Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket mivel idegesítenek...

Titeket mivel idegesítenek fel legjobban a nagyszülők?

Figyelt kérdés
Engem pl anyósom azzal, hogy mindenbe beleokoskodik. 3 hónapos volt a kicsi már azt hajtotta, miért nem eszik még az a gyerek. Meg fölösleges cuccokat vesz állandóan. Hiába mondom neki hogy nincs rá szükség.
2020. máj. 17. 20:39
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

Oh, ha csak annyi lenne, hogy bele szól dolgokba... 🙄🙄

Az anyósom elég iszákos, mindennap iszik, családi összejövetelek alkalmával pedig be is "csiccsent". Egy alkalommal felkapta az akkor egy évesemet és táncolni kezdett vele, nagyon ügyesen neki ment az asztalnál, majd a szekrénynek. Nagyon ideges lettem, át is vettem a lányom, mondván levegőzünk egyet, fáradtnak tűnik a pici... Nem szívesen megyek családi összejövetelekre, de a párom kedvéért megyünk... 🙄🙄

2020. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Engem az idegesít hogy elkezdték "anyának" hívni... És a gyerek nevében beszélnek hozzám. (mikor sejpegve mondják anya bekakiltam... )

Amúgy meg ugye tudjatok hogy a mi gyerekeink majd a mi gyermeknevelési ajanlasainkon fognak szornyulkodni? :D

2020. máj. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyummal alapjában nincs gond. Vannak érdekes tanácsai néha, de azt idővel rájövök, igaza volt.

Anyós már külön kategória.

Vagy 3szor a fejemhez vágta, hogy szar anya vagyok.

-miért nem kezdtem el elöbb hozzátáplálni (így is 3és fél hósan kezdtük), mert férjem már 6hósan gulyáslevest evett

-mi az, hogy 6 hósan nem sétál még?

-nem törődök vele eleget, mert 1 évesen még nem beszél

2x vett neki játékot, mind a 2x elmondtam, hogy ne vegye meg, mert nem szeretnék olyat neki... persze hogy megvette, ráadásul idehozta törötten.

14hós a fiam, eddig 5ször látta. Azon kívül 1x nem kérdezte meg, mi van vele, jól van-e. De ha kitettem a gyerekről bármilyen képet, már posztolta ki ő is fbra, hogy így kisunokám, úgy kisunokám. Közbe azt se tudta mibvan vele.

Az esküvőnkre (most márciusban volt) úgy eljött, meg se volt hívva (2 tanu meg mi voltunk, csak értesítve lett,hogy lesz, tudjon róla), természetesen azt is sikerült elrontania.

Én azóta megszüntettem vele minden kapcsolatot.

2020. máj. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Azzal semmi bajom nem lenne ha ajánlana. De ő okos, kritizál, pofákat vág és közli hogy ő akkor is megveszi amit akar.

Pl az alig 3 hósnak azért fájt még a hasa mert én csak szoptattam. Tehén tej. Az kell neki. És már hozta is. Nyilván nem engedtem. Ekkor jött a grimaszolás. 4 hósan a cukros üdítőt akarta itatni vele. Meg egy pillanatra elfordultam és tömte a szájába a túró rudit.

2020. máj. 18. 06:37
 15/16 anonim ***** válasza:
54%

Anyósom szintén, hogy miért nem eszik 3 hónaposan húslevest,


minek szoptatom még 3 hónapos ám, már kaphatna tehéntejet


Miért nem ültetem 4 hónaposan


Miert nem ihat colat/spritet 6 hónaposan


Miért nem ehet a tortából 8 hónaposan


Most jelenleg azzal, hogy ha jön vigyázni a lányonra, és ha valami szerinte "rosszat" csinál, akkor mindig azt mondja :hogy nem szabad, mert anyuka mérges lesz/anyuka kiabálni fog/ ezt 1-2 óra alatt kb 30x hallom. Utálom érte.

2020. máj. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám a kortársai nagy részétől eltérően nagyon durván kötődő nevelés párti. Nem biztos, hogy jól használom ezt a kifejezést az ő esetében, nem tudom máshogy megfogalmazni röviden. Amivel a legjobban kinyírt minket, az az együttalvás. Nem tudta elfogadni, hogy még egy szobában sem szeretnénk aludni a gyerekkel, nemhogy egy ágyban. Hárman vagyunk testvérek, ő mindannyiunkkal együtt aludt ameddig "engedtük" (tényleg így volt!!), és el nem tudja képzelni hogy tudja valaki ridegen "bedobni" egy hideg, kényelmetlen kiságyba a saját édesgyermekét, hogy magányosan szenvedjen. De nem panaszkodom, mert sokkal inkább ilyen legyen, mint hogy azt kelljen hallgatnom, hogy "hagyd sírni, erősödik a tüdeje és különben is csak hisztizik és a fejedre nő".

Anyósom soha semmibe nem szólt bele, tanácsot is csak akkor adott, ha kérdeztük.

(Még mielőtt valaki félreértene, nem vagyok elvakult különalvós anya, maximálisan megértem és elfogadom az együttalvást választó szülőket, csak nekünk máshogy jó. :))

2020. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!