Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülői ház vagy albérlet a...

Szülői ház vagy albérlet a jobb, ha később saját otthont, családot szeretne az ember?

Figyelt kérdés

Sokan írjátok, hogy önállósodni kell albérletbe, már a 20as évek elején minél hamarabb.


Na de így hogyan vesztek saját ingatlant? Az a pénz, amit félre lehetne rakni, az megy a tulajok zsebébe.


Én ezzel nagyon jól járok, mert én tulajdonos vagyok, és kb így összehordják nekem egy újabb lakás árát, aztán ez egyre jobb és jobb lesz.


Viszont ez egy fiatalnak miért jó?


Hogy az istenben spórolja ki ezután egy saját lakás árát?


Vagy van erre valami külön módszer?



2020. jún. 17. 16:33
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Azért szerintem azzal tisztában vagyok, hogy ki vagyok :)


Semmi közöm ahhoz a kérdezőhöz azon kívül, hogy az ő kérdése inspirálta az enyémet.


Többet erről nem nyitok vitát, nem érdekel, ha nem hiszed el, a kedvedért nem fogok tulajdoni lapot feltölteni.


Az önerő gyűjtés sem egyszerű.


Tegyük fel tényleg 200 000 ftot keresel, ami közepes fizetés. Albérletre, rezsire, kajára szerintem az egész elmegy, nem beszélve arról ha autóval jársz és tankolsz.


Nem tudom most hogy mennek a hitelek, de 20 millió Ft hitelt szerintem nem osztanak olyan könnyen, önerővel sem.


Van közöttünk esetleg olyan, akinek nincs fedezete, albérletben él és esetleg most akar lakást, házat venni?

2020. jún. 17. 17:30
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Akinek olyan helyen laknak a szülei, hogy van egyáltalán azon a környéken munka, ahol nem mennek egymás agyára a családtagok, nincsenek súlyos családi gondok, megengedik neki, hogy otthon lakjon, stb., simán megéri egy fiatalnak évekig otthon gyűjtögetni a pénzét. Nagyon sokaknak ez nem adatik meg, ők hitelekből, sokszor párral közösen vesznek lakást, vagy a pár lakásába költöznek be, egy válás esetén meg vissza haza... Jól fizető állás kell hozzá, hogy ne így legyen, vagy lehúzni pár évet külföldön.
2020. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%
Eddig sem az volt a probléma, hogy egy fiatal felnőtt otthon lakik még a szüleivel és mellette spórol. Hanem azzal az életfelfogással, hogy van már saját keresete, és ennek ellenére a szülei finanszíroznak neki mindent, meg megcsinálnak helyette mindent, mert miért ne?! És huszonévesen nincs annyi intelligenciája, hogy besegítsen otthon, vagy beszálljon a költségekbe.
2020. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

"Én ezzel nagyon jól járok, mert én tulajdonos vagyok, és kb így összehordják nekem egy újabb lakás árát, aztán ez egyre jobb és jobb lesz."


Szerintem ezt a Kérdező általánosságban írta, hogy a lakástulajok jól járnak, mert a lakás ki van adva és folyik be belőle a pénz, amit ha okosan fektetnek be, lesz újabb lakásuk. :)

Nem kell rögtön nekiesni a másiknak. :)

2020. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi most veszünk házat. A válasz egyszerű: az albérlet ára fejenként 50 ezer volt rezsi el együtt. A párommal laktunk 2en egy egy szobás lakásban.

Meg akkor elkezdtünk fejenként 40 ezer fundamentat lakni mikor meg volt és állami támogatás. Teljesen átlagosan keresünk, nem éltünk nagy lábon de amit akartunk így gyerek nélkül meg tudtuk venni + van egy kocsink azt fenntartani.

Egy felújítandó hazát vettünk, kevés hitelre.(nyilván a kevés relatív)

Ahogy lesz pénzünk majd szépen újíthatjuk.

2020. jún. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%

19 éves korom óta külön élek, rengeteg pénzt elbuktam, már rég lenne önerőm, ha otthon laknék, de nincs és nem is bánom. Nem bánom, mert cserébe szabad vagyok, nem bszogatnak anyámék, nem a gyerekszobámban lakom, nem kell alkalmazkodnom senkihez, nem kell elszámolnom senkinek.

Lassabban gyűlik az önerő, de gyűlik. Közben igyekeztem jobb munkákat keresni mindig. Találtam is.

Ezzel szemben vannak korombeli ismerőseim a mamahotelben, megragadtak a szarabb melóban, hiszen ott a háló, minek törnék magukat. Egy csomóan ezek közül az emberek közül autót vettek maguknak, méghozzá újat, meg drága helyekre mennek nyaralni (hála a Facebooknak ma már mindent látunk, ugye). Barátnőm bátyja és mamahotelezik, 32 éves, azt gondolták, nagyban gyűjt a saját házra, aztán 30 évesen minden félretett pénzét egy új autóra költötte.

Na, nekem sem lesz előbb ingatlanom, mint mondjuk 35 éves koromra, de addig legalább minőségi életet tudok élni, mellesleg szülők nélkül élni hatalmas jellemfejlődés is.

2020. jún. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%
Egyszobás albérletben éltünk ketten, 32 nlégyzetméteren, 70 ezer+rezsi, és ezt feleztük. Ha van egy tisztességes keresete az embernek, akkor tud félretenni. Nem mondom, hogy jó volt hét évig ilyenben élni, de valamit valamiért.
2020. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
16-os ezzel részben egyetértek, kicsit elvagyok kényelmesedve mert szülökkel élhetek így nem akarok váltani igazán munkát sem, nincs az a kényszer hogy fejlődjek mert ott a biztos
2020. jún. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

A felújítandó ház nem hülyeség.


Én akarok még egy nagy kertest a gyerek miatt, de miatta nem akarom eladni a lakást sem. Nagy segítség lesz az neki később az életben.


Mi is gondolkoztunk felújítandóban, csak félek tőle, hogy az sosem lesz megcsinálva. Mindig kell másra a pénz.

2020. jún. 17. 19:11
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden a körülményektől függ. Ha normális a családi légkör és a szülői házon belül is már tehet némi önállóságra szert az utód, akkor gazdaságosabb lehet maradni az alapozáshoz. De sajnos a legtöbb mai család nagyon nem ilyen. Ismerősi példa: két gyerek, felnőttkoruk hajnalán romlott meg a szüleik kapcsolata. Egyik gyerek - amint lett állása, elhúzott otthonról, talált kiadó szobát (még csak nem is lakást), amit még pont ki tudott fizetni. Másik gyerek fennhangon hirdette, hogy ő ugyan nem megy albérletbe, hogy másnak fizessen. Otthon spórolt és "élvezte" a mérgező légkört. Végül a szülők elváltak, az utóbbi utód vett is valami olcsó lepukkant mucsaröcsögei vityillót, de magas szinten lett idegbeteg és megkeseredett az otthon való "spórolás" mellékhatásaként. A másik meg - megúszván ezt a lelki tortúrát - tudja szépnek látni az életet. Na, esetükben tök világos, mennnyire marhára megérte otthon "spórolni". Az ilyen spórolásokkal pont az a baj, hogy nem számol azzal az ember, hogy idővel más ember lesz és lehet hogy pont a lemondás által.
2020. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!