Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülői ház vagy albérlet a...

Szülői ház vagy albérlet a jobb, ha később saját otthont, családot szeretne az ember?

Figyelt kérdés

Sokan írjátok, hogy önállósodni kell albérletbe, már a 20as évek elején minél hamarabb.


Na de így hogyan vesztek saját ingatlant? Az a pénz, amit félre lehetne rakni, az megy a tulajok zsebébe.


Én ezzel nagyon jól járok, mert én tulajdonos vagyok, és kb így összehordják nekem egy újabb lakás árát, aztán ez egyre jobb és jobb lesz.


Viszont ez egy fiatalnak miért jó?


Hogy az istenben spórolja ki ezután egy saját lakás árát?


Vagy van erre valami külön módszer?



2020. jún. 17. 16:33
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Tudjátok tök igazatok van ezzel az otthoni vacak légkörrel, de így hogy működtek régen a többgenerációs házak?



És ez nem szükség volt, hanem választás. Én is úgy nőttem fel, hogy mamáéknál laktunk. És de rengeteg barátnőm is pont így volt,együtt éltek a nagyszülőkkel. Általában apai nagyszülőkkel.


Mama azt mondta akkoriban ez volt a divat,mégis miből ment volna külön egy fiatal.

2020. jún. 18. 00:57
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Divatos dolog mindent a múlthoz hasonlítgatni, de egyrészt teljesen másak voltak a körülmények és az emberek igényei is, másrészt azt senki nem piszkálgatja, hogy de vajon annak az életformának milyen hatásai voltak, tényleg annyira habostorta volt-e, hogy nem volt magánszféra, alapvető pszichés szükségleteket kellett kényszerből nélkülözni és persze mindez ment a tabu kategóriába, szép kis elfojtásokat eredményezve. Mert ez nem annyira divat volt akkortájt, inkább gazdasági kényszer a legtöbb esetben. Ha a Te családod nem ment tönkre attól, hogy a "mamáéknál" laktatok, ritka kivétel vagy. Sok fiatal család vagy friss házasság jövőjére rányomja a bélyegét a szülőkkel való együttlét.
2020. jún. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Nem, nalunk nem okozott gondot. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy mamáék háza 240 nm. 7000 nmes telekkel, szóval nem lehet egy 60 nmes lakáshoz hasonlítani.


Az biztos, hogy a szüleimnek anyagilag ez így könnyebb volt. El tudták indítani a vállalkozásukat ahelyett, hogy albérletre szórták a pénzt, így aztán pár év múlva vettek saját házat.


Szerintem nem is mindig lenne meg az igény a külön életre, inkább a társadalom kényszeríti ki. Leszólnak mindenkit, aki a szülőknél lakik, pedig ha adott egy ekkora ingatlan és jó a viszony,akkor miért ne?


Sok előnye is van ennek. Pl. a mama vigyáz az unokára, a gyereknek is jó a nagymama közelsége, megtanul egy idős emberhez viszonyulni, a későbbiekben pedig nincs elszeparálva az esetleges haláltól.


Jogtalannak érzem ilyen esetben megszólni bárkit, ha otthon él.

2020. jún. 18. 09:17
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

"Leszólnak mindenkit, aki a szülőknél lakik" Senki nem lett megszólva emiatt.. Még mindig az a probléma, hogy adott egy fiatal, aki már munkaképes, saját jövedelemmel rendelkezik és otthon lakik, úgy hogy nem segít otthon semmit, nem száll bele a költségekbe hanem a szülei ugyanúgy eltartják, ők mosnak, főznek takarítanak utána. Azért szerintem 20 évesen megtehetne annyit, hogy ki vegye a részét a dolgokból.

Egyébként meg mindenki saját maga mérlegelheti az otthoni viszony, a lehetőségek és a saját igényei alapján, hogy megéri-e pluszba költeni egy albérletre vagy nem.

2020. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, nalunk nem okozott gondot." - nem tudhatod. Gyerekként neked biztos ideális volt, de kérdezd meg anyádat vagy apádat, hogy mennyire élvezték. Az én szüleim is így kezdték, épült a házunk, addig anyósnál voltak. Majdnem elváltak és ez 92-ben volt, akkor még nem vált el mindenki.


Mamám is mesélt erről az időszakról, mondta, hogy nem aludtak, mert folyton sírtam, szétpakoltam, papát idegesítettem vele stb.

Vagy nézd meg itt az ilyen kérdéseket, szépen le van írva annyi meg annyi helyen, hogy hogyan is néz ki egy ilyen együttélés. Nem egészséges. Működhet, de az nagyon ritka.

2020. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

De, le lettek szólva. Az lehet, hogy te nem szóltad le őket, de mások igen.


A szülők és nagyszülők szerint is jó volt.

Sőt a nagyszüleim a dédszüleimmel éltek. Nem mindenkinek volt ez olyan szörnyű.


Nyilván nem egy életre szóló dolog ez, de szerintem akkor több tolerancia volt. Bennem sincs már annyi, én nem tudnék anyámékkal élni,én türelmetlen vagyok, idegesít, ha alkalmazkodni kell.


Viszont a kislányom még baba, és én nagyon karrierista vagyok. Abból a szempontból nagyon jó lenne, hogy van, aki vigyáz a bébire, ameddig én dolgozok néha.

2020. jún. 18. 12:37
 27/27 anonim ***** válasza:
50%

Bár még kicsik a gyerekeink, két generációs házat vettünk, ahol ki lett alakítva két külső bejárat.

Az előző tulajdonosok is így éltek. Dolgozó gyerek, külön szinten volt neki konyha, fürdő, szoba.

Mi átmenetileg összenyitottuk, de ha nagyobbak lesznek a gyerekek, újra lezárjuk.

Valamennyire majd külön lesznek, magukról gondoskodhatnak, de mégsem kell albérleti díjat fizetniük.

2020. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!