Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Koronavírus-gond. Menjek...

Koronavírus-gond. Menjek haza, vagy maradjak itthon? :-) Folyt köv.

Figyelt kérdés
Szóval hazajöttem a szüleimhez a kéthónaposommal falura, mivel a városban egy garzonba lakunk, úgy döntöttünk, itt jobb lesz a babának, kint lehet az udvaron a friss levegőn. Úgy volt, hogy a férjem szabadnapokon jön hozzánk, de időközben kijárási tilalom lett (honvédségnél dolgozik, nem hagyhatja el a várost). A férjemnek hiányzik a kisfia, amit meg is értek, de ha hazamegyek a városba, nem vihetem sehova a gyereket, az idő nagy részében egyedül lennék vele. Utána félnék visszajönni, hogy nehogy ráragasszak valamit a szüleimre... Mi a francot csináljak? adjátok tanacsot...
2020. márc. 19. 20:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
A házastársad mellett a helyed.
2020. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

Én visszamennék a férjemhez. Neki is szüksége van rád, és a gyerekére is.

Aggasztó a négy fal, igaz. De nem ti vagytok az egyetlenek, így gondolom előbb-utóbb elkezdenek kismamás otthonülős blogok és vlogok lenni, ahol láthatsz tippeket.

2020. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Ha a szüleid ellátása megoldott.
2020. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Falun nagyobb biztonságban vagytok, a férjed megfertőzhet benneteket, ha minden nap haza megy hozzátok. Mérlegeljetek közösen.
2020. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
El sem kellett volna menned a szüleidhez. Maradj most már ott,és bírjátok ki ezt a kis időt.
2020. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonymousreview60 ***** válasza:
20%
Haza sem kellett volna menned. De ha ott vagy, akkor már maradj! A férjed meg ne látogatgasson! Iraki kiküldetésben sem lenbe mindig ott.
2020. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Én maradnék falun.
2020. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
15%

Itt a legnagyobb dilemma az, hogy várhatóan hónapokig tartani fog még ez az állapot. Akkor addig egyedül lesz a férjed otthon? Ha viszont nem mész haza, akkor nagyobb biztonságban van a babátok, elvi szinten.


Szerintem az korántsem szempont, hogy falun többet lehet levegőn a baba, egy két hónapos csecsemőt ezt semennyire nem érdekli.


Ha hazamennél, akkor interneten keresztül lehet tartani a kapcsolatot a szülőkkel, tehát ezt sem gondolnám annyira nagy problémának.


Szóval én úgy látom, hogy amiben dönteni kell az a család vs. baba (elvileg létező) biztonsága a fertőzéstől.

2020. márc. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Először is gondold végig, hogy ez a kijárási tilalom (amit állítólag hétfőtől bevezetnek) akár két hónapon át is eltarthat.

A férjednek hiányzik a baba... nos ezt tökéletesen megértem, mert én is apa vagyok. Viszont ha honvédségnél dolgozik, akkor könnyen lehet, hogy annyit kell bent lennie, hogy csak aludni fog hazajárni vagy még azt sem. Simán lehet, hogy heteken át nem mehet haza hozzátok. Akkor viszont semmit nem nyer azzal, hogy ti otthon várnátok.

Abban egyetértek veled, hogy a babának is, neked is jobb, ha falun ki tudtok menni szabad levegőre. Nagy ostobaságnak tartom azt a hozzászólást, hogy a két hónapos babának mindegy, hogy bent van, vagy kint. Most jön az év legszebb része (leszámítva a jövő heti hideget :DDD), kellemes lesz kint lenni, de még nem lesz forróság.

Szóval, megértem a férjed érzéseit, de szerintem jobb lenne falun maradni.

De mondom, ezt gyorsan döntsd el, mert hétfőtől már valószínűleg nem tudsz sehova se menni!!!

2020. márc. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg ostobaság, hogy a babát nem érdekli a levegő: otthon kéthetes kora óta nem tudtam elaltatni sehogysem napközben. Mióta itt vagyunk, minden délután beleteszem a babakocsiba és korbesetalom vele párszor az udvart, így 3-4 órákat durmol :D
2020. márc. 20. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!