Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan találhatnám meg az...

Hogyan találhatnám meg az Anyukám?

Figyelt kérdés

Örökbe adtak mikor még csecsemő voltam, most 21 éves vagyok, és nem tudom ki az Anyukám.

Az örökbefogadó szüleim nem hajlandóak elárulni a nevét, nagyon kevés információ áll rendelkezésemre...

Mindössze annyi, hogy Ózdon születtem, es a szülőanyám ekkor 19 éves volt, fogalmam sincs ennyiből hogyan találhatnám meg..

Nem azert akarom megtudni, hogy felvegyem vele a kapcsolatot, csak tudni akarom egesz egyszerűen ,hogy ki ő...

Tudnátok esetleg segíteni milyen módon találhatnám meg?


F


2020. márc. 12. 03:05
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
A Robinson család titka a kedvenc filmem pedig 27 vagyok ajánlom neked is
2020. márc. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

"Tudni akarom milyen, ennyi."


Ha nem akarsz kapcsolatba lépni vele úgysem fogod megtudni, hogy milyen. Ha megtudod is a nevét abból még nem fog kiderülni róla semmi.

2020. márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van utolsó abból semmi nem derül ki ha Kis Kati vagy Kovács Éva csak találkoznod kéne vele.
2020. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Vigasztalódj, ha nem találod, csak formális dolog. Ismered B.Brecht Kaukázusi krétakör című drámáját? Ajánlom elolvasásra. Nagyon szép, ahogy megértjük a dráma révén, hogy a vérségi köteléket felülírja korunkban már a szeretet. És a legnemesebb, emberi méltóságunkat adó dolgok - a beszéd, a szóértés, a szavakkal gondolkodás nem genetikus hátterű, hanem a nevelés során alakul. Ha Ózdról egy pár hetes kisbabát elvisznek a japán császári udvarba, pont úgy fog beszélni, gondolkodni, mint aki ott született.
2020. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%

Saját tapasztalat alapján nem sok értelme van egy ilyen akciónak. Gondolj bele: eldobott, aki szült és felnevelt egy olyan ember, akinek semmi köze hozzád és te mégis arra vagy kíváncsi, aki eldobott.


Nálam bőven nem volt jó húzás a kapcsolatfelvétel (90%-ban nem az), szerencsére nem nyúlt le pénzzel, de jól érzem magam, hogy nincs kapcsolatunk.

2020. márc. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Anyakönyvből esetleg nem lehet megtudni? Abban benne kell hogy legyen hogy ki az anyukád. Kiadni pedig fix hogy kiadják a sajátodat. Ha megvan a név és az életkora, akkor könnyebb dolgod van, csak keresni kell, ha nem szegény és még él, akkor fenn lehet valahol a neten.
2020. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

16!


Örökbefogadásánal a gyerek új anyakönyvi kivonatot kap, amiben az örökbefogadó szülők lesznek anyaként és apaként megnevezve

2020. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17, köszönöm a felvilágosítást, ezt nem tudtam, gondolom az eredeti és első akkor nen kiadható.
2020. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Elvileg a nevelőotthonban ahol voltál ott kéne érdeklődnöd. 18 évesen hivatalos szervek kiadhatják a szüleid adatait mivel jogod van tudni.
2020. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Megértem a kérdezőt, hogy kíváncsi az anyjára (apjára nem). Azért értem őt meg, mert volt egy kollégám, aki hasonló helyzetben volt azzal a különbséggel, hogy az anyja hajadonként állapotos lett egyik világhírű sportolónk testvérétől, aki soha sem érdeklődött a gyereke felől.

Egy beszélgetés során tárta fel előttünk a helyzetét és a szándékát, hogy minden áron találkozni akar az apjával. Erről a helyzetéről én már tudtam, de senkinek sem mondtam el, hiszen semmi közöm ilyet nyilvánosságra hozni, kiteregetni olyan dolgot, amit az érintett talán nem akar kiteregetni. Most ő megtette. Lebeszéltük őt, hiszen nem tudhatja, hogy az apja családja tud-e róla, mint törvénytelen gyerekről. Kértük, hogy ne lépjen be ismeretlen családba. Azt mondta, hogy akkor elmegy az apja munkahelyére, bemutatkozik neki, megmondja, hogy semmi mást nem akar, csak kezet fogni és meghívni egy kávéra, pohár borra. Nem tudom, hogyan végződött...

Mindezzel azt akartam érzékeltetni, hogy aki nem szereplője ilyen helyzetnek, az nehezen fogja fel az érintett érzelmeit, a vágyat olyan után, ami neki rendkívül fontos, hiszen a gyökereit akarja tudni. Az én kollégámon látni lehetett, hogy amikor ezt elmondta, szinte szenvedett azért, mert tudta ugyan, hogy ki az apja, mert az anyja elmondta neki. Sőt kisiskolás korában még viselte is a biológiai apja nevét, csak akkor változott meg a vezetékneve, amikor az anyja férjhez ment és a férje nevére vette a kollégámat.

2020. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!