Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan reagáltam túl?

Kicsidodó kérdése:

Jogosan reagáltam túl?

Figyelt kérdés
Ebédeltünk anyával, a testvéremmel, és nagyival, amikor anya megemlítette, hogy dédi régebben kiskutyákat fojtott (!!!) a vízbe, akiket nem tudott felnevelni. Én nagyon érzékeny vagyok az ilyen állatkínzós témákra, ezért bevallom elkezdtem kicsit sírni. A többieket meg sem hatotta, és végül azt mondtam dédire, hogy egy beteg ***** volt. Szerintem abszolút jogos volt a kiakadásom, ezért fel is lehetett volna őt jelenteni. Az ebéd végén pedig azon veszekedtünk, hogy hogy lehet összehasonlítani egy kutyát egy csecsemővel, amikor felhoztam a példát, hogy hát és milyen lehet csecsemőket megfojtani. A kutyák ugyanúgy éreznek fájdalmat, félelmet, mint mi. És érzőbbek is az emberek 40%-ánál.

2020. márc. 21. 15:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
48%

Én sem értem, ez miért ebéd közben jött fel?


1.) Evés alatt nem beszélünk gyomorforgató témákról.

2.) A legtöbb gyerek úgy van nevelve, hogy az asztaltól nem állhat fel, amíg nem végez mindenki. Tehát belekényszerül minden olyan témába, ami az asztalnál elhangzik.


Ha tudják, hogy érzékenyebb vagy ezekre a dolgokra, mi a f...nak tárgyalják ki az orrod előtt? Családtaggal nem csinálunk ilyet, akkor sem ha gyerek. Legközelebb ha ők így megsértenek téged, akkor te se foglalkozz az illemmel. Állj fel, menj a szobádba. A harmadik után rájönnek, hogy az asztalnál jobb a béke.

2020. márc. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
24%
Én is tisztában vagyok vele hogy régen ez bevett szokás volt, de attól még gyomorforgató és egyáltalán nem mentség. Az meg pláne nem mentség hogy valaki halott. Ha nem érdemel tiszteletet akkor nem érdemel.
2020. márc. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
67%

És ami a tányérodban volt, amiatt nem sírtál?


Alapvetően a történelemhez úgy kell hozzáállni, hogy a régi korban élőket nem lehet elítélni az új kor törvényei szerint.

Vagyis ha régen ez legális volt, akkor miből meri gondolni a mai kor embere, hogy az az ember nem cselekedett helyesen, beteg **** volt satöbbi?


Régen nem létezett olyan fogalom hogy állati jogok, állatvédelem. Nyilván, ha a dédnagyid 1990-ben született volna, akkor nem így cselekedett volna. Ha igen, akkor nevezhetnéd így.


Halottról vagy jót vagy semmit. Biztos jól esett a nagyidnak, hogy az anyját szidtad. (Ha másik nagyszülő édesanyja akkor szorri, nem derült ki a kérdésből, de akkor is... Emberi morál.) Nem kell szentként adózni előttük, de akármilyenek is voltak életükben a végtisztességet megérdemlik és végsősoron miattuk létezünk.


Szóval kedves kérdező, mielőtt pálcát törsz a saját felmenőid felett, kicsit gondolkozzál el azon, hogy ők milyen világban éltek, hány év van köztetek (generációk!) s egy-két mondatból már milyen előítéletes végkövetkeztetéseket vonsz le.


Nagyon szűklátókörű, begyepesedett, szakképzés nélküli, mondvacsinált, teátrális """állatvédő""" vagy. Kíváncsi vagyok, hogy a való életben hány állat életéért dolgozol, hogy jobb legyen, vagy szerinted az állatvédelem kimerül abban hogy elpityeregsz egy-két kutyus miatt?


Felteszem a kérdés, a húslevesért is elejtettél néhány könnycseppet mielőtt jóízűen betoltad?

2020. márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
31%
Nem is értem miért beszélnek előtted ilyet ebéd közben. Felőlem élhetett akárki akármilyen korban aki háziállatokat ilyen kínzásos fojtogatós, kalapácsos módszerrel megölt annak a fejében nagy gondok vannak.
2020. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%
Más idők voltak. Ha lesz egy dédunokád 100 év múlva, amikor már szintetikus húst esznek és a csibét csak háziállatnak tartják, téged is nevezhet majd barbárnak a dédunokád, amiért megetted?
2020. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
91%
Tudod abban a korban amikor a dédid élt, a megszületrtt csecsemők FELÉ nem érte meg a felnőtt kort. Szerinted mit osztott-szorzott pár kutya? Túlreagáltad.
2020. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
88%

Már a kérdés is vicces, jogos volt e a TÚLreagálásom.

Ha túlreagálás az már nem jogyos, és tényleg nem az.


Igen ez szörnyű dolog, de csak ettől nem lessz valaki beteg #####


Azért ölte meg a kutyákat, hogy ne hónapokig szenvedjenek, hanem csak egy percig.

Ez az oldaláról teljesen reális cselekedet...

Akkoriban nem lehetet csak úgy kasztrálni, vagy tabblettázni a kutyákat, hogy kölyök ne legyen...

És az összehasonlításod sen okés az embergyerekkel...

Szóval menj szépen nagyihoz anyuhoz bocsánatot kérni, mert nem érezted át dédi akkori helyzetét, és nem gondoltál bele a lehetőségeibe.

2020. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
82%
Mikor történt? Harmicöt éve? Feljelenteni aligha lehetne, mert a helyi rendőrkapitányság azt helyből elutasítaná. Ilyenekben ne reménykedj, elévült már, ha az akkori törvény egyáltalán büntette és alighanem nem büntette. Tudod, borzasztó az a trend, hogy a kutyáinkra állatainkra és mások állataira figyeljünk egymást pedig semmibe vesszük, te nyugodtan kövesd ezt a trendet. Ha a két világháborút megélt családtagodat te gyűlölöd emiatt és börtönbe küldenéd, veled van gond. De hatalmas és kifejezetten üdvözlöm a többi hasonló józan embert aki ide írt.
2020. máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!