Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes házasság előtt házassá...

Érdemes házasság előtt házassági(vagyonjogi) szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Én pl ha majd alakul szeretném bebiztosítani magam.

2020. jún. 27. 19:17
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
73%
Igen.Vagyonnyilatkozatot kell tenni, ahol elismeri mind a két fél, hogy mit visz a házasságba.Válás esetén nincs vita.Csak a megszerzett közös vagyonon osztoznak majd.
2020. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
65%

Érdemes. Sokakat láttam már jó nagyokat szívni válás során, után. Vagy akik el se tudtak válni. Vagy akik meglepődtek, hogy szeretett párjuk 180 fokos fordulatot vett.

Én nem akarok így járni.

2020. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintem aki tisztességes azt nem zavarja."


Szerintem meg éppen öt zavarja, mert a másik feltételezi róla, hogy NEM tisztességes!

Szóval ha valaki ezzel jönne, akkor el is felejtheti az egészet, a szerzödést is meg a házasságot is!

2020. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
85%

A házasság önmagában egy vagyonjogi szerződés, anélkül nem tudsz házasodni, hogy ne kötnél vagyonjogi szerződést, csak módosítani tudod.

Én mindenképpen kötnék, de én vállalkozó vagyok, nem egyszerű élet, ha mindent törvényesen csinálsz, akkor is folyton ott a lehetőség, hogy borul az egész, nem szeretném, ha a párom is a teljes vagyonával felelne a döntéseimért.

2020. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
85%
Ha vállalkozás is van a képben, akkor mindenképpen!
2020. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
82%
Igen, tanultam anyámém válásából 20 év házasság után. Én inkább kihagyom azt a 4 év pert, 3 milliós perköltséggel.
2020. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
40%

Igazából nem làtom értelmét.


A házasság előtti vagyon mindig különvagyin marad, válás esetén nem kell perlekedni rajta.


A házasságban szerzett vagyon meg olyan dolog, amiről nem lehet tisztességesen megállapítani, ki mit és mennyit tett bele, hiszen egy együttélés nem csak számszerűsíthető dolgokból áll,l.

2020. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
60%
Hogy lehúzzák a realitáson alapuló válaszokat a rózsaszín, habos-babos világban élő emberek, akik képtelenek felfogni, hogy nem 100 évvel ezelőtt élünk, és a kapcsolatok nem egy életre szólnak. Mi akkora bűn abba, hogy x év munkájával összerakok egy lakást, majd 5 év múlva viszi a felét az ex feleség csak úgy, és kezdhetem előröl? Ne vicceljünk már, aztán lehet lepontozgatni nyugodtan.
2020. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
87%
Nem azért kell szerződést kötni, mert nem szereted a másikat. Azért kell szerződést kötni, hogy legyen valami, mikor nem szeret téged a másik. Ezt pedig sokszor nem te befolyásolod. Sőt, van, hogy ő sem.
2020. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
87%
#18 azért, mert az "5 év múlva minden vagyon közös" csak egy legenda, a házasság előtt szerzett cuccod sose lesz az. Én is szerződéspárti vagyok (én vagyok a vállalkozó kommentelő), de ha csak a házasság előtti vagyonod akarod védeni, akkor nem biztos, hogy van értelme.
2020. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!