Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem a férjem mániákus...

Azt hiszem a férjem mániákus hazudozó, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég furcsa helyzetben vagyok. Van egy jóképű, okos, szorgalmas férjem, aki a világ legjobb apukája. De. Úgy házasodtunk össze, hogy soha nem találkoztam a szüleivel (elhagyták, amikor kicsi volt, a nagyszülei nevelték fel), de ezt megértettem, hiszen nincs az a klasszikus szülő-gyerek kapcsolatuk. Nem találkoztam egyetlen családtagjával sem. Van egy kissé értelmi fogyatékos öccse, vele egyáltalán nem tartja a kapcsolatot. Nem is beszélünk róla, ha megemlítem, terel. Nem találkoztam se egy nagynénivel, se egy unokatestvérrel, senkivel a családjából, de olyan barátjával sem, aki "régi" lenne. Csak olyanokkal, akiket mostanában vagy az utóbbi években ismert meg, jellemzően a munkahelyén. Ez a hosszú felvezetés azért volt, mert mostanáig ezeket meg tudtam indokolni, de felgyulladt bennem a lámpa, hogy valami komolyabb képlet részei lehetnek. Kiderült ugyanis, hogy bár azt mondta nekem, hogy van diplomája, nyelvvizsgája, kiderült, hogy nincsen. Ahogyan az is kiderült, hogy több mint 2 millió forint diákhitel tartozása van (ez egy kukából kihalászott levélből derült ki!) és az egyik szolgáltató 300 ezret akar bevasalni rajta egy ki nem fizetett készülék miatt. Ezekről nekem soha egy szót sem szólt és a felesége vagyok, közös gyerekünk van. Ti mit tennétek? Nem akarom megalázni, tényleg nehéz gyerek -és fiatal kora volt és még az is lehet, hogy emiatt képtelen megbízni bárkiben is. Mennyire aggódjak? Mik a gondolataitok? 4 éve vagyunk házasok.

#férj #mániákus hazudozó
2020. jún. 27. 21:28
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon szerettél volna már férjhez menni, igaz? :D
2020. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondta nekem, hogy van diplomája, nyelvvizsgája, kiderült, hogy nincsen. Ahogyan az is kiderült, hogy több mint 2 millió forint diákhitel tartozása van "


Zavaros az ügy.

Mindenesetre, gondolom, a házasságotok előtt vette fel a hitelt, tehát nem közös teher.


Én kitessékelném az életemből, a gyerekünk életéből is.

Ez egy gerinctelen szélhámos.

Milyen házasság az, hogy az egyik fél titkolózik, nem avatja be

a házatársát olyan dolgokba, melyek mindkettejük, sőt, a közös gyerek egzisztenciáját is veszélyeztetik?!

Alkati kérdés, de nekem ez elég is lenne a teljes kiábránduláshoz.

2020. jún. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindegy, mit tennénk? Te semmit nem akarsz tenni.
2020. jún. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Az apám mindenki által szervezett, okosnak és jó szakembernek tarott ember volt. A szórakoztatás ment neki, terelni is tudott. De volt egy hibája is, csak akkor vallotta be a hasonló adósságait, mikor egyszer tényleg 2 ajtós szekrényeket küldtek hozzá beszélgetni, de csak én voltam otthon és mentem ki a csengetésükre. Akkor megijedtem, de elmentek és megígérték, higy hívni fogják. Elmondtam a szüleimnek, hogy milyen látogatók keresték apát. Akkor mondta el, hogy pár milláról van szó, már behajtóhoz került az ügye. Hivatalosan nem anya dolga volt, gyakorlatilag mégis ő nyögte ki a kifizetést, amit évekig éreztünk. Apa szégyenében az elején elment, na meg, hogy ne hozzon több bajt ránk. Így míg mi nadrágszíjat összehúzva éltünk nagyon sokáig, ő új életet kezdett messze tőlünk, összeköltöztek a barátnőjével és tehermentesen élt. Sokáig nem is keresett, utána az albérleti díjra panaszkodott sokat. Persze, ha nem adósította volna el a gyerekeit és a feleségét, akkor nem kellett volna albérlet sem.

Azt írod, a lakás és autó nem függ tőle. De ha leszel akkora jószívű marha, mint anyám, és kifizeted helyette a tartozást, te is a gyerekedtől veszed el, a férjed meg fel sem fogja, mekkora szívességet tennél neki. Szerelem van, meg jó apa, meg minden, tudom. Addig mi is ezt hittük, a következményeket mégis csak mi éreztük, ő elmenekült. Ha a férjed már most hazudik, szinte biztos, hogy benne sincs több gerinc.

2020. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
98%

Én elváltam egy ilyen embertől, igaz, nem azonnal, amikor rájöttem, hogy egy hazugságcunamiban élek.

Hanem az azt követő hónapokban szembesültem vele, hogy bármit mond, egyik fülemen be, a másikon ki, érdektelen amit mond, mert nem hiszek neki. Többszörösen megrendült a bizalmam benne.

Arra, hogy folyamatosan ellenőrizgessem minden lépését, minden sztoriját, örökös kontroll alatt tartsam, ahhoz nem volt kedvem és energiám, így viszont nem lehet valakivel együtt élni, ezért elváltak útjaink.

2020. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
83%

"Nem akarom megalázni, tényleg nehéz gyerek -és fiatal kora volt és még az is lehet, hogy emiatt képtelen megbízni bárkiben is."


Ezek után még komolyan beveszed neki a nehéz gyerekkorról szóló meséket? :D Azokat direkt azért adta be neked, hogy amikor majd kiderülnek a simlisségei vagy valami rosszat csinál, akkor majd erre foghassa vagy emiatt nézd el neki a dolgait. Istenem, mennyire naiv emberek vannak....

2020. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
98%

Te vagy mérhetetlenül buta. A férjed nem okos, hanem simlis.

Bocsi.

2020. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Leírom újra, bár nem tudom minek. Az eddigi válaszolók többsége jogi nonszenszekkel (házasság előtt felvett hitel miatt elárverezni az én autómat pl., grat!) és a funkcionális analfabétizmus bizonyítékaival traktált. LÁTTAM a papírjait arról, hogy a nagymamája lett a gyámja, mert a szülei alkoholisták, képtelen voltak gyereket nevelni. A GYÁMHATÓSÁG (akkor még volt olyan) állította ki. Ebben nem kételkedem. Még egyszer azért jó lenne nem leírni.
2020. jún. 28. 13:36
 19/46 anonim ***** válasza:
38%

Mi egy olyan közösségben vagyunk, ahol szinte lenézik azt akinek nincsen diplomája.


Ja, hogy te csak attól tartasz, mit szólnak mások... Hát most majd hazudsz nekik te is.

2020. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Arra írtam, hogy a férjemnek tényleg nehéz lehet abból a szempontból, hogy körülöttünk mindenki értelmiségi család értelmiségi életet folytató gyereke. Orvosok, mérnökök, újságírók, közgazdászok, szociológus kutatók. Ilyen közegben nehéz lehet felvállalni, ha nincs diplomád, mert nagy a nyomás. Engem nem érdekel, nekem ugyan van, de nem a tanult szakmámban dolgozom. Szóval a funkcionális analfabétizmus tényleg ennyire elterjedt.
2020. jún. 28. 13:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!