk vezetunk rakban es sziv es errendszeri betegsegekben ehhez jon egy ilywn virus es nullahoz tendalo hanyag egeszsegugy. Remelem idoben leptunk, kulonben szevasztoknyugdijasok.

2020. márc. 12. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!