Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem a férjem mániákus...

Azt hiszem a férjem mániákus hazudozó, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég furcsa helyzetben vagyok. Van egy jóképű, okos, szorgalmas férjem, aki a világ legjobb apukája. De. Úgy házasodtunk össze, hogy soha nem találkoztam a szüleivel (elhagyták, amikor kicsi volt, a nagyszülei nevelték fel), de ezt megértettem, hiszen nincs az a klasszikus szülő-gyerek kapcsolatuk. Nem találkoztam egyetlen családtagjával sem. Van egy kissé értelmi fogyatékos öccse, vele egyáltalán nem tartja a kapcsolatot. Nem is beszélünk róla, ha megemlítem, terel. Nem találkoztam se egy nagynénivel, se egy unokatestvérrel, senkivel a családjából, de olyan barátjával sem, aki "régi" lenne. Csak olyanokkal, akiket mostanában vagy az utóbbi években ismert meg, jellemzően a munkahelyén. Ez a hosszú felvezetés azért volt, mert mostanáig ezeket meg tudtam indokolni, de felgyulladt bennem a lámpa, hogy valami komolyabb képlet részei lehetnek. Kiderült ugyanis, hogy bár azt mondta nekem, hogy van diplomája, nyelvvizsgája, kiderült, hogy nincsen. Ahogyan az is kiderült, hogy több mint 2 millió forint diákhitel tartozása van (ez egy kukából kihalászott levélből derült ki!) és az egyik szolgáltató 300 ezret akar bevasalni rajta egy ki nem fizetett készülék miatt. Ezekről nekem soha egy szót sem szólt és a felesége vagyok, közös gyerekünk van. Ti mit tennétek? Nem akarom megalázni, tényleg nehéz gyerek -és fiatal kora volt és még az is lehet, hogy emiatt képtelen megbízni bárkiben is. Mennyire aggódjak? Mik a gondolataitok? 4 éve vagyunk házasok.

#férj #mániákus hazudozó
2020. jún. 27. 21:28
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
96%
Édes istenem :D fizesd ki a tartozását, utána derül majd ki, milyen ember is valójában, ez az okos, tisztességes, sajnálatos körülmények között felnövő férjed! De majd akkor is írj ide kérlek, ha kifizetted, és esetleg lelép, vagy újabb titkai látnak majd napvilágot :)
2020. jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyere itt a funkcionális analfabetizmussal... Inkább azt mondd meg, ugyan, neked miért hazudott. Hiszen attól még nem tudja meg a fél környék... Sőt, áruld el, ha ennyire fontos neki ez, miért költözött olyan emberek közé, akik emiatt lenézik?
2020. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Miattam költözött "ilyen emberek közé". Szerinte a világ nem fehér és fekete, ezért vannak rossz döntések is. Ahogyan szerintem részedről meg ez a stílus a rossz döntés.
2020. jún. 28. 16:12
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Ne játszd az eszed, nem az elit haveroknak kell bizonyítani itt.

Továbbra is várom a választ, neked miért hazudott.

2020. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Szerintem korábban már leírtam erre a választ: frusztráció, kisebbségi komplexus, megfelelési vágy. Stílusod továbbra is páratlan XD
2020. jún. 28. 16:20
 26/46 anonim ***** válasza:
83%

Én voltam így. Ismerek olyat, aki van így.


Bennem is az játszódott le először, hogy nem tudom kifizetni elsőre, és szégyellek bemenni az ügyintézőhöz, megmondani, hogy talán kisebb részletekben, később kezdve.. Aztán úgy tettem, mintha nem is lenne, egyszerűen rágondolni is rossz volt, nem mostani gond, majd megoldom később, leszek még olyan hangulatban, anyagi helyzetben.. Nyilván attól, hogy úgy teszek, hogy nincs, még nem tűnik el, de nem jelentkeznek egy pár hónapig, akár el is felejtem bizonyos hetekre, és aztán bumm, becsap a sokszorozódott dolog, amit meg pláne nem tudok kifizetni és bukta van.


