Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legnagyobb...

Szerintetek mi a legnagyobb gond a mai családokkal?

Figyelt kérdés
2020. máj. 5. 14:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%
Az hogy ma már a szülőknek csak annyira kell a gyerek hogy meglegyenek a támogatások meg ameddig pici lehessen posztolgatni róluk facera instára aztán meg ahogy 2-3 éves elmúlik tojnak a fejükre.
2020. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudják hogy kell gyereket nevelni, nem is akarják megnevelni a gyereket. Ezért elkényesztetik a gyereket és gyerek azt csinál amit akar.

Vagy ellentétje tudná hogy kéne gyereket nevelni, de ahhoz túl lusták meg nevelni gyereket. Mert nem érdekli gyereke sorsa.

2020. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%

A legnagyobb problémát abban látom, hogy a nők nem a maguknak és a férjüknak, hanem a televíziójuknak és számítógépüknek szülnek. Ennyi erővel doroggal is szoptathatnák tej helyett, hiszen a mértéktelen gépezésnek ugyanolyan hatásai vannak. Nem egy gyereket ismerek, akik szinte remegnek az idegtől, ha nem kapják meg egy óráig a telefont. Még azért is könyörgni kell, hogy egyen. Szerintem ez nem normális dolog. Nem azt mondom, hogy teljesen ki kell zárni a gépeket a gyerekek életéből, de igenis minimalizálni kéne használatukat,különösen alsó tagozatban. Rengeteg szülő nyavajog, hogy a gyerekének semmi fantáziája, csak a géppel van el, semmi mással.


A túl liberális neveléssel sem értek egyet. Pl. hogy még rászolni se merjünk a gyerekre, mert sérül a lelki világa a kis önálló lénynek. Soha nem láttam még annyi neveletlen, szemtelen kis görcsöt, mint manapság. Én harmincas éveimben járok, nem vénasszony vagyok, de még én sem mertem lehülyézni anyukámat, mert nem vett meg nekem ezt meg azt, nem is rúgtam bele. Pedagógus ismerőseim is tudnának mesélni.


Ami a felnőtteket illeti, szörnyű, hogy úgy cserélgetik az emberek a párjukat, mint a zoknit. Nyilván nem lehet pl. egy alkoholistával együtt élni, de sokan a kisujjukat nem mozdítják annak érdekében, hogy legalább megpróbálják rendbe hozni a házasságukat. Manapság a tárgyakat sem divat megjavítani, hanem kidobják a régit és újat vesznek az emberek. Akárcsak a házastársból. Szerencsére nekem nem úgy kellett felnőnöm, hogy én szombaton mentem az apukámhoz, nővérem ment az ő apjához, apukám gyereke pedig jött a helyünkre.

2020. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló.

Mire gondolsz turbó szülő és idegbeteg szülő alatt?

2020. máj. 5. 17:06
 15/24 Balatoni srác^ ***** válasza:
100%

"10-es válaszoló.


Mire gondolsz turbó szülő és idegbeteg szülő alatt?"


Turbó szülő: posztol a netre a gyerekről,dicsekszik hogy milyen versenyeket nyert meg a gyerek,osztja az eszet e gyermeknevelésről/kioktató stb.


Idegbeteg szülő: ha a gyerek ötösnél roszabb jegyet visz haza,akkor rögtön jön a nadrágszíj, ha nem ért meg valamit,akkor beleveri a gy. fejét az asztalba, non-stop ordítás stb.


Persze,lehet hogy most túloztam egy kicsit, de nagyon sok szülő vagy az előbbihez, vagy az utóbbihoz tartozik.


Sajnos ebből a két szülő típusból van a legtöbb.😢😥😩

A túl liberális és a túl szigorú/konzervatív gyermeknevelés is rossz.

2020. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A látszatélet. Hogy az a lényeg, hogy kifelé minden rendben legyen, a képek jól nézzenek ki, a család együtt mutatkozzon mosolyogva. A legapróbb feszültséget is titkolni, folyamatosan vetíteni.
2020. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Balatoni srác!

Az enyémeket hova sorolnád?

Megszülettem, az első pár évben még cuki voltam, aztán lepasszoltak a nagyszülőkhöz, elváltak és úgy élik az életüket mintha minden rendben lenne.

Közben én teljesen szét vagyok esve az elhanyagolás, a figyelemhiány miatt. Nem találom a helyem sehol, indulatkezelési problémáim vannak, folyton rosszkedvű vagyok és iszonyat magányos. Nincs senkim.

Nem látok ebből kiutat. Valami mindig visszaránt.

2020. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%
Az,hogy bármilyen hülye szaporodhat,ész nélkül,és ebből van a legtöbb.
2020. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
44%
Az hogy a gyerekek mindig, mindenért a szülőkre mutogatnak. Elvárásaik vannak, a kötelességeikre meg nem hajlandóak...
2020. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a gond, hogy a szülő feladata lenne, hogy a gyereket felkészítse a felelősségeire. Nem a tanároké, és pláne nem saját magát kell nevelnie.
2020. máj. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!