Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyermekes családok akik...

Kisgyermekes családok akik albérletben laktok?

Figyelt kérdés
Miért nem ad ki senki lakást gyermekes családnak? Mindenhol azt írjak hogy gyermek kizárt . Miért ?
2016. ápr. 10. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt mert ha gyerekes család nem fizet, akkor nagyon nehéz felmondani a bérleti szerződést, mert a gyerek nem kerülhet utcára. Másrészt mert egy gyerek kevésbé tud vigyázni a lakásra, könnyebben lelakja a lakást.

Nekünk szerencsénk volt, simán kiadták nekünk gyerekkel is a lakást.

2016. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Én pár éve kiadtam kisgyerekes családnak. Na azóta megfogadtam, hogy soha többé. Miért? Mert kihasználták a sajnálatomat. Az apuka elvesztette az állását, ezért nem fizettek, de ígérték, hogy ezerrel keresnek munkát. Megértettem, így haladékot adtam, hogy ha majd dolgozik akkor szépen részletben levonjuk az elmaradt albérleti díjat + a meglévő albérleti díjat is fizetik. fél év után kértem, hogy költözzenek el, de a képembe röhögtek, hogy nem rúghatom ki őket mert kis gyerekük van, meg a nő amúgy is terhes. Tévedett. Jó nagy vita lett, a hapsi részéről fenyegetés is, mert lakásfelújítás miatt képes voltam az ajtót, és a nyílászárókat eltávolítani télen mínusz 10 fokokban, hogy elmenjenek. Így mentek el, de a lakást lelakták rendesen.
2016. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk simán kiadták pici gyerekkel, úgy hogy terhes voltam és még lakcímkártyát is csináltattunk. Mondjuk mi hivatalosan szerződéssel 5 évre vettük ki, és 6 hónapot fizetünk egy összegbe előre! Összesen 3 albérletet néztünk meg, mire ezt követtük és sehol nem volt akadály a gyerek vagy a terhesség, sajnos a kicsi kutya inkább az!w
2016. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
En se adom ki gyerekesnek. Egyreszt az eletben nem rakom ki oket ha nem tudnak fizetni, mert a birosag nem fogja engedni en meg nem fogok ingyen lakhatast biztositani idegeneknek. Masreszt a gyerek ingenis lelakja a lakast. Amikor en voltam gyerek a falakhoz se nyulhattam hozza, mert apukam nem engedte. Nagyon vigyaztak a szuleim mindenre, de megis romlott a lakas allapota. A mai gyerekek tobbnyire nem kapnak semmilyen nevelest. Ha a gyerek osszefirkalja a falat, felkaristolja a parkettat, stb. az anyuka tobbnyire nem szol ra mert 'meg csak gyerek' es elfogult. Ezeknek a rendbehozatala boven nem jon ki a kauciobol. Szerencsere nincs szemelyes tapasztatom de rengeteg ismerosom fazott ra mert joszivu volt es kiadta gyerekes csaladoknak. Az egyikojuk 2 evig pereskedett a csaladdal mire vegre kikoltoztek, hatrahagyva egy tonkretett lakast es nagy adossagot. Masoknak meg ugy lelaktak a lakast hogy e miatt nem adjak ki robbett gyerekeseknek. Raadasul a szomszedoktol is jott a panasz a hangoskodas miatt, ami kulon kellemetlenseg a tulajnak.
2016. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekünk van lakásunk, amit kiadunk, de albérletben élünk. 11 éve lakunk itt, és ismernek minket ugye egy évtizede, és mivel csak most lett gyerekünk és egy cégé a lakás közjegyzői szerződéssel, így nem féltek továbbra is kiadni nekünk a lakást.


Mi is ingatlanossal és közjegyzői szerződéssel adjuk ki a sajátunkat, így mi se félnénk, mert aszerint birtokvédelmet nem kérhet a lakó. De mivel picike a lakás (35nm, 1 szoba), így nyilván nem adjuk ki családnak, mert életvitelszerűen alkalmatlan 3 fő lakhatására.


Egyébként igen, azért, mert nem tudják kitenni a bérlőket, ha kell. Meg alapvetően nem adóznak (mi igen), ezért félnek a feljelentéstől. És azt hiszik, a gyerek koszol meg összefesti a falat, stb. Ugyanez persze lehet egy egyetemistával is, csak igyekeznek szerintem kockázatot minimalizálni. Nyilván sarkított, életszerűtlen módon, de ezt tudják csak tenni.

2016. ápr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3 gyerekkel vettem ki egy lakást

soha nem volt gond ... spec 3 éve nem is találkoztam a tulajjal

itt már 3 éve lakunk, pl tavaly kifestettem az egészet, a tulaj állta a anyag felét ...

1x volt egy pici összezörrenés a pénz miatt - de tisztázódott - nálunk akadt el az infó :-)

ha bármi gond van akkor csak szolok küldi a szakembert és fizeti :-)


de van szerződésünk rendesen átnéztük mind a ketten,

2 hónap kellet előre


ez a 3ik albink - egyikkel sem volt soha gond - melohely miatt váltottunk albit

2016. ápr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pont azért nem adom ki gyerekes családnak a lakásomat, amit #1 is írt.
2016. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

- a gyerekes családok nagyon le tudják lakni a lakást, akkor is, ha nem neveletlen kölykökről beszélünk. Az, hogy megneveljenek egy gyereket, időbe telik, és igen, addig is lesz olyan, hogy összefogja a falat maszatos kézzel, felkaristolja a parkettát. Hogy aztán... ha olyan gyerekekről beszélünk, akikre rá van hagyva minden, mert cuki meg gyerek, vagy ha már a szülő sem tiszteli más tulajdonát... ilyenkor történik az, hogy falra van firkálva, minden felületre vmi levakarhatatlan matrica van ragasztva, rothadt narancs, szendvics a szekrényben, ami után nem takarítanak ki stb.


- sokan kihasználják azt, hogy egy gyerek miatt megláygul az ember szíve, és több hónapig hátralékban vannak, nem fizetnek, mert "lennél olyan szívtelen, hogy kirakd a kis Józsikát, hiszen még csak egy ártatlan kicsi gyerek"... közben te szívsz anyagilag...

2016. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

alapvető h úgy mész ki h kifested rendbe rakod a lakást ...

nekem spec ez így korrekt


kérdés h hogyan adod ki ...

mi üresen veszünk csak ki lakást

minden bútor a miénk sőt még a tűzhely is


spec üres lakáson nincs mit lelakni ... amit elrontanak azt meg vagy javítsák meg vagy fizessék ki - azért van a kaució nem ?


a gond nem a gyerekes családdal van

hanem h a tulajok nem akarnak szerződést írni ...

az adózás miatt !

én spec ragaszkodom a szerződéshez mert az engem is véd nem csak a tulajt !


albilból ha van gyerek és szerződés is simán kitehető a nem fizető albérlő

akkor van a gond ha nincs rögzítve írásban a dolog !

akkor macerás ha a gyerek be lesz jelentve oda - na akkor nem lehet egyszerűen kitenni

max kényszer kijelentéssel

2016. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Most mar értem,hogy miért nem adjak ki.
2016. ápr. 11. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!