Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhívjam a lányom párját is...

Elhívjam a lányom párját is velünk nyaralni?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lányom 25 éves, aki kollégista egyetem miatt. Tehát 5 éve nem velünk él életvitelszerűen (anyilag is önálló). Féléve van párja (29 éves), akit már futólag láttunk.


Nyárra tervezek egy 4 napos balatoni kiruccanást 4esben (férjem és a két lányom).


Viszont azon gondolkoztam, hogy elhívjam-e a párját is. Mármint a lányom sokat van a srác szüleinél (ott laknak ahol a lányom tanul és a srác még otthon él).


Mi a véleményetek erről?



2020. márc. 8. 14:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
65%

Dubitus!


6 hónapja vannak együtt. Nem, nem egyek és nem, nem tartozik a családhoz.

2020. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%
Én 27 voltam, mikor pár napos karácsonyi útra mentünk a családdal és a páromat is meghívták, akivel másfél hónapja voltunk együtt. Végig közös program volt, akkor látták először és nem volt semmi gond vele. Azóta házasok vagyunk, stabil volt és maradt a dolog és ezt a családom már akkor elhitte. Ha bízol a lányod választásában, akkor hívd el.
2020. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
52%

"Úgy értettem, hogy közös programok lennének. Nem pedig az h csak este találkoznánk, mert ők ketten külön útakon járnak"

Nincs több kérdésem. Akkor inkább ne is hívjátok egy ekkora szívásba.

2020. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek a 23-assal. Ehhez elég egy félnapos családlátogatás.
2020. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
26%
hívd, ő is már a családjába tartozik a lányodnak
2020. márc. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
47%

Tesóm is egyetemista, nálunk így van:

Ha családi nyaralásra megyünk, jön a párja is. Hiszen együtt vannak, összetartoznak! És ha éppen akarnak, csinálnak külön programot is. Sőt, mondok durvábbat. Külön szobában alszanak, ráadásul együtt.


Viszont ők "rendesen" együtt vannak, nem az van, hogy heti egyszer alszanak együtt, meg nem ismeri a család, stb. (Bár lehet, hogy igazából nonstop együtt vannak, csak neked nem mondják, sosem tudhatod.)

Szerintem úgy ciki, hogy elhívjátok, de aztán fizessen mindent magának.. Szóval ha megy veletek, úgy kalkuláljatok, hogy nem 4 személyre fizettek, hanem 5-re.

2020. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
56%

Nevetséges, hogy nem csinálhatnak közös programot. Egy felnőtt pár. Mért kellene az öregeket szórakoztatniuk, amikor takán más programokhoz van kedvük?

Ezt mindenesere előre közöld a lányoddal, én biztos nem tenném ki a páromat 4 nap anyósi szekaturának. Vsz nem mennék én se amúgy.

2020. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
14%

Én fiatal férfiként soha nem mentem volna el így barátnőm szüleivel. 4 napon keresztül csak feszengés lett volna.

A 25 éves lányod remélhetőleg van annyira önálló, hogy a barátjával kettesben (is) akarjon nyaralni. Én abban benne lennék, de egy ilyen családi nyaralást, ami nem is az én családommal történik, azt semmiképp se vállalnék.

2020. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
35%

Ha elhívod, akkor meghívod.

Milyen balfék dolog, hogy lehetőséget adsz neki, hogy elköltsön több tízezer forintot?

Várd ki azt az áprilisi találkozást, lehet utána már nem is tűnik olyan k8vánatos nyaraló társnak.

De elsősorban a lányoddal beszéld meg.

Legyetek jófej, és akkor kevesebb külön programot csinálnak. Bár négy nap nem olyan hosszú idő.

Én két hétig kempingeztem a kamasz fiammal, de az ideje nagyobb részét a haverjaival töltötte, így van az, ha felnő a gyerek.

2020. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
55%
Én beszélnék a lánnyal. Hogy szívesen látnánk a párját is, de mondjuk a szállás rá eső részét nem tudnánk kifizetni.
2020. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!