Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan reagáltam túl?

Kicsidodó kérdése:

Jogosan reagáltam túl?

Figyelt kérdés
Ebédeltünk anyával, a testvéremmel, és nagyival, amikor anya megemlítette, hogy dédi régebben kiskutyákat fojtott (!!!) a vízbe, akiket nem tudott felnevelni. Én nagyon érzékeny vagyok az ilyen állatkínzós témákra, ezért bevallom elkezdtem kicsit sírni. A többieket meg sem hatotta, és végül azt mondtam dédire, hogy egy beteg ***** volt. Szerintem abszolút jogos volt a kiakadásom, ezért fel is lehetett volna őt jelenteni. Az ebéd végén pedig azon veszekedtünk, hogy hogy lehet összehasonlítani egy kutyát egy csecsemővel, amikor felhoztam a példát, hogy hát és milyen lehet csecsemőket megfojtani. A kutyák ugyanúgy éreznek fájdalmat, félelmet, mint mi. És érzőbbek is az emberek 40%-ánál.

2020. márc. 21. 15:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem nem reagáltad túl.

Attól, hogy dédi és meghalt, még nem kell szentként tisztelni, lehet egy világ söpredéke.

Nincs miért bocsánatot kérned.

2020. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
71%
A túlreagálás sosem "jogos". Régen a nem kívánt szaporulat redukálását ilyen módon oldották meg. A te reakcióid érzelmileg a kamaszkori lelki állapotot tükrözik, amikor a rendkívül hiányos információk közti hézagokat az egyéni érzelmek és indulati elemek töltik ki.
2020. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
34%

Nem olvastam el a válaszokat, DE! Sajnos nem ritka az, hogy a szuka kutya leellik úgy, hogy a gazdája nem veszi észre, hogy párzott mikor tüzelt. Ha nem tudja eltartani vagy nem akarja (mert "korcsok" lennének vagy anyagi okok miatt nem tudja vállalni) akkor sajnos ez a "kegyeshalál" a kölyköknek. Szegény anyakutyának a legrosszabb ilyenkor. Ha külön választotta volna a kölyköket az anyjuktól akkor az nagyobb szenvedés lett volna nekik.

DE! Ha saját "szőrakoztatására" csinálta akkor igenis beteg volt dédid, de ha előbbi eset állt fenn akkor nem mondhat rá semmi és igen, túl reagáltad.

Én se szeretem, ha szóba jön az állatkínzás, és mi is jártunk úgy, hogy szegény kutyánk párosodott egy idegen kutyával, így a kölyköket el kellett dobnunk. Ivartalanítani akartuk, de az állatorvos folyamatosan azt mondta "majd majd, beszél még ezzel azzal, hogy segítsen..." Én mondtam anyáméknak, hogy keressünk egy másik állatdokit (tizenéves voltam, nulla keresettel meg úgy, hogy 20 km-es körzetben nincs más doki nehéz lett volna nekem ezt elintéznem), de ők nem fáradtak ezzel...

2020. márc. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%

Igaza van több hozzászólónak, sajnos ez régen így ment.

Nem az volt, hogy beraktad a kocsiba Morzsit és elvitted ivartalanítani az egyik állatorvoshoz a 20-ból aki a környéken rendel.

De nekem olyat is mondott idősebb rokonom (és ez már 2020), hogy szerinte állatkínzás az ivartalanítás, és természetellenes dolog... mindig van vagy 5-6 macskájuk meg elajándékozzák. Ő ebben nőtt fel.

Annak idején mikor öreganyámnak haldoklott az öreg kutyája, sírva elsétált az 5. szomszédhoz, akinek volt puskája, és lelövette.

Nem szadizmusból csinálták, sajnos ez egy más világ volt, más felfogásokkal. Megértem, hogy ez téged felzaklatott, ma már ezt a fajta dolgot keményen büntetik! De akkor se volt a dédi beteg ***.

2020. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem mentség, hogy más világ volt, de az én nagyim is csinált ilyet, én megundorodtam.
2020. márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

régen ez így ment, először is te lehet tizenéves vagyis anyukád negyven körül lehet akkor a dédi hmmm 1920-as években születhetett, tehát a 1940-es évek körül ölhette a kutyusokat amikor világháború lehetett:P

tehát nem hogy állatorvos hanem sima orvos sem igen volt. A leghumánusabb az volt, ha akkor ölte meg őket amikor még nem is tudtak magukról és csak pár percig szenvednek, nem pedig lassan több hét éhezés után meghalnak. Hmmm kegyetlenebb ha hosszú ideig szenvednek szerintem.

És komolyan ezen még sírtál is, szörnyen érzékeny a mai fiatalság-.-"

2020. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
63%

Dédid korában bizony csecsemőkkel is előfordult, ha nem kívánt volt, vagy épp beteg.

Nagyim bába volt. Egyszer mesélte (név nélkül) hogy levezetett egy szülés egy 14 éves lánynál éjjel. Ellátta a babát, hazament. Másnap a lány apja sírva kérte, hogy mondja azt, hogy halva született és a lány belehalt a szülésbe.

A lányanyát sorban erőszakolták meg a német katonák, így lett terhes. Szülés után, mikor nem figyeltek a nagyszülők, kútba dobta a babát és felakasztotta magát.

2020. márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Argloss ***** válasza:
79%
Ebédtémának szerintem ez picit durva volt.
2020. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
32%

Komolyan azért is be kell szólni a kérdezőnek mert sírt a megölt kölykök után? Biztos ti vagytok a tipikus volt katonák, a ti időtökbe minden jó volt, tisztelet sorkatonaság, kapálás stb. Remélem a fajtátokat elviszi a korona aztán a pokolból felnézve csodálhatjátok hogy titeket sem sirat senki, mert mindenkivel ilyen undorítóak voltatok.

Kérdezőnek válasz: túlreagáltad, de nem azon a szinten hogy bárkitől is bocsánatot kérj. Próbáld elfelejteni, ha megint felhozzák állj ki az elveidért továbbra is.

2020. márc. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
58%

nézd korona emlegetős válaszoló:

a kérdező azon pityergett ami már naaaagyon régen történt és persze leszólta a halott dédit aki már nem tud védekezni, szóval a kis csaj igazi nagyképű hippi, aki minden állatot sajnál(akkor is ha az vagy 80 éve történt), bezzeg egy halottat leszólni aki nem védheti meg magát az emberi -.-"

kérdező: Meggyalázod anyukád nagyanyjának emlékét azzal, hogy egy már rég megtörtént dolog miatt keményen leszólod és arról nem is tehetett akkoriban, taps-taps kedves kérdező.

2020. márc. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!