Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnánk csinálni ebben a...

Mit tudnánk csinálni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Apám nagyon sokszor megverte már édesanyámat, plusz minden egyes nap verbálisan aláz minket. Dolgozatja őt, de ha nem csinálja meg a házimunkát szétveri a házat, megveri. Volt már ebből rendőrségi ügy is. Azon estén fojtogatta (amiről volt lelet is), plusz fenyegetőzött gyilkossággal is. Az utóbbi hangfelvételre volt véve, de a bíróság szerint "tudatni kell a személlyel hogy felvétel készül a hangjáról". Így igazából nem lett semmi. A gyermekvédelmisek nem vettek el, mivel azt mondtuk ő elköltözött, miközben ez végül nem így történt. Sajnos abszolút tehetetlennek látom az egész helyzetet, mivel a lakás az ő nevén van, anyukám meg kicsivel több mint egy albérlet árát keresi meg. Én meg még nem tudok elmenni diákmunkára sem, mivel túl fiatal vagyok hozzá. Így sajnos az albérlet is kilőve. Próbáltam anyukámat rábeszélni arra hogy váltson munkát, erre mindig azt mondja hogy őt már sehova sem veszik fel, mert ő már öreg. Nagymama, nagypapa sem jöhet szóba, mivel erdélybe laknak és anyukámat úgyszintén nem nagyon szereti az apja. Barátoknál meg lenne egy lehetőség, anyukám gyerekkori barátnője, de oda meg azért nem szeretne menni mert "ránőne a nyakukra". Apám szerintem a megtestesült gonosz. Mindenkit utál, egy barátja sincsen. Sokszor szokott röhögni azon, ha valakinek valami rosszul sikerült. Mindig irigykedett azokra, akiknek több mindene van, mint neki. Ha akár kétezer forintot kérsz tőle, akkor is azt mondja hogy engem csak a pénz érdekel. Mindent amit szeretek kigúnyol. Engem mindig lehordott, miközben sportoló vagyok és jól is tanulok. Anyukámmal meg még rosszabb a helyzet. Lenézi mert ő csak annyit keres, amennyit. Elvárja hogy dolgozzon neki, pakoljon be, rakja ki a ruháit, rendezze a lakást, főzzön. Ha nem csinálja ezeket, mindig csattogtat, széttöri a lakást. Régebben sokszor kezdett el vele veszekedni áruházakban, nyilvános helyeken.


Végül az lenne a kérdésem, mit tudnék/tudnánk csinálni?

Ha bármivel kapcsolatban lenne kérdésetek, szívesen válaszolok, így egyben nem tudtam mindent leírni.



2020. máj. 13. 15:12
 1/8 Savlekotő ***** válasza:
100%
Anyukádnak az első verésnél lépni kellett volna a te érdekedben is,de nem lépett azóta se csak bambán tűri,nem akar ő elmenni onnan,ha menni akarna nem kifogásokat gyártana. Te semmit nem tudsz tenni,maximum majd ha 18 leszel és még nem vertek agyon,jó messzire dobbantasz tőlük. :(
2020. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Válás, rendőrségi feljelentés. Anyádnak kell lépni, de nyilván neki jo így.
2020. máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyaotthonba eltudtok menni. Oda apád nem mehet. Ott maradhatok addig, amíg anyud lábra nem áll, és nem talál albérletet. De anyudnak kell lépnie. Ha ő nem lép, nem csinál semmit, akkor nincs mit tenni.
2020. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a hangfelvételt nem söpörhetné le a bíróság, mert a személyiségi jogok védelme nem szolgálhat bűncselekmény leplezésére. Erre már több precedens volt, hogy elfogadták. Azt lehet mondani, hogy véletlenül lett lenyomva a felvétel gomb. A másik, ennél jobb lehetőség: tanúkat kell keresni, akik vállalják, hogy tanúskodnak apád ellen a bíróságon. Ezt nem lehet lesöpörni. Egy bántalmazó családtagot akár a saját ingatlanából is kitilthatnak. Legjobb lenne segítséget kérni valamilyen jogvédő vagy áldozatsegítő szervezettől. Bármilyen fizikális bántalmazás esetén azonnal orvosi látlelet és rendőrség!
2020. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az utóbbi hangfelvételre volt véve, de a bíróság szerint "tudatni kell a személlyel hogy felvétel készül a hangjáról"



Mese. Életveszélyben simán felveheted.

Akár filmre is.


Baleseteknél a fedélzeti kamerafelvétel alap a bizonyításnál.

Hogyne lehetne alap, amikor életveszélyesen fenyegetnek, miközben ütnek-vernek?

2020. máj. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Távoltartást kérhettek bíróság útján.

Ne anyád menjen albérletbe, hanem apád

2020. máj. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ingatlan hazassag alatt szerzett vagyon? Tehat az ido alatt lett veve hogy a szuleid hazasok voltak? Ha igen közös forrásból vették? Tehat nem mondjuk apukád örökölt sok pénzt abbol, hanem anyad is rakott bele penzt, apad is, aztan kozosen fizettek a hitelt, de csak apad nevere lett iratva?


Ha mindre igen a valasz, akkor valaskor a haz fele anyade, mert hazassag alatt szerzett vagyonrol van szó, nem szamit kinek a neven van. Csak akkor nem kozos a haz ha apad mittomen orokolt 10milliot es abbol lett veve a haz.

2020. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7!


Nem lesz ebből válás soha

2020. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!