Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom gyereke. Hogyan viszonyu...

Párom gyereke. Hogyan viszonyulnatok ezek után a helyemben?

Figyelt kérdés

Páromnak az előző házasságából van egy gyereke. Normálisan viselkedek vele tényleg. Legtöbbször otthonról hozzánk menekül ezért is, hogy legalább itt jól erezze magát. A kedvében járok, O flegma sokszor velem. Az anyja uszitja mindig ellenünk már a kezdetek kezdete óta. Tegnap kiderült, hogy a párom rendelt neki egy elég drága és komoly telefont. Azt hittem, hogy amit Mikulása kapott tőlünk azt összetörte és nincs telefonja. De észrevettem, hogy este a tarsasozas közben végig azt nyomogatta és mondta, hogy unatkozik, pedig még a barátnőjét is elhoztuk. Én rákérdeztem, hogy miért kert új telefont, ha most is a "régit" nyomogatja? Erre azt válaszolta flegman vallhuzogatva, hogy "ez szar". Én meg mertem azt mondani, hogy több telefont nem fog kapni. Ennek sincs semmi baja. Meg azért, hogy végül az anyja elvegye tőle, pláne nem. Olyan csúnyán nézett rám...

Reggel felkelek, kimegyek a wcre és látom, hogy 5 helyen a wctol távolabb, az ajtó környékén ki van kenve kakival a fal.

Azóta nem térek észhez...

Elhiszem, hogy neki bunkonak tűntem a beszólások miatt, de azért ez szerintem egy 13 évestől mégiscsak durva volt. Kovetkezonek mire szamitsak?

Tegnap munka után hazajöttem, 3 fogasos menüt csináltam, tortát sütöttem neki. Úgy érzem hiába pedalozok. :(


2020. márc. 8. 07:22
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

A lány már pszichológushoz jár. Anyuka nem foglalkozik velük, mert több tesója is van más más apától. Van, hogy napokra ott hagyja őket a nagyszülőkre és O pasizni megy. Gondolom figyelemfelkeltés miatt csinál a gyerek bizonyos dolgokat. De ezen a kakis reakción nagyon kiakadtam. Ha valami nem tetszik így kell kinyilvánítani? Azért egy falfestés nem olcsó mulatság és nem is festeti ki az ember heti szinten. Az a baj, hogy nem mi neveljük, és mi már nem is tudjuk. Ha nevelő vagy tanító szándékkal mondunk neki valamit csak vallhuzogatast és szajhuzast kapunk. Tojik ránk...

Valaki írta, hogy menjek pszichológushoz. Ezek szerint velem lenne a baj?

2020. márc. 8. 12:33
 32/42 anonim ***** válasza:
13%
Veled is, de főleg a férjeddel.
2020. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
87%

Aha, első dolgom lett volna kirángatni az ágyból és a falhoz vágni hogy lelehet takarítani. Ha nem, akkor meg szedem a cuccát és vissza küldöm anyucinak. Sűrűn magyarázva neki, hogy az én házamban vagy viselkedik valaki vagy mehet amerre lát


Nem azért, de a hisztijét dícséred. Összekeni a falat és tortát sütsz neki? Nem csoda hogy csak egyre rosszabbodik a helyzet

2020. márc. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Születésnapja volt. Ezért kapott tortát.

Ha hazaküldom akkor én vagyok a gonosz mostoha. Bár egyre inkább úgy érzem, hogy bármit teszek akkor is én leszek a rossz, akire mindig húzza majd a száját. :(

2020. márc. 8. 13:29
 35/42 anonim ***** válasza:
96%

Vagy gonosz mostoha leszel aki nem tűri el a tiszteletlenséget (de még mindig ott a lehetőség, hogy normálisan viselkedik és szeretettel fogadjátok és foglalkoztok vele)

Vagy a balek akivel bármit meg lehet tenni mert "én vagyok az atyaúristen" (sose lesz belőle normális ember)

2020. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
78%

Én komolyan nem értem ezt a problémát. Ez után a büdös életbe nem jöhetne át ez a nyomorult kis gyökér. A férjnek meg ultimátumot adnék, ha ez így egy tovább akkor válás.

