Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem a férjem mániákus...

Azt hiszem a férjem mániákus hazudozó, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég furcsa helyzetben vagyok. Van egy jóképű, okos, szorgalmas férjem, aki a világ legjobb apukája. De. Úgy házasodtunk össze, hogy soha nem találkoztam a szüleivel (elhagyták, amikor kicsi volt, a nagyszülei nevelték fel), de ezt megértettem, hiszen nincs az a klasszikus szülő-gyerek kapcsolatuk. Nem találkoztam egyetlen családtagjával sem. Van egy kissé értelmi fogyatékos öccse, vele egyáltalán nem tartja a kapcsolatot. Nem is beszélünk róla, ha megemlítem, terel. Nem találkoztam se egy nagynénivel, se egy unokatestvérrel, senkivel a családjából, de olyan barátjával sem, aki "régi" lenne. Csak olyanokkal, akiket mostanában vagy az utóbbi években ismert meg, jellemzően a munkahelyén. Ez a hosszú felvezetés azért volt, mert mostanáig ezeket meg tudtam indokolni, de felgyulladt bennem a lámpa, hogy valami komolyabb képlet részei lehetnek. Kiderült ugyanis, hogy bár azt mondta nekem, hogy van diplomája, nyelvvizsgája, kiderült, hogy nincsen. Ahogyan az is kiderült, hogy több mint 2 millió forint diákhitel tartozása van (ez egy kukából kihalászott levélből derült ki!) és az egyik szolgáltató 300 ezret akar bevasalni rajta egy ki nem fizetett készülék miatt. Ezekről nekem soha egy szót sem szólt és a felesége vagyok, közös gyerekünk van. Ti mit tennétek? Nem akarom megalázni, tényleg nehéz gyerek -és fiatal kora volt és még az is lehet, hogy emiatt képtelen megbízni bárkiben is. Mennyire aggódjak? Mik a gondolataitok? 4 éve vagyunk házasok.

#férj #mániákus hazudozó
2020. jún. 27. 21:28
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
68%

Ő is külön kasszát akart?


Lehet így is próbált védeni, hogy ne érintsen az anyagi helyzete

2020. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Így alakult a külön kassza, nem emlékszem, hogy bármelyikünk felvetette volna. A kocsi, lakás még a házasságunk előttről van. Igaz, a kocsi utolsó 3 vagy 4 részletét már az esküvő után fizettem be, esetleg ez jelenthet gondot. Nem a gyerek miatt házasodtunk össze.
2020. júl. 3. 10:47
 43/46 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy jogi értelemben nincs külön kassza házasságban. Ha csak valaki erről nem írt házassági szerződést. Amúgy azt köthettek még most is, s akkor védve Vagy. Ha belemegy, megegyeztek, hogy az meg az ő különvagyona, pluszba is, mínuszba is, nincs követelése stb. , megegyeztek az a lényeg. Nem csak házasság kötéskor lehet kötni, ha nem akár 20 év múlva is, bármikor amikor tart a házasság. Nincs külön bankszámla jogilag házasságban. Hiába van a Te neveden bankszámla, a párodén egy másik, ami házasság után rákerül vagy lekerült az bizony közös. Sajnos ha egyszer "ne adj isten "perre kerültök, ne ezekkel védekezz, mert kiröhögnek a bíróságon,( még jobban, mert akit így átlehetett vágni, azzal sajna nem fognak segítőkészek lenni, csak a buta libát látják és ha még tetézed, hogy fogalmad nincs mi jogilag a házasság, reggelire megesz a másik ügyvédje pl.) . Jó szándékból mondom. Amúgy én is azt mondom , hogy külön kassza félig legalább. Legyen a rezsi, vásárlások, utazások közös, de nehogy már a másiktól keljen engedélyt és pénzt kérni, ha cipő, ruha kell ruha ha hobbira, szórakozásra kell. Egy nő is álljon meg a lábán magam, főleg gyerekkel, aki ezt nem tudja megteremteni ne vállaljon gyereket. Azonban a jog más, de ezért kell házasság előtt gondolkodni a jogi részről is. Sőt a házasság jogi dolog, ott van jelentősége. Vagyonközösség szerződés, ahogy kell 2 tanúval, a többi körítés hozzá. Aki élettársként nem érez felelősséget, az házasságban sem fog. Hidd el itt sokan segíteni akarnak azzal, hogy válj el, és felhívják a figyelem, hogy nagyon rossz emberrel élsz. Magad még nem látod be, addig hiába mondja bárki is. Én nem bántani akarlak, csak sajnállak, mert sokat fogsz még szenvedni.
2020. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
konkrétan két ún. informatikust ismerek, akiknek nem jött össze a diploma , az egyik még a gimnáziumhoz is hülye volt. Náluk tényleg nem kell diploma, őket az eredmény után fizetik es nincs alkalmazási feltétel.Szóval, ő nem informatikus, hanem egy informatikai bedolgozó.Elhiszem, hogy szégyelli, de akkor legalább ne verjen át.
2020. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
75%

Az hogy a nagyszulei nevelték fel még nem jelenti a szornyu gyerekkora volt. Ez hogy menti fel hogy szelhamoskodjon osszevissza?

Szerintem az occse nem is ertelmifogyatekos es tudna meselni rola. Felkereshetned:p

Tenyleg olyan mintha teljesen elvakított volna, hogy jokepu mintaferjed van cserébe te megbocsatasz bármit es felsz szamonkerni is ha hazugsagon kaptad?hogy derult ki hogy nincs is diplomaja? arra se mondtal semmit?

(Mibol gondoltad hogy az tenyleg az egyetetemi tanara volt?) Mostmar minden gyanus mar csak a feltekenyseg van hatra.

2020. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok

Összességében megértelek, ha mindezek ellenére is kitartasz mellette. Az én szüleim is így éltek, külön kasszán, drága anyukám volt a biztos pont nekünk, apám meg egész életében nem bírt lenyugodni. Jóképű, pénzes, de léha, nők kedvence, de mindezek ellenére jó apa volt. Én anyukám helyében kivágtam volna, ő is megtette néha, de mégis együtt öregedtek meg. Nekünk jó apánk volt, de anyukánkat kikészítette az ügyeivel. Mérlegelni kell, hogy összességében megéri-e a kisgyerek és a te szempontodból, hogy toleráld a hülyeségeit vagy megszabadulj tőle. Nagyon drukkolok, hogy jól dönts, mert nem egyszerű a helyzet.

2020. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!