Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez alapján sokba...

Szerintetek ez alapján sokba kerülök a szüleimnek? Ti túlzásnak tartjátok, el vagyok kényeztetve?

Figyelt kérdés

-egyetemre járok, államilag támogatott képzésen vagyok (tehát nem kell tandíjat fizetni) és nem kell különösebben költeni az egyetemre (pl. nem kell tankönyveket vagy jegyzetet sem venni vagy nyomtatni stb.)

-kollégista vagyok ez 18.000 forint havonta

-hétvégen haza szoktam járni vonattal, 650 Ft egy jegy (vagy az e-vonatjegy 500 valamennyi), illetve alkalmanként apukám eljön értem vagy visszavisz

-három hónapra 12.000 forint a kontaktlencsém, 3000 a folyadék

-az egyetem városában buszozom, a bérlet 3900 forint

-otthonról viszek magamnak ennivalót, ami 1-2 vagy esetleg max. 3 napra elég, a többi napon pedig beülök valahová/rendelek és még veszek valami hideget

-tisztálkodószerek, tisztítószerek, pipere, ruha stb., ugyanúgy a szüleimtől vagy a szüleimtől kapott pénzből megy, de ezek nem rendszeres havi kiadások "ha elfogy/szükség van rá, akkor veszek" szinten megy

-nincsen rendszeresített zsebpénzem, ha elfogy akkor kapok (5-20ezer forint, ami kitart amíg kitart, általában egy hét alatt max. 5000 forintot költök, de sokszor még annyit sem)


Én nem érzem ezt soknak és szerintem nem is költök feleslegesen, de többen nehezményezik a családban, mondván, hogy ez túl sok és el vagyok kényeztetve.


2020. márc. 10. 17:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

Ez havi szinten 57.000Ft + amit megeszel. Attól, hogy otthonról viszed az még ugyanúgy pénzbe kerül, nagyon alábecsülve 25.000Ft/hó. A nem rendszeres kiadásaid sincsenek ingyen. Ott van még a ruházkodásod, az szintén pár 10.000Ft/év. Ezen kívül amikor otthon vagy akkor természetesen ott is eszel, kell rád is kell fűteni világítani stb. Ezek alapján alsó hangon 90.000-95.000Ft-ba kerülsz havonta a szüleidnek.


Hogy ez sok vagy kevés az dönti el, hogy mik a szüleid lehetőségei. Ha ez nevetve kicsengetik akkor nem sok. Ha emiatt nekik érezhetően kevesebb jut akkor sok.


Ha sok akkor menj dolgozni, rengetegen csináják (csináltuk) az egyetem alatt. Illetve felveheted a diákhitelt ami pont arra van, hogy az ember a költségeit fedezze belőle.

2020. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
49%

Miért lennél elkényeztetve, amiért koliban laksz és megveszed azokat a dolgokat, amelyek létszüségletet jelentenek??? Aki szerint ez elkényeztetés, az vagy egy utcán ülő koldus, vagy pedig elmebeteg.

Ha valaki gyereket vállal, akkor az vegye tudomásul, hogy amíg az le nem diplomázik, addig el kell tartani! Még gyerektartást is fizetni kell a felsőoktatásban tanuló gyerek után, magyarul tehát ez a normális, nem pedig az, ami a proli családokban megy. Az egyetemen tanulni kell, nem pedig mindenféle alja melókkal tölteni az időt, sok esetben erre nincs is idő és lehetőség.

Amúgy épp a lényeget nem írtad, hogy mennyit költesz kajára ill. mennyi pénzt kapsz (gondolom a kaja nem a zsebpénzedből megy, mert ha mégis, és 5000-ből kijössz egy hétig, akkor én leborulok eléd és a lábadat csókolgatva fogok könyörögni, h áruld már el, hogyan csinálod.)

Nem kell törődni a proli rokonokkal, valaki úgyis mindig lesz, aki beleugat abba, amihez semmi köze - gondolom, nem az ő pénzüket költöd.


+ kontaktlencsét az eoptika.hu-nál érdemes venni, feleannyiba kerül minden, mint az ofotért és egyéb lehúzós rablóbandáknál.

2020. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%
A lányom szintén egyetemista itthon lakik bejár 50 km-ről. Havi 30 ezer forintot teszek havonta a számlájára, ebből max. bérletet vesz vagy bizonyos alkalmakra másnak kisebb ajándékokat vagy esetleg ruhaneműt magának. Meg az ösztöndíja van, amit kap. Ezen kívül is mindent mi állunk. Plusz vezetni tanul. Ajándékba szokott kapni klf. parfüméráik utalványait, ebből is vásárol. magának.
2020. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
9%

Jajj, hagyd a rokonokat :D

A családom fele szerint én egy élősködő vagyok, holott 0 forintot fizetnek összesen és nem "otthon" élek. De mivel állami képzésre járok = az adófizetők pénzéből élek = élősködök az egész családon. Az nem zavarja őket, hogy 2 diákmunkám is van mellette és 7/7 nap nincs olyan, amikor ne dolgoznék legalább pár órát, max az előadások után.

Aki hülye, arra rá kell hagyni a dolgokat.

2020. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%
Általában a legnagyobb prolik szokták a többieket vagy a munkát prolizni. Lásd a fenti példát.
2020. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
62%
Nincs az a pénz amit sajnálnék a lányomtól. Én érezném rosszul magam ha nélkülöznie kellene.
2020. márc. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok. (Ha van rá a szüleidnek)
2020. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen ezzel baj. Ha nem dolgozol nyilván akkor tudsz annyit tanulni hogy kapj ösztöndíjat, és ez valamennyire enyhítené a szüleid költségeit. Illetve ha néha főznél magadnak akkor az biztosan olcsóbb lenne mint az éttermi kaja. Ezeken kívül viszon teljesen korrekt a többi, ezek alap szükségletek.
2020. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
12%
Nekem soknak tűnik, mi legalábbis nem engedhetnénk meg magunknak. De amúgy senkinek semmi köze hozzá, rajtad és a szüleiden kívül, ha nekik telik rá és nem zavarja őket, hogy nekik kell állni a kiadásaidat, akkor semmi baj nincs vele. Mondjuk én a helyedben megtanulnék főzni legalább alap kajákat, legalább azzal a pár száz/pár ezer forinttal kevesebbet kell költeniük a szüleidnek az étkezésedre, illetve hosszú távon neked se túl egészséges gyorskajákon meg pizzán, stb. készételeken élned.
2020. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
74%
Nyáron el tudsz menni diákmunkára, évközben pedig diákhitellel tudod fedezni a kiadásaid egy részét.
2020. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!