Istenem, milliószor játszottam be és szerintem fogom is, mostanában problémakezelést társas kapcsolatok terén hanyagolok, amíg meg nem szűnik a kapcsolat teljesen, majd pár hónap után véletlen belefutok a rendezetlen kapcsolatos emberkébe, akivel haragban váltunk el, és éghet a fejem a saját butaságom miatt..


Viszont ismerőssel kapcsolatban azt mondta nekem a pszichiáter, hogy ne vetítsem ki a saját érzéseimet a másikra, attól, hogy én szorongok és őrlődöm és majd megesz a bűntudat, mégsem csinálok semmit, vannak, akik rohadt szociopaták(azok akik pl emberi kapcsolatokban sikeresek, meg karrierben, meg több részen), akiket egyszerűen nem érdekel, nem szégyellik és apróságnak állítják be.


Te a szorongást éreznéd, de nem biztos, hogy ő is így éli meg, lehet, hogy számára ez nem nagy dolog. Mondd el neki, figyeld a reakciót és kérdezd meg, miket gondol erről. Én pillanatok alatt bőgök és a szorongástól kb dadogok ha van valami, szóval ha érez feszültséget miatta komolyan, annak látszata lesz, ha lebukik..


Ha azt mondja hogy nem nagy dolog, nem a te dolgod, majd elrendezi, érzelemmentes, esetleg kimagyarázná, miért is nem fontos(pl mert házasság előtti vagyoni helyzetéhez semmi közöd) akkor viszont menekülj, mert félreismerted.


Egyébként bár nekem is ilyen támogató közegem lenne/lett volna..

2020. jún. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
95%

De van még kérdés: ezek szt a munkájához nem kell diploma. Márpedig a szomszédok előbb tudnak a foglalkozásról, munkahelyről, mint a papírok meglétéről. Az nem ciki? Érdekes.

Vagy: a dh-t a NAV hajtja végre, bérből letiltás, inkasszó. Nem tűnt fel? Ha fizette eddig, akkor az se tűnt fel? Ugyan...

2020. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
3%

Szia , én nagyon sajnállak és megértelek. A páromnál is hasonló volt a helyzet, egy alkoholista anya es egy semmitérő , haszontalan, nagyképű ügyvéd apa, aki minden pénzüket elköltötte, a felesége pénzét lenyúlta , gázórát, villanyt kikötötték náluk, de egy percig sem szégyellte magát. A gyerekei segítettek, miközben annyi nyugdíja volt, mint az én szüleimnek együtt. A fia sosem beszelt ezekről, csak néha szólta el magát. A szülei miatt sokszor el akartam hagyni. Sajnos az apjának még most mernek beszólni, hogy mekkora egy nulla alak.

. Ami engem érint, én a szüleit nem tartom semmire, és nagyon rosszul esik, ha ő ennek ellenére titokban támogatja őket.

Mivel gyereked is van, minél előbb ülj le vele és öntsetek tiszta vizet a pohárba. Mondd el, hogy téged zavar ez a hozzáállás és nem akarsz rettegni miatta egész életedben.Kérd meg, hogyha másra nem , akkor a gyerekre legyen tekintettel és játsszon tiszta lapokkal.

Én például mindig félek, hogy a drága apukája éppen mivel akarja lehúzni a fiát.

Nagyon rossz állandó félelemben élni. Kérjél tőle bizonyosságot, hogy ne kelljen gyanakodnod és kombinálnod. A legvégső legyen csak, hogy elhagyod, mert nem akarsz gyanakodni és rettegni miatta és nem kockáztatod a gyereked jólétét a hülyeségei miatt.

2020. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
3%

utolsó vagyok

Még valami, ha valaki behazudik egy diplomát , akkor azért az is gond, hogy te ezt 4 évig egyáltalán nem vetted észre. Ez hogy lehet? Sosem volt gyanús, hogy nem az a munkája , amiről diplomája van?

Nálunk is alap, hogy mindenkinek van diplomája, én enélkül szóba sem állnék senkivel, mert nem tudnék felnézni rá.

2020. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
16%

utolsó vagyok megint

Még valami, ha van diákhitele, akkor azt mikor vette fel?Középiskolában? Nem lehet, hogy mégis járt egyetemre ,pont amiatt vette fel, csak éppen nem fejezte be?És esetleg szégyelli az egészet?

2020. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!