Ki a francnak van kedve nevelni a más kölykét?

Ki a francnak van pénze 3 havonta új telefont venni neki mert "ez szar"??!

Te is egy akarat gyenge ember vagy kérdező!

Mellesleg igen, már mondták hogy nem jövünk össze gyerekes pasival!

Ki a francot érdekel hogy te leszel a gonosz mostoha!?!

Oda be nem teszi a lábát és kész. Kenje össze a falat a saját házukban otthon.

Itt nincs is kérdés igazából.

2020. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
85%
én a helyedben most egy ideig nem engedném, hogy átjöjjön, apuka akkor és ott találkozik vele ahol akar kivéve itt és amíg nem kér bocsánatot, nem teheti be a lábát. ha a párodnak ez nem tetszik akkor legalább tudni fogod, hogy vagy a fontossági listáján ...
2020. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
10%

Ne akarj anyja helyett anyja lenni.

Ne akard átnevelni, ha a szülei úgy nevelik, ahogy.

Ez az ő ügyük.

Sajnos elrontottad. Talán még helyrehozható.

Azt viszont az apjának kell három nagy pofonnal jutalmazni, hogy szart kent a falra, és vele kitakaríttatni, lefestetni a falat.


Gondold el, eleve ellenséges, mert ő úgy érzi, hogy te tehetsz arról, hogy a szülei szétváltak. Akkor is, ha nem miattad váltak el, mert a te jelenléted azt jelenti, hogy visszaút sincs.

Az anyja nyilván bujtogatja, de lehet, hogy az sem kell hozzá.

Eleve a kamasz fiúk az anyjukhoz húznak inkább.


És ne gondold azt, hogy a gyerek "lehúzza" az apját.

Ki vegyne neki, ha nem az apja, vagy az anyja. Biztos az anyjától is kap dolgokat, de amúgy vele él, ők gondozza, vele éli a mindennapokat, és nem biztos, hogy olyan egyszerű.

Ez az apa-gyerek kapcsolat része, hogy megállapodnak valamiben, a papa támogatja, vesz neki ezt-azt.

Ezt a helyedben szóvá sem tettem volna, nem hogy még papoljak is neki.


Te készen kaptad ezt az élethelyzetet, ami megváltozhatatlan: van egy fia, akivel ugyanúgy törődik, mint annak előtte, és mint amikor te még sehol sem voltál.

Ez az ő intim apa-fia kapcsolatuk a telefonnal együtt.

Alkalomadtán megbeszélném vele, hogy sajnálom, hogy beleszóltam, azt, ami történt, de tőle is bocsánatkérést várok.


Az pedig a hab a tortán, hogy te pedálozol neki, és minél szemtelenebb, ellenségesebb, te ünnepi ebéddel, tortával akarod megnyerni.


Térj észhez. Ezzel csak lovat adsz alá, kiröhög.

Neked az apjához van közöd.

Az ő kettejük dolgához nincs. Feltéve, ha nem a te számládnak a rovására is megy, mert akkor a döntés közös.


Egy kamasznak papolni, ilyen felállásban, egy kamaszt ilyen formán kioktatni nem bölcs dolog.

2020. márc. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
81%

Én letakaríttatnám vele a falat, aztán a telefon árából kifestetném. Nehogy már még itt tortát sütögess neki, mert szülinapja van.

Abszolút nem tisztel benneteket. És a férjed is hibás, mert nem áll melléd.

2020. márc. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
90%
Oké, engem nem érdekelnének az előzmények, hogy ki uszít kit vagy kinek van baja agyilag, ha arra kelek fel reggel, hogy szarral van összekenve a házam, akkor kivágom a francba azt, aki csinálta. És többet be nem teszi oda a lábát. Milyen állat már az ilyen? Ennyi idősen nem lehet ennyire degenerált valaki.
2020. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!