Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség nem tiszteletben...

Önzőség nem tiszteletben tartani valakinek a végakaratát?

Figyelt kérdés

Sajnos drámai hirtelenséggel elhunyt a nagypapám és kicsit gondban vagyok azzal (én fogok mindent intézni), hogy mi legyen. Nyilván nem az itt kapott válaszok alapján fogok dönteni, de érdekelne több ember gondolata nem reprezentatív módon és nem elfogultan, mintha barátoktól, ismerősöktől kérdezném.

Szóval a temetéséről már évekkel ezelőtt beszélgettünk amikor átlépte a 7. X-et. Nem volt még aktuális, de úgy akarta, hogy tudjuk le ezt a kört.

Az ő kérése az volt, hogy vízsugaras-hamvasztásos búcsúztató legyen és sírhelyet nem akar, nem szeretné, hogy eltemessük és gondoznunk kelljen, nem akar gondot jelenteni. Mi nyilván mondtuk, hogy de hát ez nem gond, de makacsul ragaszkodott hozzá, hogy hamvasszák és vízsugárból lőjék ki (mert ugye nem lehet a hamvakat csak úgy elszórni).

Sajnos olyan hirtelen ment el, hogy nem volt alkalmam ezt újra megbeszélni vele, de én nagyon szeretnék emeltetni neki egy sírhelyet. Mamám sírhelye "rátemetéssel" volt anno intézve, az ő hamvai a testvére sírjával vannak közösen elföldelve. Ennek praktikus okai voltak, mert nem volt akkoriban anyagi forrás erre sajnos, egyáltalán nem amiatt, mert mamám a testvérével szeretett volna közös sírba kerülni (ők erről sosem beszéltek). Most viszont módomban állna egy szép sírhelyet kis kifizetni akár milliós tételben is, de nem szeretném megsérteni a végakaratát csak azért, mert én önző módon így szeretném.

Én úgy gondolom, hogy az lenne a tisztességes kompromisszum, ha megtartanánk a hamvasztásos búcsút, de ettől függetlenül kapna mamámmal egy közös sírt és mamám hamvai is átkerülnének oda.

Ti mit gondoltok erről a dilemmáról?



2019. ápr. 29. 01:44
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem úgy intézd, ahogy a ti lelketeknek megnyugtató. A nagypapádat már nem fogja zavarni, ha nem úgy történik minden, ahogyan ő akarta.
2019. ápr. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%
A helyzet amit felvázoltál érdekes. Az nagyon szép dolog, hogy azt szeretnéd, hogy egy helyen nyugodjanak a nagyszüleid. Én voltam ilyen szökőkutas-szórásos temetésen, és szerintem látványnak szörnyű, nekem legalábbis. Az elhunyt választotta ezt a formáját a dolognak, azért, hogy teljesen szabad lehessen. Ne legyen semmilyen formában bezárva sehová. Én vagy azt csinálnám, hogy két urnába kérném a hamvakat, az egyiket szökőkútra a másikat a közös sírba, vagy pedig csak a közös sírt választanám. Nehéz, mert abból amit leírtál, nem tudom eldönteni, hogy miért is kérte ezt igazából, amit kért, hogy mi dominál inkább. Én azért megpróbálnám tiszteletben tartani a végakaratát bárkinek, rosszul érezném magam, ha nem tenném. De ez én vagyok.
2019. ápr. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
45%

A hamvakkal azt csinálsz amit akarsz, el is lehet csak úgy szórni.

A közös sír jó megoldás lehet, de úgy csináld ahogy a lelkednek megnyugtató.

Fogadd őszinte részvétem.

2019. ápr. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
97%
Az unokatestvérem hamvai sincsenek a családi sírhelyben, csak egy "XY Emlékére" feliratú tábla található és oda viszünk virágot, mécsest. Esetleg gondolkozz el, ezzel meg tudnátok-e békélni.
2019. ápr. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is jó ötlet az emléktábla.
2019. ápr. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
93%

Én is ezt a fajta hamvasztást szeretném.oka az is mint a te papádé de az is ,hogy a hideg kiráz ha bele gondolok ,hogy a föld alatt vagyok vagy egy hideg kő lyukban.

Az oka megvan hogy miért ezt kérem.lehet papád is igy gondolta csak nem merte elmondani.

Igaz halálom után nem tudok változtani semmin,de ha mégis elföldelnék hamvaim vagy egy urnába kerülnék a temetőben egy lyukba,én úgy gondolom a lelkem sohasem nyugodna meg.


...Béke poraira....

2019. ápr. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
91%
Igen, véleményem szerint önzőség. 44 eves vagyok, évekkel ezelőtt megbeszéltük a férjemmel, ki, mit, hogyan szeretne, ha oda kerül a sor. A gyerekünket is megkérdeztük erről 10 évesen. Külföldön élek, mítt nalunk lehet a temetésre biztosítást kötni és a biztosító egyik szolgáltatása, hogy egy igen reszelted listát lehet kitölteni. A hamvasztás vagy temetés mellett felmerül a legyen e virág, beszed, akarom e, hogy a halalhirem bekerüljön az újságba, mivel szállítsák a holttestemet, stb. Ha kitölti valaki a listát, a temetkezési céget onnantól nem érdekli, hogy az örökösök mit akarnak, az elhuynt akarata a lényeg.
2019. ápr. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
97%

A végakaratunk megtartására csak olyan személyt bízunk meg,amiben biztosak vagyunk,hogy teljesíti az utolsó kívánságunk!

Ilyenkor:gondoskodunk az anyagi javakról,a megbízott örököl valamit tőlem,esetedben a nagyszülők iránt érzett szeretet kötelez.

Ő azzal a tudattal halt meg (mégha, hirtelen) hogy "szabad" akar lenni!

Megbeszélte veled,te a szavadat adtad,hogy a kívánságát teljesíted!

Már nem tudsz egyezkedni a papáddal,úgy gondolom az adott szó kötelez!

2019. ápr. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
9%
Le van ez írva papíron? Végakarata szerint,
2019. ápr. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
88%

10!


Kellene hogy le legyen irva, ha a kérdező tudja, hogy mit akart a nagyapja?

2019. ápr. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!