Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes házasság előtt házassá...

Érdemes házasság előtt házassági(vagyonjogi) szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Én pl ha majd alakul szeretném bebiztosítani magam.

2020. jún. 27. 19:17
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
85%

"x év munkájával összerakok egy lakást, majd 5 év múlva viszi a felét az ex feleség csak úgy"

De hiszen épp azt írják, hogy emiatt nem kell szerződés, mert ezt még a házasságkötés előtt szerezted, tehát egyértelmű, hogy a tied lesz a válás után. Szerinted nem így van? (Én nem tudom, csak kérdezem.)

2020. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
2%
21-es, én úgy tudom, hogy valamennyi idő után minden vagyon feleződik.
2020. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
88%

Azért megnézném aki ellene van azok közül hány ember van már túl olyan kapcsolaton ahol nem egy mozijegy volt a közös költség..


Nyilván én vagyok már túl öreg a 44 évemmel a naivitáshoz..

Igazából nincs a környezetemben túl sok olyan ember, ahol ne lett volna vita a vagyonon...


Egy dolog hinni a szerelemben meg hogy majd örökké tart..és kívánom, hogy ne tapasztaljátok meg azt ami a valóság..

És egy másik dolog látni, hogy hová tud "fejlődni " egy ígéretes kapcsolat.

Hogy mivé lesznek a szép szavak és az ígéretek..hogy foszlik le az emberekről a tisztesség, hogy keresnek önigazolást maguk számára..

2020. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
48%

A házasság előtt szerzett vagyon mindig is különvagyon lesz, soha nem lesz közös. Tehát emiatt nem érdemes.


Viszont akkor igen, ha nagyon eltérő a két fél jövedelme. Ugyanis a házasság alatt szerzett vagyon már közös. Persze, ha csak pár tízezer a különbség, akkor nem számít, bármikor fordulhat a kocka. De ha az egyik fél minimálbéres, a másik meg milliós havi jövedelemmel rendelkezik, ott már van jelentősége.

2020. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
88%

ha nagy a jövedelemkülönbség a felek között, nagyon igazságtalan helyzetek tudnak kialakulni.

Nekem kevesebb a fizetésem, tehát én maradok itthon, ha beteg a gyerek, én veszek ki szabadságok, ha valahová vinni kell, ha a férjem karrierje miatt költözni kell, természetesen megyünk, az én szakmai előmenetelem könnyebben háttérbe szorul. Nincs is ezzel baj, nagyjából ő tartja el a családot. Én biztosítom a hátteret, szervezem a család életét, ő pedig anyagi hátteret ad.

De ha egyszer csak válásra kerül a sor, nem lenne szép arra hivatkozni, hogy ő kereste meg a pénzt a házra, autóra, és az ő pénze van a számláinkon. Hiszen szorozzuk csak be 12-vel a havi fizetésemet, és máris nyilvánvaló lesz, milyen arányban kell osztozni a javakon...

2020. jún. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
49%

Házassági szerződés ellen, kizárólag a vagyontalan nők tiltakoznak.

Amikor egy nőnek már van vagyona, akkor már ő is erőlteti a szerződést.

2020. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
28%

Sok nő, csak hazudja a szerelmet, és megpróbálja kiforgatni a férfit a vagyonából.

Ezért normális vagyonos férfi vagy nem házasodik, vagy csak vagyonos nőt vesz el.

2020. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
90%

Az én szüleim 32 év házasság és három gyerek után váltak el, valami elképesztő gusztustalan módon!

Sem anyám, sem apám 32 évig nem viselkedett úgy, mint a három évig tartó válás alatt. Nem ismertem rájuk. Két vadidegen, undorító ember lettek számomra. Még az ezeréves agyonkopott szőnyegért is majdnem agyonverték egymást!

A két köztiszteletben álló ember!

Kifordultak önmagukból!

Én kérésemre, a házasságom előtt, majd alatt is lett ilyen nyilatkozat. Ki tudja, 30 év múlva én is megkattanok, vagy a férjem, a gyerekeimet nem fogom ilyennek kitenni!

2020. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
43%
Én pl. nem szeretném a párom szüleinek a hitelét fizetni, ha megörökli. Se nekem, se a szüleimnek nincs semmi tartozásunk. Ők meg mindenféle üzletekbe belevágnak, amikből ki tudja, mi lesz. Én szeretném, ha előre tisztáznánk, hogy nekem ehhez semmi közöm. Nem akarok mindent bukni mások miatt.
2020. jún. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó! Remélem, hogyha bejönnek az üzleteik és milliárdos vállalkozássá fejlődnek, akkor abból sem szándékozol majd semmilyen szinten profitálni...
2020. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!