Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha mindenki...

Mit csináljak, ha mindenki támad a babát érintő döntéseink miatt? Hogy engedjem ezt el?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babánk, és nagyon szeretjük a párommal, mégis szinte minden családtag tesz valami beszólást, vagy próbál kioktatni. Ilyenek vannak:

-Próbáltuk a külön szobát, meg lett csinálva a gyönyörű babaszoba, de egyszerűen nem éreztük úgy jól magunkat, hogy külön volt tőlünk.

Mindig jó alvó voltam (ezt szerencsére a lányunk is örökölte:) ), mégis felriadtam többször éjszaka, és rohantam át, hogy biztos baj van, de ő békésen aludt. Ezért megbeszéltük a férjemmel, hogy 5-6 hónapos koráig velünk alszik, lett neki külön csinálva babasarok. De sokan nem értik, hogy miért, valaki meg is kérdezte, hogy akkor mi a gyerekkel egy szobában szexelünk?! Meg hogy majd ha barátja lesz, akkor is a mi szobánkban alszanak...

-Vásárolok a babának. Mondták, hogy felesleges, mert "úgysem nézi, mi van rajta", de valószínűleg ő lesz az egyetlen gyerekünk, ezért ha megtetszik egy párezres body, akkor nem fogom a boltban hagyni. A babakocsinál is ez volt, hogy minek ilyen drága, meg a fele ennyibe kerülő is tökéletesen megfelel a célnak. Kioktatnak, megjegyzéseket tesznek, hogy látják van pénz, stb.

-Néha hordozunk, de tényleg ritkán. Ilyenkor megkapom, hogy megfullasztom a gyereket, meg így majd megnézhetem magam, hogyha egyszer kiesik onnan és összetöri magát, meg hogy ez olyan "c..gány szokás"...

-Az esti fürdetést, etetést, altatást a párom csinálja, ez az ő közös "rituáléjuk", viszont sokak szerint így lepasszolom a gyereket, és hogy ez nem a férjem feladata, meg én azért kapom a pénzt, hogy ezeket megcsináljam, ne a kanapén üldögéljek. Hiába mondom, hogy a férjem ezt magától csinálja, sosem kérem, és élvezi, szereti, hogy kiveszi a részét a pici körüli dolgokból, mintha meg sem hallanák.


És ez csak pár példa... De láthatjátok, hogy nem veszélyeztetjük, nem bántjuk. Mégis mindenki állítja, hogy csak úgy a jó, ahogy ők mondják, és hogy én ehhez amúgy sem értek, meg ilyen fiatalon inkább fogadjam meg a tanácsokat. De minek, ha nekünk ez így teljesen jó?! Komolyan, már kivagyok, ha valaki jönne hozzánk, vagy egy családi eseményen valaki elkezd egy babás témát és kérdezgetnek.


2018. aug. 5. 23:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
És? Ignoráld őket! Problem silved
2018. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem megy... Komolyan, képes vagyok napokig kattogni 1-1 mondaton, megjegyzésen, vagy akár pillantáson.
2018. aug. 5. 23:29
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Tudom hogy nehéz, de ne foglalkozz velük. Bármit mondanak, mondd, hogy köszönjük nekünk így jó, így szeretnénk stb.

Ne állj le vitatkozni. Ha nem hagyják abba nem kell jönniük.

Aki meg van annyira arcátlan, hogy felhozza hogy a baba mellett szexeltek-e, azt el lehet küldeni a búsba is. Mi köze hozzá? Esetleg kérdezz vissza hogy ő hogy szokta?

2018. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Be kell venni a "leszarom" tablettát! Ilyenkor mindenki okos, de csináljátok úhy ahogy nektek tetszik.
2018. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Atyaég, mi lesz veled, ha majd játszótérre jártok? :))

Megoldások:

- "Köszönöm a tanácsot, de mi így döntöttünk/nekünk így jó." Ha folytatja, akkor elmondod neki újra és újra ugyanezt.

- Mosolyogsz, bólogatsz és csinálod ugyanúgy.

- Elkezdesz vitatkozni, de ehhez normális beszélgető partner kell, maradj inkább az első két lehetőségnél.

2018. aug. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

"Az esti fürdetést, etetést, altatást a párom csinálja, ez az ő közös "rituáléjuk", viszont sokak szerint így lepasszolom a gyereket, és hogy ez nem a férjem feladata, meg én azért kapom a pénzt, hogy ezeket megcsináljam, ne a kanapén üldögéljek. Hiába mondom, hogy a férjem ezt magától csinálja, sosem kérem, és élvezi, szereti, hogy kiveszi a részét a pici körüli dolgokból, mintha meg sem hallanák."


Ezek hülyék?????

Mi a franc közük van hozzá, hogy mit csinál a férjed? Már miért lenne a TE feladatod???

Mik ezek rabszolgák????


A pénzt azért kapod, hogy a kicsire költsétek. Ennyi! Nem azért, hogy A-tól Z-ig mindent te csinálj.. Van annak a gyereknek egy apja is!!

Borzasztó korlátoltak között lehetsz!


Ruhát is azt veszel amilyet akarsz, és babakocsid is olyan van, amilyen jól esik.

A hordozóról meg annyit, hogy még egyik baba sem halt bele, sőt, természeti népeknél csak így csinálják. Vajon miért? Nem lett egyiknek se baja tőle.


Az meg, hogy a BABA aki pár hónapos és veletek egy szobában van, kit érdekel megint csak??

Pár hónapos BABA mellett olyan jókat lehet szexelni, hogy ihaj!


Nagyon buták, korlátoltak, és irigyek között lehetsz.. De téged sem értelek, hogy értelmes felnőtt módjára miért is nem tudsz megválaszolni nekik?

2018. aug. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Tudod nekem nincs gyerekem, de pontosan tudom miről beszélsz. A mi családunkban is ez megy. Sajnos általános, hogy ha gyereket nevelsz, akkor a sok ge(i rokontól rendszeres megkapod a kioktatást, és a kéretlen tanácsokat. De nem kell vele foglalkozni.
2018. aug. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%
Szóval féltékenyek a boldogságodra, értem.
2018. aug. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
Mindent jól csináltok.Addig fognak piszkálni,míg hagyod magad.Tudom,nehéz.Nekem volt,aki az egy hónapos síró gyerekem mellett kijelentette, hogy biztos éhes,nem jó a tejem, szerinte biztos nem fogok sokáig szoptatni.Azóta sajnálom, hogy nem küldtem el a francba.21 hónaposan hagyta abba,és jött még két gyerek,inkább nem is mondom,összesen mennyit szoptattam.És ez csak egy dolog volt.Minél határozottabban állsz ki magatokért,annál kevesebbet cseszegetnek.Nehéz,tudom,de ez van,üdv a klubban.Ha nekik joguk van a ti életetekbe így beledumálni,neked is jogod van kiosztani őket.
2018. aug. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
első gyereknél én is mindent szívemre vetem és napokig ez járt a fejembe,meg kell tanulni vagy vissza szolni vagy süket füleket tetetni,mi lányunk velünk egy szobába van pici korátol.
2018. aug. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!