Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan reagáltam túl?

Kicsidodó kérdése:

Jogosan reagáltam túl?

Figyelt kérdés
Ebédeltünk anyával, a testvéremmel, és nagyival, amikor anya megemlítette, hogy dédi régebben kiskutyákat fojtott (!!!) a vízbe, akiket nem tudott felnevelni. Én nagyon érzékeny vagyok az ilyen állatkínzós témákra, ezért bevallom elkezdtem kicsit sírni. A többieket meg sem hatotta, és végül azt mondtam dédire, hogy egy beteg ***** volt. Szerintem abszolút jogos volt a kiakadásom, ezért fel is lehetett volna őt jelenteni. Az ebéd végén pedig azon veszekedtünk, hogy hogy lehet összehasonlítani egy kutyát egy csecsemővel, amikor felhoztam a példát, hogy hát és milyen lehet csecsemőket megfojtani. A kutyák ugyanúgy éreznek fájdalmat, félelmet, mint mi. És érzőbbek is az emberek 40%-ánál.

2020. márc. 21. 15:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%
Igen, rettenetesen tulreagaltad.
2020. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem állarkínzós téma. Régen falun ez volt a szokás, állatorvos évente egyszer jött végigoltani mindenkit a főtér közepén és kakukk. Ivartalanítást hírből sem ismerték, a felesleges szaporulatot pedig agyonütötték, vízbe fojtották vagy elásták. Bennük fel sem merült szadizmus vagy agresszió.

Ma már mindenki érzékenyebb szociálisan és állatvédelmi szempontból, ez nem lenne elfogadott, persze. De szerencsére ma már vidéken is lehet ivartalanítani.

Kérj bocsánatot a családodtól, nincs igazad.

2020. márc. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%

A kérdésed erős anomáliát tartalmaz. A “jogos” és a “túlreagálás” eleve ütik egymást.

Másrészt pedig, ahogy korábban is írták: ez kényszermegoldás volt. Vagy ez, vagy éhen hal szerencsétlen. Nem azt mondom, hogy ez bármelyik korban helyes, de tudod, szükség törvényt bont...

Kicsit gondolkozz mielőtt a halott dédnagyanyádról ilyen mocskos szájjal beszélsz...

2020. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonymousreview60 ***** válasza:
74%

A túlreagálás per definíció nem lehet jogos.

1. A dédid korában nem volt "divat" sajnos (de lehetséges volt) az ivartalanítás, emiatt a korban szokásos módon végezte az állományszabályozást. Ez nem kegyetlenség, ez volt a norma.

2. A kölyökkutyát megfojtani sokkal kisebb szenvedés, mint félig-meddig ellátva felnevelni, utána kicsapni az utcára, vagy valami megbetegedésekor rá pénzt nem költeni, és hagyni elpusztulni vagy akkor megfojtani. Az embergyerekkel is ugyanígy van, csak ott az állam biztosít egy relatíve jó ellátást, ami miatt a csecsemőgyilkosság bűn.

2020. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%
Generációs különbség, ennyi.
2020. márc. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
Régen ez volt a szokás mert nem volt állatorvos. Nagyapám is az öreg beteg kutyájának kalapáccsal beverte a fejét mikor már tudni lehetett hogy nem épül fel. Vagy ez vagy hagyja szenvedni még
2020. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

Az ő generációja számára egyáltalán nem volt kirívó eljárás az állomány ilyen ritkítása. Nem mondom, hogy finom vagy támogatandó, de mikor csak az értékes haszonállatok (marha, ló) gondozására volt keret, hogy legyen mivel bevételt termelni, akkor nem a kutya ivartalanítására költöttek. Évente egyszer elintézte, nem volt kiadás, de sok esetben nem is lett volna miből. Én legalábbis ezt láttam.

Csecsemőkkel összehasonlítani szintén felesleges. Néhány generációval ezelőtt akkora volt a cseccsemőhalandóság, hogy szültek 6-8 gyereket és abból 2-3-4 megélte az iskolás kort. Nem ragaszkodtak annyira hozzájuk, nem babusgatták őket egész nap, mint ma. Amikor elég nagyok lettek, kicsapták őket az udvarra és mentek dolgozni. Nem 10 évesen külön órára hordták vagy szülés után 3 évig csak otthon játszottak velük.

Ez a változás nem rossz, tényleg érzékenyebbek az emberek, de ezért számon kérni a nagyit meg beteg *****-nak nevezni ostobaság. Azt tette, ami akkor szokás volt

2020. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%
Túlreagáltad, és nagyon durva hogy mocskoltad a dédid valami miatt ami bevett szokás volt. Mai szemmel szerintem is szörnyű, de nem jogos a kifakadásod. Az unokádnak meg te leszel beteg pi.csa, mert neki már mások lesznek a szokásai, értékrendje.
2020. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
72%
mamám meg csirkét vágott gyermekkorától. Ezen is kiakadnál, meg sírnál??
2020. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
41%
Hát persze, szegény pipi, csúnya állatgyilkos beteg ****nagyi, brühühü.
2020. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!