Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség vagy engedjem el?

Önzőség vagy engedjem el?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok együtt a párommal. Mindkettőnknek vannak gyerekei (kiskamaszok). Együtt élünk, a gyerekeit 2 hetente látja és támogatja. Ide költözött hozzám, mert nekem jobb a munkahelyem (600km). Szeretnénk közös gyereket, de azt mondta csak akkor válllalja be, ha oda költözünk vissza ahol az ő gyerekei vannak.

Viszont én az én gyerekeimet nem akarom kiszakítani a megszokott környezetükből, csak mert neki ez így nem kényelmes.

Szerintem egy felnőtt rugalmasabb mint egy gyerek.

Ha én oda költözök a gyerekeimmel, akkor nekik is 2 hetente van apás hétvége, viszont nekem sokkal nehezebb lenne megoldani. Mert így suli után kellenne nekik utazgatni és bőven suli előtt haza jönni. Így tőlük meg apukától venném el az időt.

Viszont a párom meg tudja oldani, hogy a saját gyerekéért oda tud érni iskola végére és ráér haza vinni vasárnap este. Neki nem olyan megterhelő egy utazás mint két gyereknek.

Mert nyilván az ő gyerkekének nem változik semmi. Ugyanúgy kéthetente látta az apját, mint most, hogy velünk él.

Neki semmi nem változott, az enyémeknek meg az egész életük a feje tetejére állna.

Addig én nem is akartam gyereket, mert nem akarom, hogy neki is rossz legyen, hogy két gyerek van két helyen. Ezt is megértem. De ez se megoldás, hogy a mi boldogságunknak 600 km legyen a tétje.

Teljesen el vagyok kenődve, mert nem tudom mit tegyek.

Tudom ha oda költözünk nem lesz jó se a gyerekeknek, se nekem.

Azt i tudom milyen áldozatot hozott emiatt, hogy hozzánk költözött, de mégis könnyebb volt neki jönni, mint mi hárman új életet kezdeni máshol.

Támogatom mindig minden körülmények között, bármibe és bármi is van. De ezt az egyet nem tudom elfogadni.

És lehet most terhes vagyok, mert késik jócskán. Hétfőn megyek tesztért, aztán doki. Pedig védekeztünk.

Mikor ezt mondtam neki, hogy késik, akkor azt mondta akar is meg nem is. Nem akar mert rosszul esne neki, hogy a gyerekei életéből kimaradt, ez a baba meg minden figyelmét megkapna és lelkiismeret furdallása lenne. Viszont akarna, mert annyira szeret engem meg már csak egy közös baba hiányzik ...

Nem is tudom, ki mit tudna ebben segíteni, csak ki akartam írni a bánatom :(


2020. márc. 15. 14:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Félig igazad van, félig nincs.


Azt nem értem, minek költözött oda, ha most meg vissza akar menni? Szerintem ez csak ürügy. Neki ugyanannyi a 600km, mint amennyi neked/gyerekeidnek/exednek lenne. Viszont ha már egyszer született egy döntés, hogy ő megy oda, akkor gerinctelenség ez a lelki zsarolás is.


Én a helyedben nem mennék vele, de ez én vagyok. Persze, most neked a kényelmes meg a gyerekeidnek, ha oda mennétek, akkor meg neki lenne kényelmes. Mindenki a saját kényelmét részesíti előnyben, ami nem is baj. A kérdés adott, 3 ember szívjon 1 érezze jól magát, vagy 3 érezze jól magát és egy szívjon?! Valakinek ebben a történetben nem lesz felhőtlen a boldogsága. De a gyerekeid már átéltek egy válást, biztos, hogy szükséges egy költözéssel is megfejelni?

2020. márc. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó szerintem 3 a 3 ellen. Mert gyanítom most az férfi 2 gyerekének sem jó, mert keveset látják az apjuk. Én úgy vettem ki a kérdező leírásából, hogy abban az esetben több időt töltene velük is az apjuk.
2020. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
600 km az Magyarországon laksz te vagy mondjuk a Ausztriába ,ha mostani helyemen jobb körülményeim vannak nem költöznék rosszabb körülmények közé.
2020. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

kicsit rendbe rakom, mert nem részleteztem.

én nem akartam még egy gyereket. első perctől kezdve mondtam, hogy nekem bőven elég ahányan vagyunk. már kinőttek a babusgató korból, már nem sok és csak egymársa tudunk figyelni.

a házasságot se akartam, mert én már elváltam egyszer.

nkei nem volt házasság, ezért miatta igen-t mondtam, mikor meg kérte a kezem, pedig nekem a papír tényleg már nem jelent semmit. neki viszont ez többről szól.

a gyereket is ő akarta nagyon, mert át akarta élni milyen egy ilyen kapcsolatban egy szerelem gyerek, ahol van szeretet meg tisztelet. sokáig nem is akartam erről beszélni. de az utobbi időben elgondolkodtam, hogy IGEN, igaza van. az összes nehézséggel együtt vállalnák vele, mert egy nagoyn jó apa és ember és társ.

