Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hànyan vagytok a csalàdodban,...

Hànyan vagytok a csalàdodban, mennyit költetek 1 hónapban ètelre?

Figyelt kérdés
2020. márc. 22. 19:24
1 2 3 4
 21/33 Metionin ***** válasza:
Ketten, 60 körül.
2020. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:
52%

Ketten lakunk anyukámmal, "normál" helyzetben hétköznap szoktunk rendelni itthonra nekem, az olyan 3-4500/fő/nap (de ebben benne van a vacsi is) szokott lenni, attól függően, hogy mit kérek, meg néha anya is rendel magának, ha rohanós napja lesz és tudja, hogy nem tud beülni sehová ebédelni. Néha beülök menüzni suli után a barátnőimmel, ott 1500-3000 között költök, helytől függően, meg hogy kérek-e kávét pluszba.

Hétvégén éttermezni szoktunk, ott nagyon változó, hogy mennyi a számla, mert éppen hol eszünk (Budapesten belül, vagy vidéken), csak ketten vagyunk, vagy jön a tesóm is, esetleg más barát/barátnő. De két főre általában 20-24 környékén van a végösszeg (Budán, a kedvenc helyünkön). Ezen kívül péntekenként bevásárolunk, hogy legyen itthon nasi, zöldség-gyümölcs, tejek, víz-üdítők, stb. Azokra elmegy kb 30-35 ezer alkalmanként.


Reggelizni anya nem szokott, csak egy shaket iszik, az egy hónapra 17 ezer. Nekem a reggelim+kávé 1000 forintból kijön, azzal elvagyok egész délelőtt.

Soknak sokat költünk, és az is biztos, hogy lehetne olcsóbban is. Viszont én nagyon válogatós vagyok, sokmindent nem eszem meg (bizonyos éttermeket, márkákat is kerülök), így ez is dob a dolgon.

2020. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Hát én elég rendesen elhűltem a válaszok láttán :D 40-50 ezret költök a kajára,de úgy,hogy ebben van hal,meg sok zöldség,egyéb húsok ,és mellé lisztérzékeny vagyok tehát nem ehetek meg akármit .
2020. márc. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

80-100 körül, 2 felnőtt+2 gyerek.

40-50 a havi nagy bevásárlás, de ez kb 2 hétig tart, utána már kell 2-3 naponta boltba menni, amiből összejön még egyszer ennyi, olyan 100nál állunk meg. Ebben nincs benne a Mekire, pizzára való elcsábulás kb heti 1x, az szép kártyával megy, azt nem számolom, de kb heti 10 000.

2020. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
4-en vagyunk, kb. 180-200 ezret.
2020. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Ketten vagyunk, max havi 2 nagyobb bevásárlás van, ezek összesen 50-60 körül megállnak. Amin igyekszünk változtatni, az a kint kajálás meg a rendelés, egy másik 60 biztosan elmegy egy hónapban ezekre..
2020. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

3-an vagyunk, 80 ezer alá még ha főzök, se tudok menni. Ha menüt rendelek, akkor 130 ezer .... Úgy, hogy krumplira egyáltalán nem költök, mert megterem a kertben, és az éves gyümölcsadag úgy fele megvan, mert dió és bogyós gyümölcsök vannak a portán.


Én meg végre örülök, hogy valós emberek, valós összegeket írnak. Egyszerűen a havi 30 ezer per/főtől eldobom az agyam. Már más kérdésnél is volt ilyen, és nagy nehezen a végére kiderült, hogy ja, hát ingyen ebédel a melóhelyen, vagy ja, hogy beleszámít, hogy anyámék disznót tartanak, így tele a fagyó? Vagy, ja, hogy számít, hogy minden hétvégén nagyinál ebédelünk, és küld 2 napra kaját?

Nem, öcsém, nem.....

2020. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

20 ezer/főt akartam írni.


Egyébként meg a 90 ezer sem sok 3 főre, mert 30/fő.

2020. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
28-as 30/ fő bőven jó, főleg egy családban ahol több főre főz az ember. Nálunk ma pl. reggeli férj+ gyerek téliszalámis szendvics, sajt, retek kb 500 ft, én egy banán kb 100 ft. Ebéd bolognai spagetti fél kg húsból ( ebből még maradt is) kb 1800 ft. Délután alma, narancs kb 300 ft, vacsi hagymás tojás 6 tojásból mondjuk 350 ft.Ez kb 3000 ft / 3 fő. De tegnap csirkecombot sütöttem krumpliágyon, cs.comb 500 ft/ kg, krumpli 300, abból mondjuk oellett 1,5 kg + fűszerek, az ebéd megvolt 1000 forintból 3 főre.
2020. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
52%
Simán ki lehet jönni 30ból, csak akkor nincs napi 8 tejszelet ,meg egy kis kakaóscsiga,energiaital stb legtöbbeknek erre a sok hulladékra megy el a pénz,mert a gyerek meghal ha nem eszik meg napi 5 túrórudit 3 pudinggal .:D Aztán sírás van ,hogy kajára se fussa
2020. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!