Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi itt a jó megoldás ha...

Mi itt a jó megoldás ha egyáltalán van ilyen? Elég hosszú lesz bővebben lent

Figyelt kérdés

Lehet a kategória is rossz, na mindegy. Kezdem a legelején.

Egy közpéposztálybeli családban nőttem fel, de úgy érzem elég rossz gyerekkorom volt. Volt részem fizikai bántalmazásban valamint mentálisban is. Nem igazán volt jó kapcsolatom a szüleimmel, nem voltak testvéreim, semmilyen rokonom egyáltalán. Barátaim sem igazán voltak akikre néha számíthattam volna, teljesen egyedül voltam mindennel. Emellett voltak/vannak mentális problémáim is, bipoláris zavar valamint már nagyon fiatalon úgy éreztem rossz testbe születtem. Senkivel nem tudtam erről igazán beszélni mert féltem azt hiszem. Rengeteg mindent kipróbáltam az életben, de rájöttem, semmihez nem értek igazán. Elegem lett és elakartam hagyni az országot, de nem tudtam hova mehetnék. Voltak terveim de nem voltam biztos bennük. Aztán egyszer csak megismerkedtem valakivel az interneten aki törődött velem, de én hülye ezt nem fogtam fel akkor, olyan idegen volt az egész. Közben ez a személy talált valaki mást és visszaszorultam a második helyre. Beszélgettünk sokat, és többször is mondta, hogy menjek ki hozzá. Mielőtt ez megtörténhetett volna, én elkezdtem féltékeny lenni, és többször is hangot adtam ennek. Nem kellett volna. Végül kimentem, és az elején minden jól indult, de továbbra is féltékeny voltam, ami végül tönkretette a kapcsolatunkat. Miután kijelentette hogy utál valami eltört bennem, és egy azt hiszem megőrültem. Tettem dolgokat amiket nem kellett volna ahelyett hogy vártam volna, ezzel teljesen elvágtam magam nála. Eltelt 6 hónap és bár néha hajlandó hozzám szólni semmi nem lesz a régi már. Nem tudom elfelejteni, lemondani róla. Próbáltam. Feltettem az egész életemet rá, ami ugyan nem volt sok de mégis. Most itt vagyok egy másik országban, ahol ugyan nem rossz, elvagyok, de nem tudom már mit tegyek. Egyedül vagyok, sosem volt senkim, dolgozom ugyan de rühellem csinálni és szinte sehova nem jutok vele azon kívül hogy eltartom magam. Ha valami jót kaptam az életben azt mind tönkretettem. Legszívesebben felkötném magam, az lenne a legjobb, de tudom hogy a szülők összetörnének mert én vagyok az egyetlen nekik is. Én azt hiszem megbocsájtottam azt amit tettek velem, de elfelejteni nem tudom. Mégis mit tegyek? Nem maradt már semmi nekem. Csak vissza akarok menni egy vagy két évet hogy megváltoztassam amit tettem. Annyira egyedül vagyok. Lehet kusza lett, már igazán gondolkozni sem tudok, na mindegy



2020. máj. 7. 23:35
 1/6 anonim válasza:
71%
Szerintem vegyél egy macskát. Megoldani semmit sem fog, de könnyebb lesz tőle, mert nem érzed majd annyira egyedül magad. Illetve kéne valami hobi és akkor a hobbiddal kapcsolatban tudnál klubba járni és beszélgetni emberekkel. Kis szerencsével még barátaid is lennének.
2020. máj. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az a baj,hogy aki már szépen nézz rád futsz hozzá és tök mindegy ki az, mert gyerekként nem kaptál szeretetett

Ne függj mástól.!

Én úgy gondolom keress fel egy pszichológust,hidd el segíteni fog

2020. máj. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom azon a nyelven mennyire tudsz jól beszélni, kifejezni magad, pszichológust javasolnék én is, nézz neten körbe, kit ajánlanak.
2020. máj. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kuronomakatako válasza:
Online magyar pszichológusok is vannak :)
2020. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közel folyékonyan beszélek azzal nincs gond. Gondolkodtam már sokszor, hogy elkéne mennem de nem tudom mit javítana ez helyzetemen. Sokszor vannak hangulat ingadozásaim, akár a legkisebb dolog is kitudja ezt váltani. Tegnap például elég rosszul voltam, ma pedig "semmi" bajom. Igazából elvagyok ebben a magányban. Persze szeretném ha valami változna jobb irányba, de úgy érzem már beletörődtem az egészbe. Lesz ami lesz, aztán egyszer csak majd véget ér minden
2020. máj. 8. 17:52
 6/6 anonim válasza:

Változtatnod kell sok mindenen,mert ez csak egyre rosszabb lesz. Szerintem nézz tükörbe, és tedd fel magadnak a kérdést? Jò ez nekem így/tényleg ennyire vittem? Állj a sarkadra, ès hozd ki magadbòl a legtöbbet. Pl határozd el, hogy gazdag leszel! Mindenképp tüzz ki magad elé célokat. Kezd kisebbekkel,de merj nagyot álmodni. Kitartás, kemény munka és türelem. Meglátod, meglesz késöbb a gyümölcse. Felejtsd el a negatív és szegényes gondolkodásmòdot.


Fontos hogy aktív életet élj, legyen hobbid ami örömet okoz, társasági életet èlj lehetöleg pozitív szemléletü szemèlyekkel, utazz sokat, és folyton tanulj/fejleszd magad. A múltat pedig felejtsd el. Ezeket mind magadért tedd, ne függjél más személyektöl, ne gondold úgy, hogy majd másvalaki elhozza a boldogságot. Persze törekedj párkapcsolatra is, de ne gondold úgy, hogy az majd "megment".

2020. máj. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!