és itt a problémám, hogy a gyerekei nem foglalkoznak vele. hiába hívja, ír nekik. az anyjuk teljesen ellene neveli a srácokat. mikor ők szét mentek, a nőnek rögtön lett pasija és azóta ez már talán a 6. neki meg csak én lettem, és annyira irigy meg féltékeny ránk, hogy így csap vissza. tudja, hogy a gyerekkel tudja megfogni ugymond apukát. ezért van mikor 2 heti talinál a gyerekek nem is mennek az apjukhoz és "feleslegesen" utazik le, holott mondják előtte ,hogy menni akarnak.

tehát akármennyire is igyekszünk egy normális kapcsolatot kialakítani a gyerekekkel, nem lehet, mert anyuka meg akadályozza. nálunk még sose voltak, mert anyuci nem engedi őket. pedig nyári szünetbe itthon vagyok a saját gyerkőceimmel, szívesen látnánk őket is.

még mondtam, hogy vegyünk nagy családi autót, mert sok a gyerek, de a párom mondta, hogy felesleges, mert az ő gyerekei ugyse fognak velünk jönni sose. biztatom, hogy majd ha nagyobbak lesznke jobb lesz. de nagyon fáj neki ez. érthető.

ezért tartom kicsit "feleslegesnek" oda költöznöm, mert ez csak ugymond a lelkiismeretét nyugtatja meg. Pedig a fiúk nem fognak többször menni hozzá sajnos.

tudom mert előtte is ez volt mikor ott lakott, de mi már együtt voltunk. az anyjuk be beszélte nekik, hogy mostmár csak mi vagyunk a családja, ők meg "csak kényszerből" kell menni apjukhoz. pedig erről sincs szó. direkt nem akartuk bíróságon a láthatást, mert akkor fogják kötelezni a gyerekeket, hogy menjenk. szóval nagoyn bonyolult és nehéz ügy.

ezért szeretne egy gyereket, hogy a "sajátja" legyen. ne vegyék el tőle mint a többi kettőt.

....

2020. márc. 15. 16:26
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

"és itt a problémám, hogy a gyerekei nem foglalkoznak vele. hiába hívja, ír nekik. az anyjuk teljesen ellene neveli a srácokat."


azt ugye belátod, hogyha nem 600 km-re lenne, akkor ez ellen tenni is tudna?

2020. márc. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van benne önzőség is, másrészt igazad van, hogy ő könnyebben jött, mintha mind mennétek. Igaz, hogy ő már meghozta ezt az áldozatot, de az meg olyan kicsinyes-szagú tőle, hogy "ha én sz*vtam, sz*vjatok ti is".

Én nem költöznék, akkor sem, ha ezért elhagynak.

Ha meg kiderül, hogy terhes vagy, majd döntesz - de úgy dönts, hogy benne legyen a pakliban, hogy egyedül maradsz (mindig így kellene dönteni)

2020. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem itt mindenkinek igaza van. Egyetértek veled abban, hogy ne szakítsd ki a gyerekeidet a környezetükből. (Nekik amúgy van apjuk?)


Szakítsatok, ez nem fog működni. És semmiképpen ne szülj még egy gyereket.

2020. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem hiányzik neked semmiféle közös baba, csak azzal akarod megtartani azt, aki már amúgy is menne. Most vetesd el az a kis szerencsétlent, amíg lehet, de azonnal.


És a védekezés valódi legyen, jó? Ne add itt a mucsait: aki védekezik a nemkívánt terhesség ellen, az nem lesz terhes. Soha. Érted?

2020. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%
Már bocs, de miért kell erőltetni a közös gyerek témát. Már így is akkora mozaik vagytok, mint az állat, csoda lesz, ha valamelyik nem sérül, merthogy még egyet sem értetek, feszültség is van... nem kellene még egyet szülni ebbe a katyvaszba. Gyorsan oldjátok meg, mert a gyerekeitek látják kárát.
2020. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
85%
Miért kell nektek még közös gyerek is? Nem elég a meglévő 4? Sérülni fog ebben mindenki, te meg majd egyedül neveled a 3 gyereket. Apuka meg minden hétvégén a másik családhoz megy láthatásra. Ebben a helyzetben teljesen 'felesleges' még egy gyerek...
2020. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!